Biyografiler#

 2019’da AKP'den ayrılmış birini övmek için çok değişik bir kafa lazım. DEVA maalesef deva olamayacak. 

Ve bu kadar değerli bir beyin, yıllarca siyasal İslam şemsiyesi altında siyaset yaptı. Böyle değerli insanlarımızı çocuk yaşta bunlara kaptırmamamız gerekiyor.

AKP’nin ılımlı isimlerinden biriydi her zaman. Defalarca yazdık, RTE ülkeyi ele geçirmeden önce akp’yi ele geçirdi. Partideki demokrat isimlerin yetkilerini gasp etti, doğrudan ya da dolaylı. AKP’nin 20 yılının 20’si de ayrı değerlendirilmeli.

Tüm bunların yanında  diploması dahi şaibeli biriyle siyaset yaptı. Aynı zamanda AKP kendi pisliğinde boğazına kadar batmışken orada siyaset yaptı. Çok abartmayalım bence.

Aynı zamanda hem muhafazakar kesimin içinde yetişmiş, hem batıyı bilen tanıyan birisi ve ne muhafazakarların ne sekülerlerin aşırılıklarını taşımayan bir karakter. Gerçekten hayal gibi.

Zaten 6 lı masanın tek şansı ali babacan ya da emek ve özgürlük ittifakının adayına tam kapasite destek vererek seçime gitmesi.  Ama zannetmiyorum 6 lı masa cb koltuğunu tıpış tıpış teslim eder

İnsan hem bu kadar zeki bilgili hem saygılı egodan eser yok nasıl bir yetisme tarzıdır hayran kalmamak mümkün değil inşallah kıymet bilinir 

O yüzdendir ki ilk defa siyasete kendisi ile girdim ! Bu ülke onu hakkediyor! Artık demokrasi, bilim , ahlak , liyakat ülkemin hakkı !

Babacan iyi bir lider olabilir ama hitap ettiği halk türkiye'de mevcut değil. Türk halkı şatafat sever, itibardan tasarruf etmeyi sevmez.

Ali Babacan gerçek olamayacak kadar iyi bir lider. Hem bilime saygısı olan okumuş etmiş bir insan, hem de reel sektör tecrübesi olan icradan anlayan biri. Gelecek liderin bu iki zaviyeye de sahip olması gerekli. Şu basit gerçeği görmek o kadar zor değil.Simavi ailesinin Hürriyet’ti bırakması ve Türkiye’yi terk etmesi özelde Koç ailesinin uygulamada ise damat İnan Kıraç’ın çok özel çalışmasının sonuncunda oldu iddiasını dile getirenler konuya bir yasak aşk penceresi açmışlar. Rahmi Koç ile evliliğinden olan Mustafa, Ömer, Ali Koç’un anneleri Çiğdem Koç üç çoğunu geride bırakarak gönül ilişkisi yaşadığı Haldun Simavi ile evlenmiş. 

Milliyet Genel yayın yönetmeni Abdi İpekçi'nin öldürülmesi üzerine satılan Milliyet'i alan Aydın Doğan, Hürriyet'i de satın alarak medyanın kaptanı oluyor, tabi ki arka planda inan kıraç var bence. 

Emeç’in öldürülmesi ile başlayan huzursuzluk ve  medyada gezen dedikodular neticesinde simavi ailesi korkuyor, EROL Simavi ailesi Hürriyet Gazetesi’ni satmaya karar veriyor. bence çetin emeç cinayeti bir ön hazırlık olabilir.

Çetin Emeçin bende ilginç bir hikayesi saklı, 7 Mart 1990’da öldürülen gazeteci Çetin Emeç’in eşi Bilge Hanım, suikasttan tam 20 yıl sonra Sanem Altan’a röportaj veriyor. ve orada “Yakalanan katilin gerçek olduğunu düşünmüyorum” diyor. Eşi devamında “Bugüne kadar devleti suçlamadım. İran yaptı, demek işime geldi. Gerçeklerle yüzleşmek istemedim. Her şey suikastın çözülmemesine programlıydı. Tetikçiyi yakaladılar ama onun da gerçek olduğunu düşünmüyorum demişti. fakat inan kıraç çetin emeçin eşini arayarak, bana nasıl sormazsın röportaj yapmadan önce diye fırçalamış. yani çetin emeçin ailesine kol kanat geren birisi faillerin aydınlatılmasını neden istemez ki?

Çocukluğum dahil 40 yılım Ümraniye de geçti. Bu süre zarfında Ümraniye çarşı da çetin emeç parkı vardı. çocuğuz çetin emeçin kim olduğunu kimse anlatmadı, ümraniye de anket yapsalar %95 bilmiyordur kim olduğunu. işte bu nedenle Türkiyenin yakın tarihi ile yüzleşmesi gerek. o parkın adını çok defa değiştirdi AKP li belediye, ama halen insanlar çetin emeç parkı diyor. ne yaparsanız yapın bu işim hep yaşayacak. 

ODTÜ EE Müh. mezunu. PhD’sini Bristol Üni’den aldı. 7 yıl İngiltere Toshiba’da çalıştı. 3,5 yıldır Boğaziçi Üni. öğretim üyesi ve BOUNtenna Labı kurucusu. Genetiği değiştirilmiş hücreler ile yarı canlı implant antenler ve beden içi iletişim üzerine çalışıyor.

                                

Vuhuv, yaklaşık 5 yıldır hizmet veren ve kendi botu (vuhuvbot) ile tarama yapan bir arama motoru.

Barış Çepik tarafından geliştirilen Vuuhuv arama motoru, @vuhuv.com uzantısıyla e-posta adresi almanıza imkân tanıyor. Arama sonuçlarını farklı arama motorlarında görmek için gerekli linkler de paylaşılıyor. Ayrıca önerilerinizi ekleyebiliyorsunuz.

Vuhuv, canlı TV izleme gibi Türk insanına hitap eden ilginç bir özelliğe de sahip.

                            

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından SBK Holding’e yönelik kara para aklama yaptığı iddiasıyla açılan soruşturmada holdingin sahibi Sezgin Baran Korkmaz aleyhine ifade veren ortağı Bereket Öner, 29 Nisan 2021 günü silahlı saldırıya uğramış. ne oldu ülke mafya ve çetelerden temizlenmişti hani. 

Sedat Peker'in videoların ardından dikkat çeken iddia var sosyal medyada.  SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz'ın da "kamera önüne geçeceğim" mesajı verdiği öne sürülmüş. Devir bir kamera, bir tripot devri.Göz kırpan surat

Kara para aklama soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan ve yurtdışına kaçan Sezgin Baran Korkmaz'a ait SBK Holding, Karsan ve Kıraça Holding'teki dolaylı paylarını devretmiş. Korkmaz daha önce de Biofarma'daki hisselerini satmıştı. Hani bir mahkeme kararı ile şirketlere kayyum atıyordunuz. SBK holdingi unuttunuz mu:)

sözcüden serpil yılmazın haberine göre , ABD Hazinesi, Türkiye'de kurulu SBK Holding ve Mega Varlık Yönetim şirketleri üzerinden ülkeden kaçırılan 130 milyon doları istiyor. 

Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Artvin, Corum, Kastamonu, Ordu, Tunceli ve Sivas’tan sınava girip Galatasaray Üniversitesi Hukuk fakültesini kazanan tüm kız kardeşlerimin bilgisayarları adreslerine gönderilmek üzere hazır. Sayı sınırı yoktur! şeklinde ilan çıkan kişi. oturdum araştırdım, Galatasaray hukuk fakültesinin kontenjanı 25 ve  bu vilayetlerden birilerinin 25 kişi arasına yerleşmesi neredeyse imkanız. adam resmen imkansız olan bir konuda show yapıyor. yersen

Kendisini ilk kez linkedin de gördüğüm iş adamı. Söylenenlere göre ayakkabı boyacılığı ile başlayan ilginç bir hikayesi var. Temiz yüzlü biri. Anadolu insanı gibi geldi bana. fakat hakkında onlarca ilginç iddia var. fabrika hurdacısı deniyor mesela. Kulağa ilginç gelen bir kelime. Google da bile anlamını bulamadım. Linkedin de yaptığı bir paylaşımda Başarılı veya başaracağına söz veren Mahalle , Ortaokul, Lise takımlarına forma sponsoru olabileceklerini söylüyordu.

Fatsa Jandarma Müdürlüğü 10 tane inzibat ile anne babasının cenazesine gitmesine onay vermemiş. 2 Kg eroin ile yakalanmış bir tanıdığım 12 yıl ceza almasına rağmen 2 senedir covid dolayısıyla evinde oturuyor ülkemde. 

O kadar güçlü bir genç ki Murat, büyük bir metanetle karşılamış durumu. İlk düşündüğü; ablalarının ne durumda olduğu. Memurlar, arkadaşları ondan daha çok dağıldılar. Yalnızca cenazeye gitmek istiyor şu an. Tek temennim; "güvenliği sağlayamayız" diye reddetmezler.

2 3 430