Kullanıcı Sözleşmesi

İş bu sözleşme önceden duyurulmaksızın ve tek taraflı olarak değiştirilebilir. Bu değişiklik muhakkak sitede belirtilir ve üyelere e-posta ile gönderilir.

Tatava.org bir sosyal ağ servisidir. Üye olabilir, herhangi bir konuda yorum yapabilir, tartışma başlatabilirsin.

Tatava.org a üye olduğun takdirde iş bu sözleşme şartlarını kabul etmiş ve onaylamış olursun.

Bu sözleşmeyi onayladığınız takdirde Tatava.org kullanıcısı olacaksınız, yazar olmak site üzerinden başvuru yapmanız gerekiyor.

Tatava.org sitesi İnoslab Ventures iştirakidir.

İnoslab Ventures aynı zamanda AMAZON.com Partneri – İş ortağıdır.

Tatava.org üyesi olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. 18 yaşını doldurmamış iseniz kesinlikle üye olmamalısınız.

Tatava.org üye olduktan sonra yapacağınız yorumlarda Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına uygun davranmayı taahhüt etmiş olacaksınız. Aksi halde; tüm hukuki ve cezai sorumluluk kullanıcıya ait olacaktır.

Tatava.org da asla ve katiyen başkasına ait isim, soy isim, e-posta adresi ve rumuz kullanmamalısınız. Aksi halde doğacak hukuki sonuçlara katlanmak durumunda kalacaksınız.

Tatava.org üyesi olmak istiyorsanız tüm bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir.

Tatava.org kullanıcısı olmak için sizden istenilen bilgileri girmeniz gerekmekte. Bu işlem tamamlandıktan sonra size aktivasyon için eposta göndereceğiz. Bu e-posta da gelen linki onaylamadığınız takdirde üyeliğiniz geçersiz olacaktır.

Tatava.org üyesi olarak yazacağınız yazı ve yorumlar admin onayından geçecektir. Yazarlar için admin onayı yoktur. (admin: site yetkisi ve editörü) Tatava.org da yazar olma hakkınız vardır fakat yazarlık başvurusu yapmanız gerekmektedir. Başvurunuza mukabil yazarlığınızın onaylanması Tatava.org takdirinde olup, siteye üye olmanız yazar olabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Kayıtlı kullanıcıların yazar olabileceğine dair bir taahhüdümüz yoktur.

Tatava.org üyeliğiniz sona erse dahi üyelik hesabı ile gerçekleştirdiğiniz tüm eylemlerden dolayı sorumluluğunuz hukuki açıdan devam edecektir.

Kişisel Mesuliyet ve Sorumluluk Koşulları

Tatava.org da oluşturduğunuz Tatava.org kurallarına ve hukuka uygun olmak zorundadır. Oluşturduğunuz içeriklerin tüm sorumluluğu size aittir. İçerikleriniz onaylandığı an hukuki sorumluluğunuz başlar. Oluşturduğunuz içeriğin daha sonra tarafınızca veya admin tarafından silinmiş olması sorumluluğunuzu ortadan kaldırmaz. Tatava.org kuralları her üyemize üyelik esnasında otomatik olarak e-posta ile gönderilmektedir. Lütfen gelen kutunuza, junk mail klasörünüze bakınız, kuralları okumadan içerik oluşturmaya başlamayınız. Yorumlarınız Tatava.org kurallarını ihlal ederse, siteden kaldırılacaktır. Ayrıca üyeliğinizin askıya alınma ihtimalide vardır. Tatava.org olarak tüm haklarımız saklıdır. Kuralları ihlal etmeniz veya gerekli görmemiz durumunda veya hiçbir gerekçe göstermeksizin dilediğimiz içeriği kısmen veya tamamen yayından kaldırma, yazarlığınızı iptal etme, kullanıcı kaydınızı silme dondurma hakkımız bakidir. Bu durumlarda mutlaka sizi bilgilendiririz.

Hesabınızın güvenliğine dair tüm sorumluluk size aittir. Parolanızı kolay tahmin edilemeyecek şekilde oluşturmanızı ve üçüncü kişilerle paylaşmamanızı öneriyoruz. Tatava.org da ki içerik ve yorumlarınızın depolanması ve yedeklenmesi konusunda kullanıcı ve yazarlarımıza herhangi bir garanti ve taahhüt vermiyoruz. Yukarıda belirttiğimiz üzere, içerik ve yorumlarınızı kalıcı olarak silme tasarrufuna sahibiz. Eğer bu kuralları peşinen kabul etmiyorsanız üyeliğinizi sonlandırınız. Ayrıca yazılarınızın bir kopyasını almanızı öneriyoruz.

Tatava.org üyeler tarafından 1 (bir) yıl boyunca işletilmeyen, 1 (bir) yıl boyunca giriş yapılmayan veya güncellenmeyen, üyelik hesaplarını silebilir.

Tatava.org da yer alan içerikler, Tatava.org editörlerinde kopyalanabilir ve farklı bir kullanıcı adı ile yayımlanabilir.

Gizlilik Kuralları iletişim bilgileriniz sizden aksi yönde onay alınmadıkça sadece İnoslab ventures ait projelerde bilgilendirme ve tanıtım amacıyla kullanılacaktır, iletişim bilgileriniz hiçbir şekilde üçüncü kişilere kullandırılmayacak veya verilmeyecektir. Yasal zorunluluk hallerinde veya kanun koyucu yetkili makamlar tarafından usulüne uygun olarak talep edilmesi halinde bilgileriniz ilgili makamla paylaşılabilecektir. Kanun ve mevzuat gereği tüm kayıtlı kullanıcıların sadece son 1 yıllık ip bilgisi saklanmaktadır.

Telif Haklarınız- Haklarımız

Tatava.org da ki içeriklerinizin telif hakları size aittir. Dilediğiniz şekilde sosyal medyada paylaşabilir çoğaltabilir ticari olarak kullanabilirsiniz.

Telif hakları size ait olmakla birlikte, Tatava.org da yayınladığınız tüm içerikler için İnoslab ventures firmasına bu içerikleri işleme çoğaltma radyo – TV vb. programlara kullanma, her türlü yazılı ve görsel medya da işleme izni vermiş oluyorsunuz. Bu izni hiçbir coğrafi sınırlama olmaksızın, süresiz ve bedelsiz lisans şeklinde vermektesiniz.

Tatava.org da yayınladığınız içeriğin size ait olduğunu veya fikir ve sanat eserleri kanunu çerçevesinde kullanma hakkınız olduğu kabul ediyoruz. Size ait olmayan bir içeriği ancak ve ancak kanunlarda belirtildiği şekilde usulüne uygun olarak veya atıfta bulunarak kullanmalısınız. Aksi takdirde telif hakları çerçevesinde sorumluluk kesinlikle size aittir.

Bu sözleşme için doğabilecek ihtilaflarda İstanbul kartal Anadolu mahkemeleri karar verici olacaktır.

Bu sözleşme 21.10.2019 günü yürürlüğe girmiştir.