Tatava'da Bugün

Saygıdeğer büyüğümüz Sayın Memduh abimiz, sizi seviyor ve geniş muhakeme ve tarihi tecrübelerinizden ziyade muhteşem cesaretinize hayran olduğumuzu bir daha belirtmek istiyoruz. Sevgi ve saygılar! Allah sağlık ve afiyet versin

Annen, baban, deden ve büyük annen benden genç mi sevimli çocuk?..

İhtiyar. Kimin Ağzıyla konuşuyorsun? Yaş Ermiş bırak yalanları toprak Seni Çağırıyor

Erdoğan kazanırsa ben değil; tüm millet kafasını duvara vuracak be çocuğum.

Seçim tarihinde yapılacaktır, RTE kazanacak ,sizlerde kafanızı duvarlara vuracaksınız

Bize “şerefsiz, ahlaksız, sürtük” diyenler ortamı germiyor da; anayasaya sahip çıkarken ben ortamı germiş mi oluyorum? her şeye rağmen gözlerinizden sevgiyle öperim ( memduh )

Ne güzel hayaller kuruyorsun sen dayıcım, kurmaya devam edin siz edin ki.. hevesiniz kursağınızda kalsın,

Doksanlı yıllarda ben her türlü inanç ve düşünce özgürlüğünü savunan demokrasi platformunda yer alıyordum, siz neredeydiniz bilmiyorum. Bugün de yine despot İktidara karşı demokrasi platformu’nun yanındayım. gözlerinizden öperim.

Öbür dünyada başına gelecek olanlardan korkan sensin, benim korkum yok; haliyle namaza ihtiyacım da yok. seni ise hiçbir namaz niyaz kurtaramaz çünkü zalimin yanında yer alıyorsun. ( memduh amcan )

Erdoğanın görevi bırakmasına senin ömrün yetmez ihtiyar. git 2 rekat namaz kıl. belki öbür tarafta işine yarar.

Sevgi sözcüklerini sululuk olarak görüyorsanız ayrı dünyaların insanlarıyız. 

Memduh hocayı eleştirenler, Annenizde babanızda dedelerinizde ve büyük annelerinizde öyle mi oldu? O halde paniğe gerek yok yaşımız ilerleyince bizde öyle oluruz:)

Belli bir yaştan sonra büyüme durur, uzunca bir süre öyle devam eder beden ve ruh sağlığı, ve o uzunca bir süreden sonra vücut gerilemeye başlar hücreler ölür, azalır küçülür insan, yaş çok daha ilerleyince neredeyse çocuklaşır. Memduh bey çocukla laflar bunlar... 

Memduh bayraktar, twitter hesabından yaptığı açıklamada, RTE nin Cumhurbaşkanlığı adaylığını YSK nın onaylaması durumunda, YSK üyelerinin müebbet ile yargılanacağını belirtmiş. bence aşırı sert bir açıklama. YSK üyeleri zaten yaşlı, bence konu ahirete intikal eder. 

Otelin temelleri 1990 yılında atılmış. 11 yıl soğuk ve kar gibi kötü hava koşullarında kaba inşaat halinde durmuş. 2001 yılında otel olarak belediye ruhsat vermiş. Bakanlıkta ruhsat ve projeye uygunluk vererek turizm belgesi vermiş. Üst katta kolonların kesildiği iddiası var.

 2019’da AKP'den ayrılmış birini övmek için çok değişik bir kafa lazım. DEVA maalesef deva olamayacak. 

Ve bu kadar değerli bir beyin, yıllarca siyasal İslam şemsiyesi altında siyaset yaptı. Böyle değerli insanlarımızı çocuk yaşta bunlara kaptırmamamız gerekiyor.

AKP’nin ılımlı isimlerinden biriydi her zaman. Defalarca yazdık, RTE ülkeyi ele geçirmeden önce akp’yi ele geçirdi. Partideki demokrat isimlerin yetkilerini gasp etti, doğrudan ya da dolaylı. AKP’nin 20 yılının 20’si de ayrı değerlendirilmeli.

Tüm bunların yanında  diploması dahi şaibeli biriyle siyaset yaptı. Aynı zamanda AKP kendi pisliğinde boğazına kadar batmışken orada siyaset yaptı. Çok abartmayalım bence.

Aynı zamanda hem muhafazakar kesimin içinde yetişmiş, hem batıyı bilen tanıyan birisi ve ne muhafazakarların ne sekülerlerin aşırılıklarını taşımayan bir karakter. Gerçekten hayal gibi.

Zaten 6 lı masanın tek şansı ali babacan ya da emek ve özgürlük ittifakının adayına tam kapasite destek vererek seçime gitmesi.  Ama zannetmiyorum 6 lı masa cb koltuğunu tıpış tıpış teslim eder

İnsan hem bu kadar zeki bilgili hem saygılı egodan eser yok nasıl bir yetisme tarzıdır hayran kalmamak mümkün değil inşallah kıymet bilinir 

O yüzdendir ki ilk defa siyasete kendisi ile girdim ! Bu ülke onu hakkediyor! Artık demokrasi, bilim , ahlak , liyakat ülkemin hakkı !

Babacan iyi bir lider olabilir ama hitap ettiği halk türkiye'de mevcut değil. Türk halkı şatafat sever, itibardan tasarruf etmeyi sevmez.

Ali Babacan gerçek olamayacak kadar iyi bir lider. Hem bilime saygısı olan okumuş etmiş bir insan, hem de reel sektör tecrübesi olan icradan anlayan biri. Gelecek liderin bu iki zaviyeye de sahip olması gerekli. Şu basit gerçeği görmek o kadar zor değil.2 3 4176