Tatava'da Bugün

24 saatlik nöbetten çıkıyoruz, Biraz dinlenelim diyorsun ; ama saçma sapan reklam aramaları yüzünden psikolojin bozuluyor... Ticaret Bakanlığı bakıyor bu konuya, Ruhsar Pekcan zamanında kaç kere yazı yazdım ancak sonuç hep hüsran, gördüğüm en vasat bakandı.

 o toplu mesajları gönderen mesaj sonundaki B... kodlu şirketlere aldıkları paranın 100 katı ceza yazarsan, bir daha izinsiz mesaj gönderebiliyorlar mı bakalım. Aynı şirketten değişik konularda gelen belki 100 mesaj şikayet ettim ama, 1 2 tanesine cezai işlem uygulandı.

Sair zamanlarda ve milli bayramlarda kutlama mesajı yazmayıp kandillerde ve dini bayramlarda mesaj gönderen Belediye Başkanları ve milletvekillerinden de bıktık, usandık. 

Defalarca arama sonrasinda, size yetki vermedim neden ariyorsunuz diyorum, Sistemden Silin numarami diyorum, kadin yilisik yilisik, “Numaranizi Degistirin Efendim” diyor:))

Ben truecaller  diye bir program kullanıyorum. Harika bir program. Çoğu numarayı otomatik olarak engelliyor. Çoğu şirketinde ismi çıkıyor. Apk olarak indirilip kurulabiliyor. Devletimiz güvenliğimizi düşündüğü için play store dan kaldırmıştı bu tür uygulamaları !! 

Bütün firmalar KVK kanunu delmek için, bütün sözleşme ve dijital sözleşmelerde "bilgilerinizin işlenmesi ve diğer kurum ve firmalarımızla paylaşılması" diye bir ön şart dayatıyorlar. Bu sözleşme ve ikonları kabul ettiğimizde, otomatikman bütün bilgilerimizi alıp satıyorlar!

Vallahi ben de bıktım, araç kullanırken, toplantıda veya herhangi bir yerde her gün en az 1 defa aranıyorum. Cimer’e şikayet açtım sonuç yok. Digitürk veya TT en çok arayanlar. Bir de su arıtma. Manyak bunlar, Telekom veya digitürk almak istesem de almam çünkü iğrendim artık.

Ortada kanuna ve kurala uygun devlet yönetimi ve yeterli kadrosu yok ki! Bir gecede KHK çıkaran bir zihniyet var. Onunda yüksek ödemeler yaptığı o kadar danışmanla ve 2-3-4-5 maaş verdiği liyakatsız ve eğtimsiz bürokratı ile yaptığı/yapabildiği ortada!

Samsunglarda smart call uygulaması yüklü geliyor. Bir çoğu bloklu. Yeni numara gelirse de siz blokluyorsunuz. Bloklanan nolar diğer kullanıcılar ile paylaşılıyor. Community işi anlayacağınız.

Kesinlikle haklısınız.. Artık kim arıyor diye açmadan hepsini engelliyorum. Önemli-onemsiz hepsini gözden çıkarmak zorunda kaldım. Tabi bitmiyor ama en azından azaldı. Ayrıca, sms olayı da devam ediyor. Kime ait olduğu belirlenmeyen Kişisel numaralardan SMS de geliyor.

iphone için http://sync.me diye bir uygulama var buradaki istenmeyen arama dedektörü sürekli güncelleniyor gelen spam raporlarına göre şuan bütün spam numaraları bende engelli (0850’li 0212’li vs.)  

Ben engellemekten bıktım, onlar numarayı değiştirip aramaktan bıkmadı. Engellediğim numara sayısı 50 taneyi geçti.

Huzur bırakmadılar. Geç geliyoruz, sabah uyuyalım diyoruz 9 da başlıyorlar aramaya. Küfür etsek o kişinin suçu da yok, ne yapacağımızı şaşırdık

850’li numaralardan bıktım arkadaş. her gün arıyorlar. yok dijiturk yok turk telekom yok su arıtma cihazı yok bilmem ne bela. Yetkililer izliyor. Biz istemeden bizi arayamamalılar. Kanunlar izin vermiyorsa Kanunu değiştirin. Yetkililer Görevinizi yapın… Allah belanızı versin

20 yıldır  2002 den beri bekliyoruz, demek bizde bu türdeniz. vay be

Neden herşey de 7 rakamı oluyor 7 gün 7 uyurlar 7 veren pamuk prenses ve 7 cüceler dünyanın 7 harikası daha onlarca şey hepsi 7 yedinin özelliği ne yani 

ben hangi çiçek olduğumu buldum,  yedi yılda bir açan,  yedi gün mutlu olup,  geri kalan hayatım karanlıkta geçen çiçeğim ben.  

Sabır Çiçeği. 7 yılda bir açar; 7 gün sonra söner ve 7 yıllık uykusuna tekrar dalar. 

ODTÜ EE Müh. mezunu. PhD’sini Bristol Üni’den aldı. 7 yıl İngiltere Toshiba’da çalıştı. 3,5 yıldır Boğaziçi Üni. öğretim üyesi ve BOUNtenna Labı kurucusu. Genetiği değiştirilmiş hücreler ile yarı canlı implant antenler ve beden içi iletişim üzerine çalışıyor.

Azerbaycan atasözü imiş ama yanlış biliyormuşum. doğrusu şu şekilde  "Az yiyerem hekimle işim olmaz, düz giderem hakimle işim olmaz."

Az yerim hekimle işim olmaz, az konuşurum hakimle işim olmaz:)

Aidin Salih in kitaplarını okudum kadın açlığın şifasından bahsediyor akla mantığa uygun geliyor, adamakıllı uygulayabilsek şifayı bulucaz da nefsimize zor geliyor işte. gerçi kadın yıllarca aç durdu da ne oldu:) öldü gitti işte. normal şartlarda 100 yıl yaşaması gerekirdi.

Kesinlikle aralıklı oruç sağlıktır. Mide rahatsızlığım olduğu halde hiçbir sıkıntı yaşamadım hatta hayatımdan kahvaltı çıkınca daha mutlu ve sağlıklı oldum.. 15 günden sonra kendinizde ki değişimi hissediyorsunuz. 

benim kanımdaki enfeksiyon miktarı yüksekti. Bu yöntemle neredeyse kurtuldum bu illetten. 41 den 38e düştü. Otofaji diye araştırırsanız oldukça fazla sayıda araştırma örnekleri okursunuz. vucudun 17 saatte kendisini onarması gibi bir sey bu. ramazan orucuna benziyor  

Ben de akşam 19'de bırakıyorum ve ertesi gün 12'de ilk öğünüm oluyor, yeni başladım , ama saat 12 olmuyor bir türlüAçık ağızlı ve soğuk ter ile gülümseyen yüzumarım yakında alışırım

2 3 4170