Tatava'da Bugün

Dikkatimi ceken bir sey var. Firma bir tane bilgisayari 20 farkli kombinasyonla ilan cikiyor. Burdan sunu anliyoruz bilgisayarlari acip parcalari degistiriyorlar, uretici de takilan parcalara garanti vermez. Mudahale edildigi icin. Ornegin 256GB ve 8GB ramli satilan bir laptopu ; 16/512 , 16/1tb , 32/1tb , 32/2tb , 64/4tb vsvs seklinde ilan cikmislar , akilli adam gorur, hb yonetimi niye sessiz cunku isin ucunda kapital var

Hepsiburada uzerinde rant inşa ettigini gordugumuz sirket. Bir urun satarken sonuna flash bellek yaziyor, baskasinda ayni urun varsa ve ilan cikiyorsa ilan kapattiriyor. Akla zarar bir durum. Turkiye de esi benzeri yok. 

Bu firma başımın belası, mağazamdan belki 10 kere ürün aldı, eften püften sebeplerle iade etti, etik kuralları olmayan hatta ve hatta esnafa esnafça bakmayan bir firma, gönderdiğim laptopun güvenlik bandı kargoda ezilmiş, firma tabi iade oluşturmuş, hemen bu firmanın patronunun cebini aramaya başladım neyse bir dostum eskiden alışveriş yaptım patron çok kibirli biri ara ama dikkat et dedi, patronu aradım durumu anlattım, hatta bekle dedi, aradı elemanlarla görüştü elamanın ifadesi firma açılmış ürün göndermiş, patron beni azarlamaya başladı sen kim oluyorsun bize kutusu açık ürün gönderiyorsun vs. neyse elemanları dedi ki ben müşterimizi ikna ederim ama 5bin tl ödeme yapmanız gerek, ben düşüneyim derken bir baktım ürünü kargoya verdiler. ve daha da kötüsü bu zetta weble gelsin denen marka öyle bir yorum bıraktı ki dillere destan, hemen mağazayı aradım durumu anlattım personel yazmış çok ama çok özür dileriz dediler. bu firmaya yaklaşmayın diyorum sadece.

Hepsiburada com da kendi kendine takılan şirket, açtığı ilanlarda çanta hediye ettiği yazıyor fakat HB o kadar amatör ki, ürün başlığının sonunda zetta çanta yazıyor. aynı ürünü stoğunda bulunduran başka bir firma ürünü seçip ilan çıktığında weble gelsin firması ilanı kapattırıyor. yani bunu amazon kabul etmez mesela. işte neden her konuda geriye gittiğimize bir örnek. yapılması gereken basit aslında, ilanın yayınlandığı sayfada firmanın gönderdiği hediyeler için bir tablo açarsın, çanta hediyeli yazar olur biter. ben buradan şunu anlıyorum bu firma HB üzerinde lobi kurmuş. başka bir örneği var mı henüz görmedim. 

Saygıdeğer büyüğümüz Sayın Memduh abimiz, sizi seviyor ve geniş muhakeme ve tarihi tecrübelerinizden ziyade muhteşem cesaretinize hayran olduğumuzu bir daha belirtmek istiyoruz. Sevgi ve saygılar! Allah sağlık ve afiyet versin

Annen, baban, deden ve büyük annen benden genç mi sevimli çocuk?..

İhtiyar. Kimin Ağzıyla konuşuyorsun? Yaş Ermiş bırak yalanları toprak Seni Çağırıyor

Erdoğan kazanırsa ben değil; tüm millet kafasını duvara vuracak be çocuğum.

Seçim tarihinde yapılacaktır, RTE kazanacak ,sizlerde kafanızı duvarlara vuracaksınız

Bize “şerefsiz, ahlaksız, sürtük” diyenler ortamı germiyor da; anayasaya sahip çıkarken ben ortamı germiş mi oluyorum? her şeye rağmen gözlerinizden sevgiyle öperim ( memduh )

Ne güzel hayaller kuruyorsun sen dayıcım, kurmaya devam edin siz edin ki.. hevesiniz kursağınızda kalsın,

Doksanlı yıllarda ben her türlü inanç ve düşünce özgürlüğünü savunan demokrasi platformunda yer alıyordum, siz neredeydiniz bilmiyorum. Bugün de yine despot İktidara karşı demokrasi platformu’nun yanındayım. gözlerinizden öperim.

Öbür dünyada başına gelecek olanlardan korkan sensin, benim korkum yok; haliyle namaza ihtiyacım da yok. seni ise hiçbir namaz niyaz kurtaramaz çünkü zalimin yanında yer alıyorsun. ( memduh amcan )

Erdoğanın görevi bırakmasına senin ömrün yetmez ihtiyar. git 2 rekat namaz kıl. belki öbür tarafta işine yarar.

Sevgi sözcüklerini sululuk olarak görüyorsanız ayrı dünyaların insanlarıyız. 

Memduh hocayı eleştirenler, Annenizde babanızda dedelerinizde ve büyük annelerinizde öyle mi oldu? O halde paniğe gerek yok yaşımız ilerleyince bizde öyle oluruz:)

Belli bir yaştan sonra büyüme durur, uzunca bir süre öyle devam eder beden ve ruh sağlığı, ve o uzunca bir süreden sonra vücut gerilemeye başlar hücreler ölür, azalır küçülür insan, yaş çok daha ilerleyince neredeyse çocuklaşır. Memduh bey çocukla laflar bunlar... 

Memduh bayraktar, twitter hesabından yaptığı açıklamada, RTE nin Cumhurbaşkanlığı adaylığını YSK nın onaylaması durumunda, YSK üyelerinin müebbet ile yargılanacağını belirtmiş. bence aşırı sert bir açıklama. YSK üyeleri zaten yaşlı, bence konu ahirete intikal eder. 

Otelin temelleri 1990 yılında atılmış. 11 yıl soğuk ve kar gibi kötü hava koşullarında kaba inşaat halinde durmuş. 2001 yılında otel olarak belediye ruhsat vermiş. Bakanlıkta ruhsat ve projeye uygunluk vererek turizm belgesi vermiş. Üst katta kolonların kesildiği iddiası var.

 2019’da AKP'den ayrılmış birini övmek için çok değişik bir kafa lazım. DEVA maalesef deva olamayacak. 

Ve bu kadar değerli bir beyin, yıllarca siyasal İslam şemsiyesi altında siyaset yaptı. Böyle değerli insanlarımızı çocuk yaşta bunlara kaptırmamamız gerekiyor.

AKP’nin ılımlı isimlerinden biriydi her zaman. Defalarca yazdık, RTE ülkeyi ele geçirmeden önce akp’yi ele geçirdi. Partideki demokrat isimlerin yetkilerini gasp etti, doğrudan ya da dolaylı. AKP’nin 20 yılının 20’si de ayrı değerlendirilmeli.

Tüm bunların yanında  diploması dahi şaibeli biriyle siyaset yaptı. Aynı zamanda AKP kendi pisliğinde boğazına kadar batmışken orada siyaset yaptı. Çok abartmayalım bence.

Aynı zamanda hem muhafazakar kesimin içinde yetişmiş, hem batıyı bilen tanıyan birisi ve ne muhafazakarların ne sekülerlerin aşırılıklarını taşımayan bir karakter. Gerçekten hayal gibi.

Zaten 6 lı masanın tek şansı ali babacan ya da emek ve özgürlük ittifakının adayına tam kapasite destek vererek seçime gitmesi.  Ama zannetmiyorum 6 lı masa cb koltuğunu tıpış tıpış teslim eder

2 3 4176