Neler oluyor

Sağlık#

Yağ Yakmanıza Yardımcı Ara Öğün Kereviz Sapı Detoksu Tarifi İçin Malzemeler

  • 4-5 dal kereviz (yeşil kısmı)
  • 5-6 dal saplı maydanoz
  • 5 -6 dal dereotu
  • 1 su bardağı kefir (ayran ev yapımı,veya 1 şişe maden suyu)

Artık aşı konusunda büyük resmi görebiliyorum. Tüm dünyada dikkat edin özellikle büyük ülkelerde mikrobiyologları pek konuşturmuyorlar, halbuki aşı yani mikroplar ve virüsler konusunda en çok konuşabilecek veya fikri alınabilecek bilim insanları ve bunlardan biri diyor ki bir aşı en az 3 faz geçirmeden ve son fazda en az 100bin insan denek kullanılmadan ve uzun süreli yan etkileri gözlemlenmeden alelacele onay verilmeye zorlandı. 

Ve gelecekte dünyayı istediği gibi şekillendirmek isteyen kişi ve kurumlara gün doğdu, malum bunlardan biri Bill Gates in destekçisi olduğu fonlar, hatta malum virüsün çıktığı Vuhan'da ki araştırma laboratuvarın destekçilerinden biri kendisi. şimdi bu aşı bahanesini kullanıp insanlara istediklerini enjekte edebilecekler ki bu sunni süreci bence çoooook büyük kanıtları da var, tek sorumlusu onlar. yaa adam bize sunni yani yapar sentetik et yiyip diyor. tam asalak yaa. 

Ama tabi ki sade bir vatandaş olarak ne yapılabilir ki, dünyada ki tüm devletler öyle kurumlar haline geldi ki kendi insanları için bile terör örgütleri gibi baskıcı unsurlar halini aldı ve enin de sonunda o aşıyı olmak zorunluluk halini alacak veya olmayanlar evlerinden çıkamayacak. 

Allah sonumuzu hayreylesin. 

mRNA aşılarda bütün hücrelere daha agresif ve hızlı ulaşabilmek için kasten magnetig faction denilen magnetik madde ilave edilmiştir. Kendi araştırmanızı yapın. Bunun bilim merkezi Berlin’de

Biontech te vücuda RNA veriyorsunuz, antijeni konak hücrede üretip antikor gelişimini sağlıyor. Aşının en belirgin özelliği hızlı üretilebiliyor olması..çin,rus ve diğer benzer aşılarda ise Mikroorganizma öldürülüp vücuda veriliyor, vücutta çoğalamıyor ama bağışıklık gelişiyor.

Covid geçirenlerde tek doz mutantlara karşıda koruyuculuğu kanıtlanmış? Bazı istatistikler şayet doğruysa ;tek dozun mutasyonlu virüse karşı koruyuculugunun düşük olduğunu yazıyor. fakat tek dozun koruyuculuğu kanıtlandı çalışmalarda %70.  2 doz aşının arasının açılma nedeni aşı tedarik sürecinde daha fazla kişiye aşıyı ulaştırmak. Avrupa ülkeleri de bu yolu izledi.

İlk dozdan sonra ilk 1 hafta da antikor oluşmaz bir haftadan sonra antikor oluşmaya başlıyor 12. Ve 14. Günde istenilen antikora ulaşıyor yaklaşık %70 ile 80 arasında bir koruyuculuk sağlıyor ve ikinci doza kadar böyle devam ediyor ...

Kansere de bu yolla gideceğiz diyorlar, spike proteinin zararı nedir tam olarak biri de bunu yazsa seçim yapardık.

Spike proteini içeren herhangi bir tıbbi ürünü parenteral yolla insana tatbik etmek tıbbi hatadır.

Bu aşının pıhtı yapma riski yok, kan sulandırıcı falan almanın bir anlamı yok, Penisilin alerjisi olanlar da bu aşıyı olabilir. Bu Aşı ile penisilin veya başka ilaçların alakası yok. Nokta

36 yasında bir kanser hastasıyım ve lynparza adlı ilacı kullanmak zorundayım. İlacın kutusu 50 bin lira! İlacın sgk kapsamına alınmasını talep ediyorum. Lutfen sesimizi duyun!

Covid sanıyorum 2023 e kadar Türkiyeden ayrılmayacak.

Eskiden iftardan sahura kadar Çengelköy'de takılırdık. Çay, muhabbet, nargile...  Lanet gelsin sana korona!

"Türk gibi başlayıp, Alman gibi bitirmek" diye bir tabir vardır.

COVİD mücadelesinde, Türk gibi başladık ve öyle devam ettik.

ABD de bir deney yapılmış. Linkini aşağıya paylaşıyorum. Söz konusu bitki ışgın, uşgun diye de anılır. Bahar'a girilen ilk dönemlerde büyük bir bitki açılarak içinden çıkarılır. Söz konusu deneyde kanser hücresine direk uygulanmış. Özetle, kanser hücrelerinin yarısını öldürdüğü söyleniyor. Benden bu kadar tuzumu ektim. Gidiyorum. 

https://www.sozcu.com.tr/hayatim/yasam-haberleri/isgin-kanser-hucrelerini-olduruyor/

Sahurda mutlaka yumurta yemelisiniz, yumurtanın yanında ilik suyu/kemik suyu ile hazırlanmış çorbalar, avokado, zeytin, ceviz, çiğ badem, zeytinyağı, tüm yeşillikler, salatalık, biber ve domates eklenebilir. 

Buna benzer bir sahur öğünü içerdiği sağlıklı yağlar, yüksek miktarda lif, vitamin, mineral ve antioksidanlar sayesinde daha az acıkmanıza yardımcı olur. Tuzu çok dikkatli kullanmalısınız. Aşırı tuz tüketimi gün içerisinde çok susamanıza neden olacağı için, tuz tüketimini kısıtlamalısınız.

Corona virüs ölümlerine dikkatli bakılmalı. Kronik hastalığı olan, işgücüne katkı sağlamayan, kesimin büyük çoğunluğunu oluşturuyor. Savaşlar eskisi gibi topla tüfekle değil. Laboratuvarda hazırlanıyor evlere servis ediliyor. 

TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, Koronavirüs'e karşı yürütülen yerli aşı çalışmalarında gelinen son durumu anlattı. Erciyes Üniversitesi'nde geliştirilen aşı için, "İnşallah nisan ayının sonunda Faz-3'e başlanması planlanıyor" dedi. 

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı ve TÜBİTAK'ın desteklediği 17 yerli aşı çalışması bulunurken, Erciyes Üniversitesi'nin geliştirdiği aşı, yaygın kullanıma en yakın aşı durumunda. 

Detaylar kimoki.net'te

Dünyaca Ünlü bir yıldız  değiliz ama bizde her 6 ayda bir yaptırmaya özen ve önem gösteriyoruz icabında :)) Hacamat Sağlıktır,yeter ki iyi bir elden yapılsın ve zamanı bilinsin.

Lan Dwayne Johnson'ın o  fotografını  görünce şaşırdım. adam tüm kirli kanı akıtmış. süper hissediyorum diyor. valla uzun zamandır aklımda bende yaptırmak istiyorum. 

Hacamat, Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)'in en önemli sünnetlerinden biridir ve Hollywood yıldızları başta olmak üzere dünyaca ünlü yıldızlar hacamatla sağlık arıyor 

Hacamat, yani vücuttan kan alma yöntemiyle yapılan tedavi tekrar gündemimize girdi. Bu tedaviyi Rus edebiyatında okuduğum bazı eserlerde de görmüştüm ve yüzyıllarca Rusya da uygulanan bir tedavi yöntemi olarak bilinir. 

Dünyaca ünlü ABD'li aktör Dwayne Johnson'un hacamat tedavisi olduktan sonra çektiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşması hacamatın ne denli önemsendiğini gösterdi. Sırtında 26 noktada tedavi olan aktör, son zamanlarda yaşadığı ağrılardan kurtulmak için bu yola başvurmuş. Paylaşımının altına "Göründüğünden daha iyi hissettiriyor" notu düşen oyuncu, Yorgun vücudumu zinde tutmak için her zaman farklı yöntemlere başvuruyorum. Zinde kalmak için bu yeni bir teknik, sadece bir vücudumuz var ve ona iyi bakmalıyız" notunu düştü.


Hangi ünlüler hacamat yaptırdı?

Hacamat son dönemde özellikle ünlüler arasında rağbet görmeye başladı. Prens William- Kate Middleton, Justin Bieber, Madonna, Jennifer Aniston, David-Victoria Beckham, Jessica Simpson, Britney Spears, Lindsay Lohan ve Gywenth Paltrow gibi isimler bu yöntemi kullandı.
Prens William-Kate Middleton'ın, Buckingham Sarayı'nda hacamat doktorlarının bulunduğu ve ailesine de bunu uyguladığı iddialar arasında.

Peygamberimiz zamanında var mıydı?

Hacamatın daha eski zamanlarda olduğu gibi, peygamberimiz zamanında da sağlığı koruma ve bir tedavi metodu olarak uygulandığı, bizzat kendisinin hacamat yaptırdığı, hatta hacamatı teşvik ettiği biliniyor. Hacamatı o dönemde uygulanan en iyi tedavi metotları arasında sayan peygamberimizin ve ashabının genel olarak ağrıya ve baş ağrısına karşı baş, omuz, boyun damarları, kalça ve ayağın üstünden hacamat yaptırdığı, hacamatın akla ve hafızaya kuvvet verdiğini söylediği rivayet edilmekte.


Nerede ve ne zaman başladı?

Tıp tarihinde kan alma yöntemiyle tedavinin ilk defa nerede ve ne zaman başladığı hususunda kesin bir bilgi bulunmuyor. Mezopotamya, Mısır ve diğer Ön Asya uygarlıklarında birçok hastalığın bedene giren cin ve kötü ruhlarca meydana getirildiğine inanıldığı ve hastalığın geçmesi için bunların sihir-büyünün yanı sıra kan alma yoluyla vücuttan çıkarılmasına çalışıldığı da biliniyor. Arkeologlar Çin'de M.Ö. 1000 yıllarına ait kupa tedavisi kanıtlarına rastlarken Eski Yunan'da, Hipokrat'ın M.S. 400 yıllarında iç hastalıklar ve yapısal problemler için kupa kullandığı bildirilmektedir. Bu metodun birçok formları Asya ve Avrupa uygarlıklarında tıpta yayılmıştır.

Peki fayda sağlıyor mu?

Tıp uzmanları da bu konuda çalışmalar yaparken uygulamanın vücuda faydalı olduğunu kaydediyor. Hacamatta kılcal damarlardaki tıkanıklıklar açılırken vücutta biriken pis kanın dışarı atılması sağlanıyor. Dokuların beslenmesine, kan üretiminin artmasına, sertliklerin ve ödemlerin kaybolmasına vesile oluyor. Hacamat aynı zamanda bağışıklık sistemini kuvvetlendirip bedene dirilik kazandırıyor. Kan üretim sistemi ile birlikte ağrıların önlenmesine vesile olmakta.


Ne zaman yaptırılıyor?

Hastalık varlığında her gün ve her saat yapılabiliyor. Pazartesi, salı ve perşembeleri hacamat günü olarak telakki ediliyor. Bu günler sünnet olarak biliniyor. Cuma, cumartesi ve pazar da tedavi yapılabiliyor. Hicri ayların 17'sine rastlayan salı günü hacamat olmak, 1 yıllık hastalığa şifadır.” şeklinde hadis bulunuyor.


Herhangi bir hastalık olmadan sünnet üzere yapılan hacamattan ayrı olarak; tedavi amaçlı hacamatta ay, gün, mevsim durumuna bakılmaz. Bir başka hadis ise şöyle: “Sizin başınıza bir hastalık geldiğinde hemen hacamat olun.”

Çin de en çok tüketilen çaydır.

O yüzden kanser vakası az ve çok ürüyorlar, yeşil çayın bir etkisi olabilir mi?

diye merak ediyorum..

bende her gün içmeye çalışıyorum.. ama nedenim sağlıklı olmak ve biraz zayıflamak ;)

Yeşil çay kanser olma, kalp damar rahatsızlıkları, felç ve inme riskine karşı yaklaşık %60 daha koruyucu. Mutlaka her gün içilmesi şiddetle tavsiye ediliyor.

Corona da son durum..

Türkiye’de toplam vaka sayısı 2.524.786’ya, toplam can kaybı ise 26.685’e yükseldi! 

Bunca tedbir neden işe yaramıyor anlamak mümkün değil..

Ya Rab şu illeti uzaklaştır dünyadan.

İçeriğinin ne olduğunu bilmediğimiz bir aşıyı kullanmak tedavi için ne kadar ciddi olabilir, ve Covid 19 için aşı konusunda bitirilen prototip çalışmalar ne zaman açıklanacak kamu oyuna 

Prof. Dr. Serdar Savaş'a göre, saydığı kişilerin kesinlikle Çin'den alınan Sinovac aşısını yaptırmamaları gerektiğini söyledi.

Serdar Savaş, "Çin, kendi vatandaşlarına Sinovac aşısı yaptırıyor mu?" sorusuna "Hayır, çünkü henüz Çin'de yasal değil. Çin Sinovac aşısı kullanmıyor ancak farklı aşılar kullanıyor." dedi.

Dünyada şu an Sinovac uygulayan hiçbir ülke olmadığını söyleyen Savaş "Çin aşısı bizi öldürür. Hayır Çin aşısı sizi öldürmez. Neden öldürür, sen aşı oldum hastalıktan korunuyorum zannedersin ama koruması yoktur hastalanır ölürsün. 

Çin aşısı korur mu bilmiyoruz, 60 yaş üstünü korur mu yoksa zarar mı verir onu hiç bilmiyoruz.

Sinovac aşıları kesinlikle 60 yaş üstüne yapılmamalı. Benim önerim şu, eğer birisi size Sinovac aşısını getiriyorsa ve yaşınız 60'ın üstündeyse yere yatın, debelenin, bağırın, çağırın ama o aşıyı yaptırmayın.

Devlete, hükumete, Sağlık Bakanı'na bir görev düşüyor; 60 yaş üzerini, özellikle 70'ten başlayarak 60'a gerileyecek şekilde mutlaka Biontech aşısı vurdurun. Çünkü bunlar yaşlılar üzerinde denenmiştir, en azından etkilerinin ne olduğunu biliyoruz.

Eğer kanser hastasıysanız, kalp hastasıysanız, ileri derecede şeker hastasıysanız Sinovac aşısını görünce kaçın ve bu aşıyı yaptırmayın. Çünkü kronik hastalığı olanlarda bu aşılar denenmedi. Moderna, Biontech ve Astrazeneca denendi.

Birçok bilim insanının görüşüne göre, 65 yaş üstü, kanserliler, ileri derecede diyabet, ileri derecede kalp hastalığı, ileri derecede şeker hastalığı ve immun sistemi baskılayan hastalıklara sahip olanlar kesinlikle Sinovac aşısı vurdurmamalı. Bunları yaptırmak halkı çok büyük bir riske atmaktadır.

2 3 412