Astroloji&Burçlar#

Aslında bu gerçeği tüm dünyaya kabul ettiren kişi ünlü Rönesans gökbilimcisi Kopernik olmasına rağmen, ondan bin 800 yıl önce doğmuş olan Aristarkos, ilk doğru tahmini yapan insandı.

Aristarkos sadece yerküre ve gezegenlerin Güneş etrafında döndüğünü ortaya atmakla kalmamış, Dünya, Ay ve Güneş’in birbirlerine göre büyüklük ve uzaklıklarını da hesaplamıştı. Gökyüzünün küresel bir kubbe değil, neredeyse sonsuz genişlikte bir evren olduğunu da açıkladı.

Aristarkos, gökbilimciden çok matematikçi olarak tanınıyordu. Romalı mimar Vitruvius’un notlarında; İskenderiye’de okuduğu ve bilimin her dalında bilgi sahibi olduğu anlatılıyor.

Bilimsel çalışmalarından sadece diğer bilim insanlarının yaptıkları yorumlar yoluyla haberdar olduğumuz Aristarkos'un buluşları hakkında pek fazla bilgi sahibi değiliz. Ancak gezegenlerin Güneş etrafında dönüyor olduğuna dair teorisi Arşimet’in ona muhalefet ettiği bir yazısı aracılığıyla öğrenilmiş.

Bu teoriyi herkese kabul ettirmeyi başarmış olan Kopernik de, 1514 yılında yayınlandığı  “Göklerdeki Kürelerin Dönüşüne Dair” adlı çığır açan kitabında ondan övgüyle bahsetmişti.

Bütün belirtileri taşıyınca ne oluyoruz acaba asdfghjk :D

                                                                                                                                               nqnɹƃ q sɐpɐʞɹɐ

Kan grubunuzu biliyor musunuz? 

Kan grubunuzu bilmek sağlığınızı geliştirmenize, hatta bazı durumlarda hayatınızı kurtarmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, sizinle ilgili pek çok şey de söyleyebilir! On yıllardır kan gruplarını inceleyen Japon araştırmacılar, insanların karakter özellikleri ile kan grupları arasında şaşırtıcı bir bağlantı olduğunu belirtiyorlar.

Japon uzmanlara göre; 

--Kanı 0 grubu olan insanların, açık fikirli ve sezgileri güçlü kişiler olduğunu belirtiyor. Bu bireyler sıcakkanlı insanlardır ve neredeyse tüm sohbetlerin odağı haline gelebilirler.

--Kanı A grubu olan insanlarlar yaratıcılık ve sorumluluk sahibi kişilik özellikleri arasında bir bağlantı olduğunu bildirdi. Akıllı ve tuttuğunu koparan bu bireyler ne istediklerini iyi bilirler ve bu uğurda gerekenleri yaparlar! 

--Kanı B grubu olan insanlar özellikle etkileyici buluyorlar. Bu kan grubuna sahip bireylerdenseniz son derecede yaratıcı, eğlenceli ve tutkulusunuz. İçinizde saklı gerçek bir güce sahipsiniz ve sınır tanımayan bir enerjiniz var.

 Kanı AB grubu olan insanlar akılcıdır ve her şeyi kontrol altında tutma eğilimleri vardır. Bu, bağıra çağıra bir sürü emirler yağdıran bir kişilik tipi gibi birşey değildir; onlar başkalarına bağımlı olmayı sevmezler. Bu kişiler kaderlerini kendi belirlerler ve güçlü iradeleri, bu yolda onların en iyi yardımcılarıdır.

 

sanırsam temel anlamda ayrılıklarımız ve farklılıklarımız var onun dışında aslında aynı olan çok özelliğimiz var, mesela bizim toplumumuzun büyük çoğunluğu duygusal.. arada paraya aşktan daha önem veren bir toplulukta yok değil.. kısmet kapalı bir kitle de var ;)   he birde albenisi yüksek baskın karakterli lider kişilerde bizim toplumda çokça mevcut.. 

gerçekten tüm hepimizin karakteri  birbirimizden bu kadar farklıyken 12 tane burcun içine sıkıştırılmak? Ne bileyim...