Gündem#

Ve müjde doğal gaza bir günde %40-45 zam geldi. Sanayi ve üretime yansımış, hane fiyatlarına yansımamış ama üreticinin maliyeti artarsa zaten ürünlere de doğrudan zam gelir. 

24 saatlik nöbetten çıkıyoruz, Biraz dinlenelim diyorsun ; ama saçma sapan reklam aramaları yüzünden psikolojin bozuluyor... Ticaret Bakanlığı bakıyor bu konuya, Ruhsar Pekcan zamanında kaç kere yazı yazdım ancak sonuç hep hüsran, gördüğüm en vasat bakandı.

 o toplu mesajları gönderen mesaj sonundaki B... kodlu şirketlere aldıkları paranın 100 katı ceza yazarsan, bir daha izinsiz mesaj gönderebiliyorlar mı bakalım. Aynı şirketten değişik konularda gelen belki 100 mesaj şikayet ettim ama, 1 2 tanesine cezai işlem uygulandı.

Sair zamanlarda ve milli bayramlarda kutlama mesajı yazmayıp kandillerde ve dini bayramlarda mesaj gönderen Belediye Başkanları ve milletvekillerinden de bıktık, usandık. 

Defalarca arama sonrasinda, size yetki vermedim neden ariyorsunuz diyorum, Sistemden Silin numarami diyorum, kadin yilisik yilisik, “Numaranizi Degistirin Efendim” diyor:))

Ben truecaller  diye bir program kullanıyorum. Harika bir program. Çoğu numarayı otomatik olarak engelliyor. Çoğu şirketinde ismi çıkıyor. Apk olarak indirilip kurulabiliyor. Devletimiz güvenliğimizi düşündüğü için play store dan kaldırmıştı bu tür uygulamaları !! 

Bütün firmalar KVK kanunu delmek için, bütün sözleşme ve dijital sözleşmelerde "bilgilerinizin işlenmesi ve diğer kurum ve firmalarımızla paylaşılması" diye bir ön şart dayatıyorlar. Bu sözleşme ve ikonları kabul ettiğimizde, otomatikman bütün bilgilerimizi alıp satıyorlar!

Vallahi ben de bıktım, araç kullanırken, toplantıda veya herhangi bir yerde her gün en az 1 defa aranıyorum. Cimer’e şikayet açtım sonuç yok. Digitürk veya TT en çok arayanlar. Bir de su arıtma. Manyak bunlar, Telekom veya digitürk almak istesem de almam çünkü iğrendim artık.

Ortada kanuna ve kurala uygun devlet yönetimi ve yeterli kadrosu yok ki! Bir gecede KHK çıkaran bir zihniyet var. Onunda yüksek ödemeler yaptığı o kadar danışmanla ve 2-3-4-5 maaş verdiği liyakatsız ve eğtimsiz bürokratı ile yaptığı/yapabildiği ortada!

Samsunglarda smart call uygulaması yüklü geliyor. Bir çoğu bloklu. Yeni numara gelirse de siz blokluyorsunuz. Bloklanan nolar diğer kullanıcılar ile paylaşılıyor. Community işi anlayacağınız.

Kesinlikle haklısınız.. Artık kim arıyor diye açmadan hepsini engelliyorum. Önemli-onemsiz hepsini gözden çıkarmak zorunda kaldım. Tabi bitmiyor ama en azından azaldı. Ayrıca, sms olayı da devam ediyor. Kime ait olduğu belirlenmeyen Kişisel numaralardan SMS de geliyor.

iphone için http://sync.me diye bir uygulama var buradaki istenmeyen arama dedektörü sürekli güncelleniyor gelen spam raporlarına göre şuan bütün spam numaraları bende engelli (0850’li 0212’li vs.)  

Ben engellemekten bıktım, onlar numarayı değiştirip aramaktan bıkmadı. Engellediğim numara sayısı 50 taneyi geçti.

Huzur bırakmadılar. Geç geliyoruz, sabah uyuyalım diyoruz 9 da başlıyorlar aramaya. Küfür etsek o kişinin suçu da yok, ne yapacağımızı şaşırdık

850’li numaralardan bıktım arkadaş. her gün arıyorlar. yok dijiturk yok turk telekom yok su arıtma cihazı yok bilmem ne bela. Yetkililer izliyor. Biz istemeden bizi arayamamalılar. Kanunlar izin vermiyorsa Kanunu değiştirin. Yetkililer Görevinizi yapın… Allah belanızı versin

Diyanet  olmasa da başkanları yine gündemde , maalesef yine dinle - diyanetle ile ilgili değil... 

O belediyeden bir de ben istiyorum.. ama rota değişsin. Almanya değilde İsveç olsun ne olur. 

Ulan memlekette hakikaten böyle çooook üstün nitelikte 5 adam olsa, aynı anda ABD, ÇİN ve RUSYA YA kafa tutarık. 

Ne bayram değil mi, bir yanda hüzünlerin mirası var, bir yanda umutların devri.

Ne bayram ama değil mi, bir yanda hayal tüccarlarınin en adi işleri var, bir yanda derdi yaşamak olanların umutsuz hikayeleri.

Dedim ya dünya kavanoz dipli diye, 

Ne yana çevirsen aynı bu geçmişine yandığımın dünyası.

Boyalı gülüşler, kalp usandıran yalandan sevisler, 

Ne bayram değil mi, caddelerde bekleyen kalabalıklar ordusu, katil zanlısı kim bu hayatların. 

Kim bu kadar vahşi ve acımasız olan.

Derken Radyoda çalan şarkı sözü ilisiyor kulağıma söylesene fani dünya gam yükümüsün diyor sanatçı. Bende diyorum Ey dünya elbet biter bu macera.Diner garip yüreklerde ki sancı.

Ne bayram ama değil mi, yalan kokan sosyal medya kurbanlarının kurbanı olduk. Cam şişelerde kaldı çocukluk. Samimiyet, dostluk, cana canlık.

Lüx arabaların dikiz aynalarinda kaldı bize ait olan ne varsa.

Dedim ya ne bayram ama değil mi, umut fakiri bedenlerin, yoksul gönül muhaliflerinin sarhoşluk naralarindan başka birşey yok görüp göreceğimiz.

Pencere camlarında kaldı hayaller, kapı duvarlarında kaldı mutluluklar, sokaklar alabildiğine yalnızlık, sokaklar bir lale devri sarhoşluğunda.

Ne bayram ama değil mi, belediye otobüsünde oturduğu koltukta uyuya kalanlar, diğer tarafta yan yolda lüx ciplerinin içinde dünyadan bir haber olanlar.

İnsanlık faturalandırılmıs bizlerin haberi yok, merhamet, sevgi, saygı açık satışa sunulmuş.

Herkes borçlu, herkes esiri birilerinin. 

Ne vatandaş olabildik adam akıllı, nede insan kalabildik şöyle göğsümüzü gerecek kadar.

Neyse yinede bayram değilmi.

Hayırlı bayramlar olsun benden o zaman.

Sevgiyle kalın, sağlıklı kalın,

Tüm akrabağlarına kadro veren rektörleri görünce , bu rektöre içim ısındı resmen.

Vallahi az olmuş , zaten yüzündeki nurdan belli her görevi layıkıyla yerine getirebilir bence çamur atıyorlar.

Bu adamın altına orkid bağlayıp, sokak sokak dolaştıracaksın.

Erkek kardeşime veyahut da babama gelirken #orkid alır mısın diyebildiğim bir ailede büyüdüğüm için aşırı şanslı hissediyorum

Bu adama ceza olarak, Taksim meydanında orkid dağıttıracaksın!!

Eczanede bayan çalışanlardan Viagra alırken  yüzün kızarmaz, Markette bayan kasiyere Prezervatif alacağım dersin , Ama #orkid lafını duyunca horozlanırsın değil mi boyu devrilesice

2 3 448