Kadınsal#

Adalet ve esitlik farklidir. Bazen esit olmak bazende adaletli olmak gerekir.

Tabi konuya Allah'ın penceresinden bakmak cüz-i iradeye sahip insan için mümkün değil. Ancak bu konuyu anlaya bilmek adına erkek ve kadın yaratılışı, biyolojisi ve toplumsal normlar ve dahi konuya sadece bu günden bakarak değil tüm tarihsel süreç içerisinde kadının misyon ve taşıdığı değere göre bakmak gerek. 

Birinin uydurma bir yargısı olmadığını ve kur'an-ı kerimde geçen ve Allahın sözü olarak görülen bir kaideyi yok saymak ve kabul etmemek o konunun herhangi birinin kabul ettiği yörüngede olduğunu göstermez. İslami kural ve kaideleri tüm yanları ile değerlendirmek gerek ama bunu yapabilmek için konu ile çok ilgili olmak ve bilgi sahibi olunması gerekir. 

O halde sorulması gereken konu, size kadının değersizleştirildiği bir yargıyı, Allah kendi yarattığı bir varlığa neden yüklesin. Allah için erkeği yaratmakla kadını yaratmak arasında bir fark var mı acaba. Dünyada ki tüm canlı türleri kendi içinde sınıflandırılmışken ve iki tür insan yaratılmışken mutlaka belli farklılıkları olacak ve belli açılardan sınıflandırılacaktır. 

Ve maalesef İslam'da kadının rolü ve durumunu hiç bir bilgi ve temel olmadan koca bir dinin ve yaratıcının neymiş kadın ikinci sınıfmış ve bırakın erkekleri, kadını yaratan Allah ve onun son dini İslam kadını yok sayıyormuş. sadece bilmeden yapılan değerlendirmelere üzülüyor ve hayretle bakıyorum. Hatta konusu açılmışken aynı kitap diğer dinden olanları da yok sayıyor ve gayrı müslimlerden ayrı bir vergi alınmasını söylüyor, demek ki islam ve kuran diğer dinden olanların hidayete ermeleri ve islam ile müşerref olma ihtimalini gözden kaçırmış, çok yazık. 

Maalesef ben de bu tutumları kabul etmiyor ve yanlış buluyorum.  

“Bir erkek tanıklığına karşı iki kadın tanıklığı.” Kuran’daki, kadını ikinci sınıf varlığa indirgeyen bu hükmü, “evrensel” ve “Tanrısal” kural veya norm olarak kabul etmiyorum. Buradan herkese duyurmuş olayım.

Cunku biz erkekler kadinin bize muhtac olmasini isteriz. Biz olmadan hic birseyi yapamasinlar isteriz. basit ve iğrenç bir ego

Alfa kadından etkilenmeyen erkek yokken alfa kadınla hayatını devam ettirecek kadar cesur erkek pek azdır bence. Çünkü aslında alfa kadının gücünden etkilenen karşı cins iş ilişkiye gelince kendisine ihtiyaç duyulan birlikteliği tercih ediyor genelde.

oysa ki guclu kadin hayat kurtarir. ne yaptigini bilen, ayaklari uzerinde durabilen, tereddut ettirmeyen kadinlara hayranim

Erkekler güçlü kadınları gerçekten sevmiyor böyle koruyup kollayacağı ona muhtaç kızları seviyor. 

Sivilceleri geçiren maske tarifi:

-Bir çay kaşığı zerdeçal

-Bir çay kaşığı ev yoğurdu

Bu iki malzemeyi yoğunluğu dengelenecek şekilde bir çay tabağında karıştırıp yüzümüze sürüyoruz. Yaklaşık 20 dakika bekletmemiz yeterli Zerdeçalın taneleri peeling etkisi gösteriyor, yoğurt ise asidinden dolayı sivinceyi kurutuyor. Bu maskenin bir handikapı var. Zerdeçalın sarı rengi yüzünüzden çıkmıyor. erkesi gün akşama doğru ancak çıkar. Şrek gibi gezmek zorunda kalıyoruz, ama maske işe yarıyor. bir uyarı daha: maskeyi yüzünüzden yıkadıktan sonra banyodaki tertemiz havlulara yüzünüzü sakın silmeyiniz. kağıt havlu kullanınız. yastık yüzünüz ve kıyafetlerinize sarı renk bulaşabilir. aman dikkat. 


cilt lekelerini açmak ve cildi beyazlatmak için bir maske:

-bir yumurtanın akı

-bıldırcın yumurtasının akı

-bir çorba kaşığı pirinç unu

bunların hepsini çırpın ve yüzünüze her akşam sürürün. malzeme fazla gelecektir. üzerini kapayıp dolapta bir gün saklayabilirsiniz.

Bizzat denediğim ve ciddi etkisini gördüğüm bitkisel yağlardan bahsetmek istiyorum..

▪︎Çörekotu yağı 

▪︎Zeytinyağı 

▪︎Tatlı badem yağı 

▪︎Sarımsak yağı

▪︎Çam terebentin

▪︎Hindistancevizi yağı 

Bu yağların tamamını püskürtmeli bir şişeye koyarak haftada bir saç diplerinden uçlarına doğru uygulayıp streçle başınızı sarıp bekletebilirsiniz. Zaman sıkıntınız yoksa uzun süre beklemekte fayda var hatta geceden sürüp sabah uyandığınızda yıkayabilirsiniz. Sürekli olarak saç sağlığınız için kullanabileceğiniz bir maske. Dikkat edilmesi gereken tek konu kullandığınız yağların kalitesi.