şifacı neler yazmış

Yazar takip için üye girişi yap. Bu yazarı 1 kişi takip ediyor

Gece yatmadan bir çorba kaşığı zeytin yağ içip yatmak bağırsaklar için çok faydalı ve özellikle kabızlığı önleyen, bağırsakları çalıştıran ve yumuşatan bir özelliği var. Tadı rahatsız eder diyorsanız birkaç damla sirke veya limon damlatabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum. 

Kahvaltıdan en az yarım saat önce aç karna sabahları 2 çorba kaşığı elma sirkesini bir bardak suya koyun ve için 7 gün sonra en az 2-3 kilo vermiş olacaksınız. 

İnternette deneme videosunu izledim ve haklı çıktı. 2,5 kg vermişti videoyu çeken kişi.

Tarifi okudum ve ilgimi çekti en kısa zamanda uygulamaya çalışacağım.. yedikten sonra düşüncelerimi paylaşacağım inş. 

yazıklar olsun. kansız ahlaksız.. hem de kızının yanında.. ulan hadi kızdın gaza geldin gözün döndü, insanlığını unuttun tamam peki o kızın haykırışlarını, çığlıklarını ve isyanını duymadın mı sadece o prenses için bile unutmalıydın yaşadıklarını... insan olmak bunu gerektirirdi, ama İNSANSAN

Prof. Dr. Serdar Savaş'a göre, saydığı kişilerin kesinlikle Çin'den alınan Sinovac aşısını yaptırmamaları gerektiğini söyledi.

Serdar Savaş, "Çin, kendi vatandaşlarına Sinovac aşısı yaptırıyor mu?" sorusuna "Hayır, çünkü henüz Çin'de yasal değil. Çin Sinovac aşısı kullanmıyor ancak farklı aşılar kullanıyor." dedi.

Dünyada şu an Sinovac uygulayan hiçbir ülke olmadığını söyleyen Savaş "Çin aşısı bizi öldürür. Hayır Çin aşısı sizi öldürmez. Neden öldürür, sen aşı oldum hastalıktan korunuyorum zannedersin ama koruması yoktur hastalanır ölürsün. 

Çin aşısı korur mu bilmiyoruz, 60 yaş üstünü korur mu yoksa zarar mı verir onu hiç bilmiyoruz.

Sinovac aşıları kesinlikle 60 yaş üstüne yapılmamalı. Benim önerim şu, eğer birisi size Sinovac aşısını getiriyorsa ve yaşınız 60'ın üstündeyse yere yatın, debelenin, bağırın, çağırın ama o aşıyı yaptırmayın.

Devlete, hükumete, Sağlık Bakanı'na bir görev düşüyor; 60 yaş üzerini, özellikle 70'ten başlayarak 60'a gerileyecek şekilde mutlaka Biontech aşısı vurdurun. Çünkü bunlar yaşlılar üzerinde denenmiştir, en azından etkilerinin ne olduğunu biliyoruz.

Eğer kanser hastasıysanız, kalp hastasıysanız, ileri derecede şeker hastasıysanız Sinovac aşısını görünce kaçın ve bu aşıyı yaptırmayın. Çünkü kronik hastalığı olanlarda bu aşılar denenmedi. Moderna, Biontech ve Astrazeneca denendi.

Birçok bilim insanının görüşüne göre, 65 yaş üstü, kanserliler, ileri derecede diyabet, ileri derecede kalp hastalığı, ileri derecede şeker hastalığı ve immun sistemi baskılayan hastalıklara sahip olanlar kesinlikle Sinovac aşısı vurdurmamalı. Bunları yaptırmak halkı çok büyük bir riske atmaktadır.

Tarçınlı yoğurdun en büyük faydalarından biri olarak yağ yakması bilinir. Bundan dolayı kilo vermek isteyenlerin birincil tercihidir.

En önemli ve bilinen faydalarını saymak gerekirse; 

1) Tokluk Hissi Yaratır

Özellikle eğer geceleri çok acıkıyorsanız yatmadan önce bir kase tarçınlı yoğurt tüketebilirsiniz. Tarçınlı yoğurt yemek tok hissiyatı verir. Böylece fazla kilo almazsınız. Aşırı yemek yemekten kaçınır ve daha formda gözükürsünüz. 

2) Kan Şekerini Dengeler

Gün içerisinde sık sık kan şekeri düşüklüğü yaşanabilmektedir. Bundan dolayı tatlı yeme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Kan şekeri seviyesi yükselince tarçınlı yoğurt tüketebilirsiniz. Bu şekilde kan şekeri seviyenizi dengeler  açlık ya da kendinizi kötü hissetme gibi problemlerle karşılaşmazsınız.

3) Kolesterolü Dengeler

Vücutta kötü kolesterol yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürür. Bundan dolayı kötü kolesterolün dengelenmesi açısından tarçını yoğurdun tüketimi son derecede önemlidir. Tarçınlı yoğurt kolesterole doğrudan etki eder ve kan basınç seviyesini dengede tutar. Böylece kolesterole bağlı olan rahatsızlıkların yaşanmasını engeller.

4) Zeka Gelişimini Sağlar

Ergenlik çağında ya da gelişme çağında olan çocukların zeka seviyesini yükseltmeleri açısından beyin sağlığına olumlu etkisi konusunda tarçınlı yoğurt tüketimi önemlidir. Uzman doktorlar tarafından da yapılan açıklamaya göre tarçınlı yoğurt tüketen çocukların zeka gelişimi seviyesinde önemli bir gelişim meydana gelir. Ayrıca tarçınlı yoğurt hafızayı da destekler.

Peki özellikle bayanların merak ettiği bir soruyu soralım; Yoğurda Tarçın Döküp Yemek Zayıflatır mı?

Bu sorunun cevabı kısaca evettir. Yatmadan önce bir kase tarçınlı yoğurt tüketmek ve düzenli olarak spordan sonra ya da ara öğünlerinizde tarçınlı yoğurdu tercih etmek sizleri zayıflayabilir ve yağ yakabilirsiniz. Bu sayede ister spor yaparken ister uyurken yağ yakmaya ve zayıflamaya devam edin..

Yaa başlığı söyleyemiyorum bile.. aşkın nörobiyolojisi ni bilmem ama benim biyolojime çok iyi geldiğini biliyorum.. Aşk ve para mı diye sorsanız her ikiside derim ama birini seçmek zorundaysam para derim çünkü para gelince aşkta büyük ihtimal gelir ama günün sonunda illaki aşk gerek insana.. eğer aşk olmayacaksa neyleyim parayı.. ;)  bilmem anlatabildim mi?

Doğu Asya, Malaya adaları ve Hindistan’da, özellikle Keşmir ve Çin’de yetişir. Yaz, kış yapraklarını dökmez. Meyvesi armut biçimindedir ancak odun kısımları kullanılır.

Ud-i Hindi’nin kökü, dalları ve kabuğu hoş kokulu bir ağaçtır. Kokusu keskin, baharlı, zencefil kokusuna yakın ve reçinemsidir. Hekimlikte ve esans yapımında kullanılmıştır. Bitkinin etken maddeleri uçucu yağ ve rezindir.

Ud-i Hindi'nin Faydaları

*Bir kaşık bal,  içinde 3-5 gram propolis, 3-5 gr ud-i hindi karışımı en güzel antibiyotiktir.*Boğaz ağrısı ve bademcik iltihabı için: Ud-i hindi unu, zeytinyağıyla karıştırılıp buruna çekilir.
- Ud-i hindi kaynatılıp gargara yapılır veya döğülerek tülbentten elenir. Boğaza üflenir.
- Tozunu su ile karıştırdıktan sonra yedi defa ağızdan akıtılması veya burundan damlatılması bademciğe iyi gelir.
- Sık tekrarlanan bademcik iltihabı için, toz haline getirilmiş ud-i hindi bitkisi balla karıştırıp sabah akşam bir çay kaşığı emilerek(yavaşca ağızda eritilerek) 2 ay devam edilir.
- Ud-i hindi kaynatılır, suyu bal ile şerbet yapılarak gargara yapılır.
- Toz halinde boğaza üflenir veya toz, su veya zeytinyağı ile karıştırılarak buruna damlatılır.
- Yine boğaz ağrısı-bademcik iltihabı için ud hindi 24 saat suda bırakılır. Bu su ile gargara yapılır.


* Balgamlı akciğer zarı iltihabında, müzmin öksürükte, ud-i hindi tozu içilir veya zeytinyağıyla karıştırılarak içilebilir. Balgamı da  giderir.

* Mide ülseri ve gastrit için: Toz halindeki 3 gr ud-i hindi 1 fincan saf zeytinyağı ile karıştırılıp sabahları aç karnına 3 gün 1'er fincan içilir. 3 günden fazla kullanmamalıdır.
- Ud-i hindi toz haline getirilir, 3 gr mesteki sakızı, saf zeytinyağı veya susam yağı içinde ısıtılarak eritilip içilir.
- Mide sarkmasına ve mide genişlemesine faydalıdır.
* Mide ağrısı: Ud-i hindi kaynatılıp balla tatalandırılarak aç karnına içilir. Mideyi ısıtır, cinsel istek ve arzuyu arttırır.

* Baş ağrısı için: Ud-i hindi tozu, bal şerbetine karıştırılarak içilir. Ud-i hindi toz haline getirilir, ve ıslatılır alın'a sürülürse yarım ve tam baş ağrılarında faydalı olur. Müzmin baş ağrısında ud-i hindi tozu çok az miktarda buruna çekilebilirse fayda sağlayacaktır

* Kulak ağrısı: Ud-i hindi unu, suda zeytinyağıyla, su uçana kadar kaynatılarak zeytinyağı kulağa damlatılır.
* Nezle: Ud-i hindi tütsüsü yapılır. Koklanması nezleyi giderir.
* Vücuda kuvvet verir: Ud-i hindi unu balla karıştırılıp yenilir.
- Vücut toniği olarak da kullanılır. Bedeni güçlendirir, yorgunluk gibi etkenlere karşı dayanıklılığını ve iç organların sağlığını arttırır.
* Böbrek kumları: Ud-i hindi kaynatılıp balla tatalandırılarak aç karnına içilir.
* İdrarını tutamayan kimseler için faydalıdır. İdrar torbasını gevşetir, sık idrara çıkmaya ve altını ıslatmaya engel olur.
- Ud-i hindi kaynatılarak suyundan 1'er kaşık içilir. İdrar ve adet kanamasını çoğaltır. Lökorede (kadınlarda görülen beyaz akıntıda) kullanılır.

* Sıtma için: Ud-i hindi unu soğuk bal şerbetine karıştırılarak içilir.

* Sinirleri ve sinir sistemini uzun vadede güçlendirir ve aynı zamanda yatıştırıcıdır. Beyni güçlendirir, çalışma gücünü arttırır.

* Karaciğer ağrısı: Ud-i hindi kaynatılıp balla tatlandırılarak aç karnına içilir.

* Gut, romatizma ve felçde kullanılır.

* Soğuk ağrıları: Ağrı ve sızıyı dağıtır. Ud-i hindi unu, su, zeytinyağı, su uçana kadar kaynatılıp kalan yağla romatizma, kulunç ve mafsal ağrılarına masaj yapılır.

- Tıkanıklık açıcı: Ud-i hindi kaynatılıp balla tatlandırılarak aç karnına içilir. Safra akışını kuvvetlendirir.

* Sinüzit: Ud-i hindi sinüzit için çok iyi bir ilaçtır çok kısa bir sürede faydası görülür. Beyaz ve çok ince olanı seçilerek iyice ince çekilir ve enfiye gibi burundan çekilir. Açık kahverengi olanlar serttir çok yakar. Dayanılabilinirse kahverengi alınabilir ama biber gibi yakar. Beyazı ise yakmaz tatlıdır.

* Zehirlenmeye karşı faydalıdır. Yılan ve akrep sokmasına karşı tiryak (panzehir) olarak kullanılır.

* Gün aşırı ve dört günde bir nöbetle gelen sıtma hastalığına karşı faydalıdır. Kazıklı humma ve yanlardaki ağrılara karşı faydalıdır. 

*Yağı, sırt ağrısına karşı faydalıdır. Titreme, siyatik ve mafsal ağrılarını giderir.

* Suyunun içilmesi bağırsaklardaki kurtları öldürür. Gaz söktürücüdür.
* Bağırsakları kuvvetlendirir, kalbe ferahlık verir, kabızlık yapar.

* Cildin gerginliğini arttırır. Ud-i hindi tozu bal şerbeti ile karıştırılarak yüze sürülürse yüzdeki lekeleri ve çilleri giderir.
- Su veya bal ile macun yapılır ve yüzdeki çilliklere sürülür.

* Güneş yanıkları da dahil hafif yanıklara ve egzamaya karşı faydalıdır.

* Rutin bir şekilde alındığında cilt sağlığı, görme ve işitme gücünü geliştirir.

Ne çok şeye iyi geliyormuş mübarek.. Bazı bilim insanı ve alimlerin dediği gibi yeryüzü ve doğa eczane gibidir, her türlü şifayı bünyesinde barındırır.. Derdi verdiği gibi dermanı da veriyor yüce yaradan..

Darısı Üsküdar-Sancaktepe-Sultanbeyli metrosunun başına.. heyecan ile bekliyoruz.. 

Olur valla her şeyi beklemek gerek bunlardan, ancak biz dururken kendilerini bu kadar rezil etmezler..

Ben bu rekoru duymuştum, sanki iki kapı komşusu tarafından kırılmıştı bu rekor.. ama sanırım geliştirilmiş.. ilginç

Ama hakkaten Kasım da bir başkadır Aşk.. gerçi kasımla sınırlamamak gerek, Aşkı yaşayan için her an Kasım gibidir zaten.. çünkü o aşktır ki buz gibi bir kasım akşamında adamın yüreğini ısıtır.. 

Kesinlikle evlerde bu tür tedbirler almalıyız.. unutulmaması gereken bir detay,

Ayrıca İzmir de Ayda bebeği hatırlarsınız.. yaşam üçgeni sayesinde hayatta kaldı.. mutlaka önemseyin..

Sevgiler.

Bal petekleri neden üçgen, dörtgen veya beşgen değil de altıgendir, hiç düşündünüz mü?

Arılar her zaman ihtiyaçlarından fazla bal üretir, malum insanlarda bu balı tüketir. Ve arılar bu fazladan yaptıkları balı depolamak için petekler üretirler.

Matematikçilere göre bir alanın maksimum kullanımı için en uygun geometrik şekil altıgendir.

Diğer geometrik şekillerin bazısında boşluklar kalıyor bazısı da ise yapımı için daha çok malzeme gerekiyor.

Ve arılar kendi evrim süreçleri içinde bunu bilim insanlarından çoook önce keşfediyor. 

Arıların ürettiği bu petekler birer mühendislik harikası şeklinde karşımız da duruyor.. her petek yapımı için arılar 35 derecede ve yüksek efor sarf ederek bu petekleri 3  4  farklı grup halinde yapımına başlar ve sonunda aynı yerde ve hiç bir sapma olmadan aynı noktada birleşirler.  Müthiş değil mi?

Gizli hazine: UYKU!

Hafızanızı arttırmak, şüphesiz hayatınızı oldukça kolaylaştırır, sosyokültürel ve ekonomik olarak seviye atlamanızı destekler. Sınavlarda akılda tutulan formüller, şifreler, tarihler, telefon numaraları ya da daha iyi bir isim hafızasını kim istemez ki? 

İnternete hafıza arttırma teknikleri yazdığınızda karşınıza birçok bulmaca, oyun, zorlu testler ve sürekli tekrarlamanız gereken pratikler çıkacaktır. Ancak ben size hafızanızı iyileştirmek için bugün bilimsel olarak defalarca kanıtlanmış, bedava, uygulaması oldukça kolay ve zahmetsiz olan bir şey önereceğim: Uyumak! :)

Sadece insanlarda değil “şempanze, pigme şempanzeleri ve orangutanlar” da yapılan  çalışmalarda hafızanın bu canlılarda da uyku vasıtasıyla iyi bir şekilde gelişebileceğini göstermiştir..

Dolayısı ile eskiden beri duyduğumuz üzere, eğer bir şey öğrenmeye veya ders çalışıyorsak, uykudan önce ve hemen sonra ki zamanlar en uygun zaman dilimleridir.

uyarı için teşekkürler.. 

Doğrusu  "Ebu'l Kasım Halef ibn Abbas ez-Zehravi " 

Ameliyat'ta dikiş atılırken kullanılan ip hayvan bağırsağından yapılırdı ve bu tekniği tam 1000 yıl önce bulup hala kullanılmasına sebep olan Müslüman bilim insanı El Zehravi'dir..  

Çin aşıyı bulduğunu söyledi. sözüm ona 2 ay boyunca 108 gönüllü insan denekte kullanılmış. Bazı küçük yan etkileri varmış ama doğru ve istenen sonuçları verdiği söylendi.  umarım doğrudur, allah korusun ama bu yönde duyumlar var. uygur türklerine rızaları dışında binlerce deney yapılmış. Doğruysa Allah bu Çin'in belası versin artık. 

Bununla birlikte, ABD Sağlık Bakanlığı hükümet tarafından Oxford Üniversitesi’nin ortağı AstraZeneca’ya 1,2 milyar dolarlık destek verileceğini ve 300 milyon doz aşı sipariş verildiğini açıkladı. Diğer yandan, geçen hafta 6 maymun üzerinde gerçekleştirilen deneylerde aşının yaklaşık 2 ay boyunca koruma sağladığı ancak bir süre sonra hepsinin yeniden enfekte olduğu bildrildi. 

ABD Sağlık Bakanı, 3 gün önce yaptığı açıklamada Oxford Üniversitesi’nin geliştirdiği aşının ekim ayında hazır olacağına inandıklarını söyledi.

Umarız doğrudur dünya pür dikkat güzel bir haber bekliyor.. 

Eurostat verilerine göre Avrupa'dan en çok plastik atık alan ülke Türkiye. Ve yeterli denetim yapılmadığından bu plastikler Türkiye'nin topraklarını, denizlerini ve doğal tüm güzellikleri kirletip tehlikeye atıyor.. AB Türkiye'yi tabi bu şartlarda almaz içine. 

Yardımın iyisi kötüsü olmaz, her yardım çok ama çok kıymetlidir, sanki daha amaca uygun bir yardım yani daha ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabilir şekilde planlana bilirdi.. örneğin akşam haberinde gördük iş-kur önünde iş ve aş bekleyen bir ton ihtiyaç sahibi insan var.. naçizane aklımıza geldi.. ukalalık olarak algılanmasın sakın.. 

yinede hayırseverlere ve Mansur başkana selamlar ve Allah razı olsun kendilerinden..

Türkiye'de bugüne kadar ki toplam test sayısı 1.696.355 

Sadece test kitlerinin bize maliyeti yaklaşık 7-8 milyon dolar

Bunun dışında çinden gelen son 2 milyon test kiti var oda 8-10 milyon dolar olsa..

Test kitleri dışında Çin'den gelen tüm koruyucu ve tıbbı malzemeye bir o kadar harcama yapılmış olsa Çin sadece Türkiye'ye 20-25 milyon dolarlık malzeme sattı.. 

Çin dünyada ki diğer ülkelere de bir dünya malzeme sattı.. sanırım en az 10-15 milyar dolarlık tıbbı malzeme sattı.. Çin'in yeni dünya düzenine girişi bu şekilde oldu..

Bazı hayvanlar hiç su tüketmezken, bazıları ise hiç gıda tüketmeden yaşayabilirler. Ancak bunlar genelde gözle bile göremeyeceğimiz kadar küçük canlılardır. 

Uzmanlara göre bir insanın 3 günden uzun süre susuz kalması mümkün olmadığı gibi, eğer ki gıda tüketimi varsa 1 ay bile susuz kalmak mümkün. Zira gıdalardan alınan suyun insan vücudu için fazlasıyla yeterli olabileceği, özellikle karpuz gibi meyvelerin tüketilmesi durumunda çok acil durumlarda su alımının yerinin bu meyveler ve gıdalardan karşılanabileceği söyleniyor..

Sanırım haftaya bayramla birlikte uygulanacak sokağa çıkma yasağı ile ki kısa bir süre değil 4 gün olarak planlandı. vaka sayımız inşaalah çok daha düşük gelir.. umarız ki bayram sonrası ciddi bir normalleşme bekleniyor.. 

Bu süreç sadece saklanarak atlatılamayacağı gerçeğini yetkililere düşündürmeli artık bu realiteyle çalışma hayatının düzenlemesi ve çalışma ortamların bu doğrultuda çıkarılacak yönetmeliklere uygun şekilde dezenfektasyonunun belli bir periyoda bağlanması gerekliliğini ayrıca iş yeri iletişim ve etkileşim prensiplerinin de gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum..

Sağlık bakanlığı hastalarla ilgili konularla ilgilenirken, çalışma bakanlığı sağlık bakanlığınında desteğiyle çalışma hayatı ve ortamının çalışanlar için nasıl daha güvenli hale getiririz konusunda kafa yorması gerekiyor..

Coronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle ABD'de son bir günde ölen kişi sayısı 1580 artarak toplamda 88 bin 550'ye yükseldi.

Şuan için virüsün merkez üssü haline gelen ABD'de durum pek parlak değil. ve yakın zamanda düzeleceğe benzemiyor.. 

ABD'de vaka sayısı son 24 saatte 26.228 kişi artarak toplamda 1 milyon 486 bin 375'ye ulaştı.  

Tanzanya devlet başkanı olunun corona virüsünü limon ve zencefil kürüyle iyileştiğini belirtti. 

Devlet Başkanı John Magufuli, test kitlerinde ki skandallı ortaya çıkarmak için laboratuvara gizlice insan isimleri adı altında hayvan, meyve ve yağ örnekleri gönderdiklerini ve bir keçi ve papayanın pozitif çıktığını söylemişti.

2 3 47