Neler oluyor

Politika#

RTE dipten geliyor , kendisi tam bir seçim kampanyası üstadı. Yeterli toparlanmayı sağladığını düşündüğü anda vitesi artıracaktır.muhalefetin durumu istanbul fetih edilirken meleklerin cinsiyetini tartışan Bizans din adamlarına benziyor.

Kazanmamak için uğraşıyorlar, sussalar tek başına enflasyon seçim sonucu için yeterli ama. Susmuyorlar, susmayacaklar, saçmalayacaklar, sonra da biz nerde hata yaptık diyecekler.

imamoğlu aday olursa,  hdp de destek verir seçim kazanılır, yavaş aday olursa hdp nin desteği olmadan da seçim kazanılır. yani seçimin kaybedilmesine sebep olacak tek sorun kılıçdaroğlunun kendisidir 


Temel sorunlar sadece bunlar değil ki; masanın en güçlü aktörü olarak görülen kişi, muhtarlara yardımcı verilince işsizlik sorununun biticeğini düşünüyor mesela. Sonra da milleti neden ikna edemiyoruz, acaba neden ?

Tabanlardaki kitlenin içinde bulunulan durumun ciddiyetini fark edemeyip, kendilerini haklı, doğru kabul etmesi ve ısrarı seçimi kaybettirebilir. Yoksa Kılıçdaroğluyla, HDP'siz ve küçük partilerinde dahil olduğu bir senaryo, alternatiflerinden daha başarılı olabilir. 

Temel sorun Türkiye’deki hiçbir partide, parti içi demokrasi olmayışı. CHP’nin başında, şu anda seçim kaybetmemiş güçlü bir genel başkan olsaydı, bu sorunların hiçbiri yaşanmıyor olurdu

Hepsi yanlış. Bu kadar yanlışı bir araya getirebilmeniz ise büyük bir başarı. İyi bir siyaset bilimci, muhalefetin içinde Türkiye'yi yönetebilecek bilgi, deneyim ve devlet ahlakına sahip tek liderin Kılıçdaroğlu olduğunu bilir. 

Kılıçdaroğlu'nun adaylık hevesi ve ısrarı birinci etken. İYİ Parti'nin HDP'yi sürekli dışlaması ve küçük partilerin Masa'da oylarıyla orantısız güç elde etme çabası. Şunu unutmamak gerekir. Bu seçim Türkiyenin son 50 yıl da ki en önemli seçimi. 

Çünkü şuanki Amerikan yönetimi Türkiye'nin "ben alayınıza posta koymuş gözükeyim. Bunu iç siyaset malzemesi kullanacağım"  talebine yaklaşmıyor. Hem ekonomi, hem siyaseten bitik bir ülkenin uluslararası olaylarda rolü tehlikeli sahnelerin dublörlüğünden ileri geçemiyor.

Hulisi Akar, RTE Afganistandaki hava limaninin koruma sorumlulugunu almak istemedigini, AB ve ABD nin baskisi sonucunda kabullendigini söyledi. Karsilik olarakda Siyasal, maddi ve lojistlik destek verilmis kendilerine!!

NATO toplantısı sonrası ilginç işler olmaya başladı. Libya’dan çekildik, Mısırla barışıldı, Suudiler’le diyalog başladı, Çözüm süreci fiilen başladı, AB ile Suriyelileri gönderme parayı al anlaşması yapıldı, Yeşil mutabakat imzalandı, IMF’ten 6.5 milyar dolar gelecek, Masak genelgesi ile suç gelirleri aklanmasından vaz geçildi. Afganistan’dan enteresan bir göç başladı. Rektör bir gece ansızın kovuldu, F-35 işi tümden unutuldu. S-400’lerin akibeti nedir bilen yok. Yunanistan Ege ve Akdeniz de dilediğini yapmaya başladı.

Malatya Yeşilyurt belediyesi himayesinde ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek’ eğitimi için  Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği ile bir protokol yapılıyor. derneğin belirlediği 43 kişi ve belediyeden 2 kişi 15-27 Şubat tarihleri arasında düzenlenen eğitim programına Alman şirket Mega Kilit GMBH sponsorluğu ile yol, konaklama ve iaşe bedelleri gibi tüm masraflar karşılanarak gönderilen 45 kişiden 43'ü Türkiye'ye geri dönmüyor. dönen 2 kişi de belediye çalışanı zaten. 

Dernek aracılığıyla eğitime gönderilen kişilerin, aracı derneğe belediye tarafından üye yapıldıkları iddia ediliyor.  Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği’nin Başkanı Mehmet Sait Aytekin "Ben yurtdışına gönderilen şahısların hiçbirini tanımıyorum, bir yakınlığım yok. Yeşilyurt Belediyesi bu kişilerin derneğe kayıtlarını bizzat yaptı ve bende belediye olduğu için, AK Parti'nin adı geçtiği için sorgulama ihtiyacı duymadım. Kimleri başkanı olduğum derneğe kaydettiler onu bile bilmiyorum." diyor. 

belediye yasadışı yollardan yurtdışına insan kaçırmakla suçlanıyor. Malatya Valiliği, Yeşilyurt Belediyesi aracılığıyla Almanya'ya gönderilen 45 kişiden 43'ünün geri dönmediği iddialarına ilişkin İçişleri Bakanlığı'nca görevlendirilen müfettişlerce yürütülen incelemenin devam ettiğini bildirdi. 

kim kimi oyuna getirdi belli değil. belediyenin gidenlerden haberi yok. derneğin üyelerinden haberi yok. geri dönmeyen 43 kişiden kimsenin haberi yok.

Birileri tarafından sadece Yunanistan bir şey yapınca akla gelen, varlığı ya da yokluğu normal zamanda hiç bir anlam ifade etmeyen burnumuzun dibindeki vatan parçalarımız.

Dün Dündür Bugün Bugündür ...

Bu lafı söyleyen söylemiş gitmiş lakin şu an yaşıyoruz ...

Yorgan gitti kavga bitti .Adaları verince sıkıntımızda kalmadı.

Ne biçim bir soru bu... tabi ki dönmeli, tabi gönderebilirsen.. adamlar gider mi cennet memleketi gördüler.. hem de onları buraya bağlayan bir anlayış var şuan.. malum her bir suriyeli potansiyel olarak oy anlamına geliyor.. 

Adalarımız son 20 yıldır oldu bittilerle işgal ediliyor.. önceki 12 ada zaten oldu bitti ile yunana verildi. bundan sonra hala neden ses çıkarılamıyor.. kudretli yönetimimiz bu konuda da atar gider yapsa ya

Babacan aklımı karıştırmıyor değil.. ama oyum taşıdığım ideolojiyi kenara bırakıp memleketin hayrını düşünürsem bu işin matematiği chp diyor. 

Benim tercihim muhtemelen CHP veya İYİ Parti olurdu..

Bizim siyasilerin performanslarına baktığımız da çadır bile hak etmiyorlar. 

Dünya 200-300 yıl önce yaptığı saraylara biz bugün imrenip kıskanıp aynılarını yapmaya çalışıyoruz.. var mı son 50 yılda böyle bir saray yapan dünya ülkesi.. varsa da muhtemelen bizim gibi 3. dünya ülkesidir. otokratik veya diktatörlük yönetimlerinde görülür.. örneğin, saddam gibi veya Hafız esad gibi, kore lideri kim young gibi, vs. vs.. 

 Bu kızın davası ne oldu acaba çok merak ediyorum.. adalet konusunda umudum yoktu zaten ama bir gelişme var mı merak ettim. 

Ama biz büyük mahkeme gününe inanan insanlarız ve her kim o cana kıydı ise mahşerde bunun hesabını verecek inş. 

Miraç gecesinde tüm zalimler kahrolsun diye dua edeceğim inş. 

Bence mesleğin yüz karası, herhangi bir ideolojisi yok.. sadece nemfaati için birilerine ve bir yerlere yakın duruyor.. kocasının da ondan farkı yok. 

Çoook kişi hakkında olumsuz konuşuyor ama o sanki hiç kimse ona bunları söylememiş gibi yaşamaya gayet devam ediyor.. Ne diim Allah bildiği gibi yapsın

Türkistan soykırımı tüm hızı ile devam ederken, Çin'e farklı batılı ülkeler farklı tonlarda yaptırım uygularken Türk ve Müslüman dünyası hala sessiz.. 

Asıl acı olan 70 yıldır devam eden sorunu biz son 3-5 yıldır özellikle dünya gündemine girdi.. 

Bu sürecin başında rakamlar konusunda emin değilim ama Uygur nüfusu yaklaşık 50-60 milyonun üzerinde olduğu tahmin ediliyordu.. günümüzde ise bilinen uygur nufusu 10 milyonun altında gösteriliyor.. bu kadar insan üremedi ve hatta yok edildi.. 

Almanya da ikinci dünya savaşı sırasında 6-7 milyon yahudi soykırıma uğradı dünya ve hatta Müslümanlar dahi çok şey söyledi ama 10 milyonlarca insanın katledilişine, soykırıma uğratılmasına ses çıkarmadı.. hele hele günümüz yerli ve milli hükümetince.. 

Bir uygurlu kızın ailesi üzerinden tehdit edilerek çinli bir şerefsizle zorla evlendirilmesini eğer meşrebiniz kaldırıyorsa inş. bunu normalleştiren onursuzların kadın ve kızlarının başına aynısı gelir.. 

Bize de en az 3 adet lazım.. Birer tane Akdeniz, Ege ve Karadeniz'de olmalı.. tercihen Marmara'ya da koyalım, İstanbul'u korumak için. 

Bunun dışında arada birer il boşluk kalabilecek şekilde sınır illerine de hava savunma ve füze sistemeleri yerleştirilmeli.. 

Neden mi, Doğu Akdeniz meselesinde Yunan, Fransız ve AB-ABD öyle kolay atar gider yapamazdı. 

2 3 49