Biyografiler#

ODTÜ EE Müh. mezunu. PhD’sini Bristol Üni’den aldı. 7 yıl İngiltere Toshiba’da çalıştı. 3,5 yıldır Boğaziçi Üni. öğretim üyesi ve BOUNtenna Labı kurucusu. Genetiği değiştirilmiş hücreler ile yarı canlı implant antenler ve beden içi iletişim üzerine çalışıyor.

                                

Vuhuv, yaklaşık 5 yıldır hizmet veren ve kendi botu (vuhuvbot) ile tarama yapan bir arama motoru.

Barış Çepik tarafından geliştirilen Vuuhuv arama motoru, @vuhuv.com uzantısıyla e-posta adresi almanıza imkân tanıyor. Arama sonuçlarını farklı arama motorlarında görmek için gerekli linkler de paylaşılıyor. Ayrıca önerilerinizi ekleyebiliyorsunuz.

Vuhuv, canlı TV izleme gibi Türk insanına hitap eden ilginç bir özelliğe de sahip.

                            

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından SBK Holding’e yönelik kara para aklama yaptığı iddiasıyla açılan soruşturmada holdingin sahibi Sezgin Baran Korkmaz aleyhine ifade veren ortağı Bereket Öner, 29 Nisan 2021 günü silahlı saldırıya uğramış. ne oldu ülke mafya ve çetelerden temizlenmişti hani. 

Sedat Peker'in videoların ardından dikkat çeken iddia var sosyal medyada.  SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz'ın da "kamera önüne geçeceğim" mesajı verdiği öne sürülmüş. Devir bir kamera, bir tripot devri.Göz kırpan surat

Kara para aklama soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan ve yurtdışına kaçan Sezgin Baran Korkmaz'a ait SBK Holding, Karsan ve Kıraça Holding'teki dolaylı paylarını devretmiş. Korkmaz daha önce de Biofarma'daki hisselerini satmıştı. Hani bir mahkeme kararı ile şirketlere kayyum atıyordunuz. SBK holdingi unuttunuz mu:)

sözcüden serpil yılmazın haberine göre , ABD Hazinesi, Türkiye'de kurulu SBK Holding ve Mega Varlık Yönetim şirketleri üzerinden ülkeden kaçırılan 130 milyon doları istiyor. 

Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Artvin, Corum, Kastamonu, Ordu, Tunceli ve Sivas’tan sınava girip Galatasaray Üniversitesi Hukuk fakültesini kazanan tüm kız kardeşlerimin bilgisayarları adreslerine gönderilmek üzere hazır. Sayı sınırı yoktur! şeklinde ilan çıkan kişi. oturdum araştırdım, Galatasaray hukuk fakültesinin kontenjanı 25 ve  bu vilayetlerden birilerinin 25 kişi arasına yerleşmesi neredeyse imkanız. adam resmen imkansız olan bir konuda show yapıyor. yersen

Kendisini ilk kez linkedin de gördüğüm iş adamı. Söylenenlere göre ayakkabı boyacılığı ile başlayan ilginç bir hikayesi var. Temiz yüzlü biri. Anadolu insanı gibi geldi bana. fakat hakkında onlarca ilginç iddia var. fabrika hurdacısı deniyor mesela. Kulağa ilginç gelen bir kelime. Google da bile anlamını bulamadım. Linkedin de yaptığı bir paylaşımda Başarılı veya başaracağına söz veren Mahalle , Ortaokul, Lise takımlarına forma sponsoru olabileceklerini söylüyordu.

Fatsa Jandarma Müdürlüğü 10 tane inzibat ile anne babasının cenazesine gitmesine onay vermemiş. 2 Kg eroin ile yakalanmış bir tanıdığım 12 yıl ceza almasına rağmen 2 senedir covid dolayısıyla evinde oturuyor ülkemde. 

O kadar güçlü bir genç ki Murat, büyük bir metanetle karşılamış durumu. İlk düşündüğü; ablalarının ne durumda olduğu. Memurlar, arkadaşları ondan daha çok dağıldılar. Yalnızca cenazeye gitmek istiyor şu an. Tek temennim; "güvenliği sağlayamayız" diye reddetmezler.

BM serbest bırak demiş bırakmamışlar, Yargıtay dosyayı bozmuş bırakmamışlar. Bugün anne babasını trafik kazasında kaybetmiş Şimdi bıraksalar telafi edebilir mi bu acıyı? Bu körpecik yavruya "Anneni ve babanı kaybettik" demek kolay mı?  

Medeniyet Üniversitesi ona yakışmış aslında, bizden alsınlar tepe tepe kullansınlar.

Medeniyet Üniversitesi'nde işe başlamış. Memuriyeti olmadığı için devlet üniversitesinde rektörlük yapamıyorken, kendisine memuriyet verecek bir devlet üniversitesi bulunmuş. Ülkenin en iyi devlet okullarından birini bitirsin diye yapılan hilelik gibi geldi bana. 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Lisans, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde ise Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Fırat Çakıcı, iletişim sektörüne danışmanlık şirketlerinde çalışarak başladı. Profesyonel iş hayatında iletişim sektörünün farklı disiplinlerinde çalıştı.

Türkiye’nin en iyi PR Ajansı seçilen Excel Hill&Knowlton Danışmanlık Şirketi’ndeki deneyiminin ardından İletişim danışmanlığı ajansları ve özel şirketlerde Medya İlişkileri, Satış ve Pazarlama, Kurumsal İletişim gibi alanlarda uzman ve yönetici olarak çalıştı.

Ardından İletişim ve Satış alanlarında Danışman ve Eğitmen olarak hizmet vermeye başladı.

Cacharel, Greyder, Prontotour, İstanbul Üniv., Arel Üniv., Beykent Üniv., Gelişim Üniv., Sürtaş A.Ş., Karmod, Tebaş Enerji, Arma Kontrol Sistemleri, Derinlikler Sanat Merkezi, Favori Basım, MDM Mimarlık, Yardımeli Derneği, TOFD, İstanbul Yapı gibi marka ve kurumlara danışmanlık&eğitimler verdi, çeşitli projeler yürüttü.

İletişim Fakültesi son sınıf öğrencilerinin sektöre hazırlanmalarına yönelik İstanbul İletişim Akademisi’ni kurdu. Son sınıf lisans öğrencileri için, ikna, müşteri ilişkileri ve iletişim eğitimlerini de içeren bir çok atölye ve eğitim programı hazırladı, programları İstanbul Üniversitesi başta olmak üzere bir çok farklı üniversitede uyguladı.

Üye olduğu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı(TEGV), Türk Kızılay'ı ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nde gönüllü çalışmalar yaptı.

Öğretim Görevlisi olarak Pazarlama, Satış, Halkla İlişkiler ve İletişim eğitimleri de içeren dersler verdi. İletişim&Satış Eğitmeni ve Satış Danışmanı olarak markaların algı, imaj, iletişim ve satış performanslarını geliştirmeye devam ediyor.

Uzmanlık alanları: Pazarlama, Satış Yönetimi, Kurumsal İletişim, Yönetici İletişimi, İtibar Yönetimi ve Kurum İçi İletişim'dir.

İstanbul Sözleşmesi‘nin sözde fesih kararı, değerli yazar Berrin Sönmez‘in de vurguladığı gibi, yoksulluğun perdesi değil sebebidir. Hem demokrasimizi güçlendirmenin hem de ekonomik sorunlarımızı azaltmanın yolu kadın haklarına ve hukukun üstünlüğüne saygı duymaktan geçiyor.

Avrupa Büyükler Tekvando Şampiyonası’nda toplamda 5 madalya kazanan Hakan Reçber, Zeliha Ağrıs, Hatice Kübra İlgün, İrem Yaman, Nur Tatar ile Avrupa Halter Şampiyonası’nda Büyükler Avrupa Üçüncüsü olan Melike Günal’ı tebrik ediyorum.

Fahrettin Koca: “Vakaların artmasının sebebi hepimiziz. 84 Milyon.”  : Yok, 83.999.999'dur o. Bir kişi hiçbir başarısızlığının sorumluluğunu üstlenmiyor.

Lise-üniversite çağındaki gençler, Cumhurbaşkanı’na yaptıkları ufak tefek eleştiriler nedeniyle cezalandırılıyor. Üstelik yurtta kalma hakları çiğneniyor. ’Muhalif gençlere yatacak yatak yok’ zihniyetiyle bir yere varamazsınız. Olmaz öyle şey. Eleştiriye tahammül etmeyi öğrenin.

Kendimi hükûmeti uyarmak zorunda hissediyorum. Sakın kısa vadeli hevesler peşine düşüp Karadeniz‘in jeopolitik dengelerini bozmayın. Ülkemizin güvenliği için Montrö‘den taviz vermeyin.

Bir seneyi aşkın süredir pandemiye bağlı olarak ağır şartlarda yaşayan ve desteksiz bırakılan sanatçılarımız başta olmak üzere tüm ülkemizin Dünya Sanat Günü'nü kutluyorum.

Bir bilmecem var. Kasa tamtakır kuru bakır. Bir proje isteniyor: Kamu maliyesini çökertir, özel sektörün maliyetini artırır.  Bütçeyi batırır, vergiyi tırmandırır. Acaba bu projenin adı nedir?

Politika faizini %2 artıran Merkez Bankası Başkanı’nın görevden alınması ve eş zamanlı bir hukuk ihlali, ülkemizi 531 Milyar TL zarara soktu.  Ancak, yeni başkan da politika faizini indirmedi.  O halde halkımız bir gece yarısı durduk yere neden 531 Milyar TL zarara uğratıldı?

Merkez Bankası’nın tam 130 milyar dolarını tükettiniz. Yetmedi; Merkez Bankası’nı 60 milyar dolar borca batırdınız. Açıklamak zorundasınız: Ne yaptınız?


“İstikrar gelecek” dediler, kalmadı. “Yetkiyi verin faiz ve enflasyon düşecek” dediler, ikisi de yükseldi. “Demokrasi güçlenecek” dediler, zayıfladı. 4 yıl önce bugün değişen anayasa ile gelen sistemin sonucu: Zarar, Zarar, Zarar. Çözüm açık: Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem

Evet; çünkü gençlerin hayalleri var. Nitelikleri var. Kapasiteleri var. Özgürlükleri yok. İşleri yok. Yetkiyi tek elde toplayıp hiçbir konuda sorumluluğu üstlenmeyen kişi, işsizliğin suçlusu olarak da gençleri gösterdi. İşsizlik gençlerin kabahati de değil, kaderi de değil.

2 3 430