Neler oluyor

Ekonomi#

Bence gayet iyi yaşıyordur, aynı hareketi şimdi yaptığını düşünsenize, adamı anında gladyocu yada ocu bucu diye hayatını bitirirler. Lan yoksa seni bizi kıskanan Almanya mı gönderdi diye işkence ederler adama. 

Aslında diyor ki yazar kasayı şimdi atsam g.tüme s.kar bunlar :)

Spontane gelişen bir eylem değildi Oynanan oyunda ileri sürülen ilk piyon olmuştu bence

Bahsettigin en iyi olayi..sabah 5 de seni alip götürüler siyah transporterle, Allah haric kimse nerde oldugunu yasayip yasamadigini bilmez aylarca yillarca..

O zamanlar insanlar yine başlarını kaldırabiliyormuş. Şimdi aynısını teşebbüs etsen sırtına cop iner direkt.

Öyle bir şeyi şu anda denese, yapsa değil, denese ancak "20 yıl sonra" özgürlüğüne kavuşabilirdi, tabii ki başına bir şey gelmezse.

Şimdi bırak külliyenin önüne yazar kasayı evinden tweet atamazsın

20 yıl önce Bülent Ecevit’e yazar kasa fırlatan vatandaş: “Ecevit vatandaşın halinden anlardı. Olaydan sonra defalarca benimle görüşüp çözüm aradı. Şimdi böyle bir şey yapsak terörist oluruz. Ecevit'i özledim. En az 20 defa mezarını ziyaret ettim"

ADESE markasına da bir isim bulsak. ne varsa bu islamcılarda var. ateist dedikleri şirketler borsa da ham karlı hem de kurumsal yönetiliyor. 

Bence SPK, İhlas holdingin ismini değiştirsin.  Böyle bir gruba kur'an dan bir isim hiç yakışmıyor. Kur'an emredildiğin üzere dosdoğru ol diyor. Bence ihlas grubu ismini iflas grubu olarak değiştirmeli. Çünkü bir çok yatırımcı iflas etti borsada. Her dönem bir vukuatı var bunların. 

Her pazar  gecesi #Bitcoin  e satış geliyor. 

ABD li kapitalistler,Merkeziyetsiz dünya düzeni isteyen Çinli Sosyalistlere  kırmızı piyasayı teslim ediyor.


Ada $20, Polkadot $400, Uniswap $300, Chainlink $400,  VeChain $1.50,  XLM- $5,  Theta $120, Filecoin $1200,  TRX  $2,  Solana $300,  Neo $1200,  Eos $120, Ioat- $25

BNB- $1700 , XRP- Davadan kurtulabilirse 20 dolar civarı olur,  kurtulamazsa büyük bir çöküş yaşar. Risk almak isteyen buna göre düşünsün. Önceden elinde tutan için risk az ama yeni alacaklar için risk fazla... Doge- Elon Musk 1 dolar yapana kadar uğraşacak görünüyor.

Bu yazdığım rakamlar benim tahminlerimden ibarettir. Kesin gerçekleşecek diye bir kural yoktur. Bu rakamlar boğa sezonunun sonu olarak tahminlerimdir. Ve bu tahminler minimum gerçekleşecek rakamlardır.  Sonrasında AYI Sezonu başlar. Her rakam en düşük tahmini fiyatı temsil eder. BTC- $170.000  ETH- $10.000

Bence yakın zamanda işlerliği ya azalacak ya da form değiştirecek. çünkü korkunç bir kaynak tüketimi ve israf söz konusu. Enerji tüketimi ve elektronik piyasayı resmen alt üst etti. mutlaka başka bir forma girmeli. kaldı ki çok spekülatif ve kaynağın belirsizliği fıkhı açıdan sorun teşkil ediyor. 

Kısaca "HARAM" olduğu kanaati çok yaygın. 

Sorun bu konuyu yanlış algılamanızda. Her bir coini bir şirket gibi düşünün, her birinin başarmak istediği ( sözde ) kendi projeleri var. Ancak %98'i çöp kesinlikle.

Altın neden enflasyona bağlı artar ? Artan işcilik artan enerji maliyetleri ve kullandığınız hammadelerin artışı üretimde kullandığınız makina ve ekipman yatırımlarının fiyat artışı.  En sonunda artan fiyatlara bağlı altın ons çıkarım maliyetinin artmasıyla fiyatlara yansır.

O zaman kumarcıları nereye yönlendirmiş olduk coinlere yada zombi şirket hisselerine.. Her köşe başına bir kumar aleti koyup yasal kılsalar eminim coinler çökerdi :)

Kimse ödeme aracı olduğuna inanmıyor inanmayacakta. Niye türkiye ilk sıralarda çünkü kumar oynamak yasak :)

Hergün yenileri çıkıyor, %98 i çöp bence.  Altın ile kripto para arasında fark yoktur ikiside ödeme aracıdır diyen uzmanları anlamak mümkün değil. Değeri günde %200 çıkan düşen bir ödeme aracı olamaz.

1 milyar dolar ve üzerinde değere sahip 100 kripto para var. Lakin Toplamda 5 bin civarı var. Bunu kim akıl etmişse yüzyılın icadı diyebilirim.


işsizlik maaşı daha fazla tutacağı için yapılan uygulama

Patronu bir konuşmasında "zaman ile ilgili bir probleminiz yoksa eğer Getire ihtiyacınız yoktur." Getir zaman kazandırıyor. Olayı bu. 

1500’den fazla ürünü dakikalar içinde, gece-gündüz, dilediğiniz yere getiriyoruz diyorlar, ama fiyatlar fena pahalı, bence marketten kendiniz alın hem spor olur .

2 3 415