Giftosleo neler yazmış

Yazar takip için üye girişi yap. Bu yazarı 1 kişi takip ediyor

Evet yaa aldıktan sonra okumadığım çok kitap var. 

Bu ara sınavlarım var, bir de iş yoğunluğum arttı ama umarım yakın zamanda kitaplarıma dönerim. 

Tabi konuya Allah'ın penceresinden bakmak cüz-i iradeye sahip insan için mümkün değil. Ancak bu konuyu anlaya bilmek adına erkek ve kadın yaratılışı, biyolojisi ve toplumsal normlar ve dahi konuya sadece bu günden bakarak değil tüm tarihsel süreç içerisinde kadının misyon ve taşıdığı değere göre bakmak gerek. 

Birinin uydurma bir yargısı olmadığını ve kur'an-ı kerimde geçen ve Allahın sözü olarak görülen bir kaideyi yok saymak ve kabul etmemek o konunun herhangi birinin kabul ettiği yörüngede olduğunu göstermez. İslami kural ve kaideleri tüm yanları ile değerlendirmek gerek ama bunu yapabilmek için konu ile çok ilgili olmak ve bilgi sahibi olunması gerekir. 

O halde sorulması gereken konu, size kadının değersizleştirildiği bir yargıyı, Allah kendi yarattığı bir varlığa neden yüklesin. Allah için erkeği yaratmakla kadını yaratmak arasında bir fark var mı acaba. Dünyada ki tüm canlı türleri kendi içinde sınıflandırılmışken ve iki tür insan yaratılmışken mutlaka belli farklılıkları olacak ve belli açılardan sınıflandırılacaktır. 

Ve maalesef İslam'da kadının rolü ve durumunu hiç bir bilgi ve temel olmadan koca bir dinin ve yaratıcının neymiş kadın ikinci sınıfmış ve bırakın erkekleri, kadını yaratan Allah ve onun son dini İslam kadını yok sayıyormuş. sadece bilmeden yapılan değerlendirmelere üzülüyor ve hayretle bakıyorum. Hatta konusu açılmışken aynı kitap diğer dinden olanları da yok sayıyor ve gayrı müslimlerden ayrı bir vergi alınmasını söylüyor, demek ki islam ve kuran diğer dinden olanların hidayete ermeleri ve islam ile müşerref olma ihtimalini gözden kaçırmış, çok yazık. 

Maalesef ben de bu tutumları kabul etmiyor ve yanlış buluyorum.  

"Mürai" osmanlıca kökenli bir kelime olup : ikiyüzlü anlamına gelir.. 

Bugün öğrendiğim yeni bir bilgi...

Kişinin geçmişte yaşadığı kötü tecrübelerden dolayı kimseye güvenmemesidir..

İşte bu yüzden güven duygum çoook zedelendi. 

TC kimlik no ezberleme şeklinin zeka türünü belirlediği haberleri sosyal medyaya da konu oldu.  

11 rakamdan oluşan T.C noyu ezberleme şekliniz hangi zeka türüne sahip olduğunuz hakkında ipucu veriyor.

2+3+2+2+2 ( Natüralist ve kişisel-içsel zeka)

2+2+2+2+3 (Analitik zeka)

3+2+2+2+2 ( Sosyal ve müzikal zeka)

4+4+3 ( Sorgulayıcı ve sportif zeka)

4+3+2+2 ( Kişisel-içsel ve sosyal zeka)

3+3+2+3 ( Matematiksel ve sosyal Zeka)

2+2+2+2+2+1 ( Dilbilimsel ve matematiksel zeka)

3+3+3+2 (Müzikal ve dilbilimsel zeka)

2+3+3+3 ( Sosyal ve görsel zeka)


Bu günün menüsü hoşaf-ekmek olsun..  

Çinin önlenemez yükselişi devam ediyor ve dünya sadece izliyor.. konu sadece Uygur Türklerine uyguladığı soykırım değil dünyanın ekosistemine verdiği zararların gözden kaçırılıyor olması. 

Bakın bir de Çin ne yapıyor, başka ülkelerden toprak kiralıyor oralara Çinli nüfusu yerleştiriyor ve hatta bunu teşvik ediyor. orta vadede 10 milyon, 10 yıl ve üzerinde bir vade de dünyaya 100 milyon Çinliyi göndermek şeklinde bir iskan politikası güdüyor..

Bakın orhon kitabelerinde Bilge Kaan ne demiş.. "Çin'in gülen yüzüne ve ipeğine kanmayın" diye binlerce yıl önce uyarılarda bulunmuş.. 

O zaman Çin demek ki bir çok Türk ve Müslüman ülke yöneticilerini satın almış durumda.. yoksa Türk ve Müslüman coğrafyasında bu kadar kolay at koşturamaz..  ne diyim Allah belalarını versin.. şuan ki Çin nüfusunun yarısı gereksiz.. 

Bir siber güvenlik şirketi en az 10 farklı bilgisayar korsanlığı grubunun, Microsoft'un posta sunucusu yazılımında yakın zamanda keşfedilen açıkları kullanarak dünya çapındaki hedeflere sızdığını söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki yetkililer Microsoft’un Exchange yazılımında bulunan zayıflıklar hakkında uyarılarını arttırdı.

Reuters'in geçtiğimiz hafta bildirdiğine göre, on binlerce kuruluş şimdiden tehlikede ve her gün yeni kurbanlar açıklanıyor.

Örneğin Çarşamba günü erken saatlerde, Norveç parlamentosu verilerin Microsoft kusurlarıyla bağlantılı bir ihlalde "çalındığını" duyurdu. Almanya’nın siber güvenlik izleme örgütü de Çarşamba günü yaptığı açıklamada, iki federal makamın saldırıdan etkilendiğini söyledi.

ESET’in blog gönderisinde, kötü niyetli yazılımlarını yaymak için önceden savunmasız olan Exchange sunucularına giren kripto para madenciliği yapmak için bilgisayar kaynaklarını çalma konusunda uzmanlaşmış bir grubun varlığının bildiğini söyledi

ESET, casusluk odaklı diğer dokuz grubu da belirledi. Bunların birçoğunun Çin bağlantılı olduğuna inanılıyor. Microsoft,Çin'i suçladı. Çin hükümeti herhangi bir rolü reddediyor.

Yazının devamı ve tamamı kimoki.net'te

Türkistan soykırımı tüm hızı ile devam ederken, Çin'e farklı batılı ülkeler farklı tonlarda yaptırım uygularken Türk ve Müslüman dünyası hala sessiz.. 

Asıl acı olan 70 yıldır devam eden sorunu biz son 3-5 yıldır özellikle dünya gündemine girdi.. 

Bu sürecin başında rakamlar konusunda emin değilim ama Uygur nüfusu yaklaşık 50-60 milyonun üzerinde olduğu tahmin ediliyordu.. günümüzde ise bilinen uygur nufusu 10 milyonun altında gösteriliyor.. bu kadar insan üremedi ve hatta yok edildi.. 

Almanya da ikinci dünya savaşı sırasında 6-7 milyon yahudi soykırıma uğradı dünya ve hatta Müslümanlar dahi çok şey söyledi ama 10 milyonlarca insanın katledilişine, soykırıma uğratılmasına ses çıkarmadı.. hele hele günümüz yerli ve milli hükümetince.. 

Bir uygurlu kızın ailesi üzerinden tehdit edilerek çinli bir şerefsizle zorla evlendirilmesini eğer meşrebiniz kaldırıyorsa inş. bunu normalleştiren onursuzların kadın ve kızlarının başına aynısı gelir.. 

Artık pratikte pek bir fark kalmadı desem yeridir.. bugün en fakir bile zengin gibi yaşamaya programlanmış.. asgari ücretlinin cebindeki 3bin liralık telefondan belli değil mi?

Rasim Öztekin 14 Ocak 1959'da İstanbul'da doğdu ve ne yazık ki 8 Mart 2021'de yani dün İstanbul'da geçirdiği kalp krizi sebebi ile hayata gözlerini yumdu. Rasim Öztekin tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. 

Oyuncu Pelin Öztekin'in babasıdır. İstanbul'daki Galatasaray Lisesinin ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun olan sanatçı, sahne yaşamında ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Nöbetçi Tiyatro’da amatör çalışmalarla edindi. 

Ferhan Şensoy'un Orta oyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başladı. 2016 yılında Kel Hasan Efendi'nin kavuğu Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredildi. 20 Eylül 2020 tarihinde ise kavuğu Şevket Çoruh'a devretmiştir.

1992-1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yaptı. 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynadı. Tiyatronun yanı sıra, sinema ve dizi filmlerde de rol almıştır.

TRT'ye program metin yazarlığı ve bir dönem Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. Hayatının son yıllarında Youtube'da da içerikler üretmiştir.

Hacamat, Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)'in en önemli sünnetlerinden biridir ve Hollywood yıldızları başta olmak üzere dünyaca ünlü yıldızlar hacamatla sağlık arıyor 

Hacamat, yani vücuttan kan alma yöntemiyle yapılan tedavi tekrar gündemimize girdi. Bu tedaviyi Rus edebiyatında okuduğum bazı eserlerde de görmüştüm ve yüzyıllarca Rusya da uygulanan bir tedavi yöntemi olarak bilinir. 

Dünyaca ünlü ABD'li aktör Dwayne Johnson'un hacamat tedavisi olduktan sonra çektiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşması hacamatın ne denli önemsendiğini gösterdi. Sırtında 26 noktada tedavi olan aktör, son zamanlarda yaşadığı ağrılardan kurtulmak için bu yola başvurmuş. Paylaşımının altına "Göründüğünden daha iyi hissettiriyor" notu düşen oyuncu, Yorgun vücudumu zinde tutmak için her zaman farklı yöntemlere başvuruyorum. Zinde kalmak için bu yeni bir teknik, sadece bir vücudumuz var ve ona iyi bakmalıyız" notunu düştü.


Hangi ünlüler hacamat yaptırdı?

Hacamat son dönemde özellikle ünlüler arasında rağbet görmeye başladı. Prens William- Kate Middleton, Justin Bieber, Madonna, Jennifer Aniston, David-Victoria Beckham, Jessica Simpson, Britney Spears, Lindsay Lohan ve Gywenth Paltrow gibi isimler bu yöntemi kullandı.
Prens William-Kate Middleton'ın, Buckingham Sarayı'nda hacamat doktorlarının bulunduğu ve ailesine de bunu uyguladığı iddialar arasında.

Peygamberimiz zamanında var mıydı?

Hacamatın daha eski zamanlarda olduğu gibi, peygamberimiz zamanında da sağlığı koruma ve bir tedavi metodu olarak uygulandığı, bizzat kendisinin hacamat yaptırdığı, hatta hacamatı teşvik ettiği biliniyor. Hacamatı o dönemde uygulanan en iyi tedavi metotları arasında sayan peygamberimizin ve ashabının genel olarak ağrıya ve baş ağrısına karşı baş, omuz, boyun damarları, kalça ve ayağın üstünden hacamat yaptırdığı, hacamatın akla ve hafızaya kuvvet verdiğini söylediği rivayet edilmekte.


Nerede ve ne zaman başladı?

Tıp tarihinde kan alma yöntemiyle tedavinin ilk defa nerede ve ne zaman başladığı hususunda kesin bir bilgi bulunmuyor. Mezopotamya, Mısır ve diğer Ön Asya uygarlıklarında birçok hastalığın bedene giren cin ve kötü ruhlarca meydana getirildiğine inanıldığı ve hastalığın geçmesi için bunların sihir-büyünün yanı sıra kan alma yoluyla vücuttan çıkarılmasına çalışıldığı da biliniyor. Arkeologlar Çin'de M.Ö. 1000 yıllarına ait kupa tedavisi kanıtlarına rastlarken Eski Yunan'da, Hipokrat'ın M.S. 400 yıllarında iç hastalıklar ve yapısal problemler için kupa kullandığı bildirilmektedir. Bu metodun birçok formları Asya ve Avrupa uygarlıklarında tıpta yayılmıştır.

Peki fayda sağlıyor mu?

Tıp uzmanları da bu konuda çalışmalar yaparken uygulamanın vücuda faydalı olduğunu kaydediyor. Hacamatta kılcal damarlardaki tıkanıklıklar açılırken vücutta biriken pis kanın dışarı atılması sağlanıyor. Dokuların beslenmesine, kan üretiminin artmasına, sertliklerin ve ödemlerin kaybolmasına vesile oluyor. Hacamat aynı zamanda bağışıklık sistemini kuvvetlendirip bedene dirilik kazandırıyor. Kan üretim sistemi ile birlikte ağrıların önlenmesine vesile olmakta.


Ne zaman yaptırılıyor?

Hastalık varlığında her gün ve her saat yapılabiliyor. Pazartesi, salı ve perşembeleri hacamat günü olarak telakki ediliyor. Bu günler sünnet olarak biliniyor. Cuma, cumartesi ve pazar da tedavi yapılabiliyor. Hicri ayların 17'sine rastlayan salı günü hacamat olmak, 1 yıllık hastalığa şifadır.” şeklinde hadis bulunuyor.


Herhangi bir hastalık olmadan sünnet üzere yapılan hacamattan ayrı olarak; tedavi amaçlı hacamatta ay, gün, mevsim durumuna bakılmaz. Bir başka hadis ise şöyle: “Sizin başınıza bir hastalık geldiğinde hemen hacamat olun.”

Yine bir kadın cinayeti, yine bir ızdırap.

Antalya'da daha 15 yaşında iken anne olan ve 5 yaşında çocuğu olan 20 yaşında ki Mervenur 4 aydır kayıp idi. Katil denen namahluk şerefsiz kızı öldürüp kargo ile babasının evine yollamış. nedendir bilinmez kargoyu alıp çatı arasına koymuşlar ve günlerce, hatta haftalarca tepelerinde o kızlarının cesedi ile yaşamışlar. 


Gel de Hollanda'yı kıskanma,

Hollanda'nın tarımsal ihracatı 116 milyar dolar ile rekor kırdı.

Söz konusu ihracatın 83,1 milyar dolarlık kısmı Hollanda'da üretilen ürünlerin ihracatından elde edilirken, 33,2 milyar dolarlık kısmı ise ithal hammaddelerin işlenerek ihraç edilmesinden elde edildi. 

Hollanda'nın 2020 yılında, tüm tarımsal ihracatında en büyük pazar 30 milyar dolar ve yüzde 26'lık pazar payı ile Almanya oldu. Hollanda'nın diğer önemli ihracat pazarları Belçika, İngiltere ve Fransa oldu.

Hollanda'nın tüm tarımsal ürünlerinin yüzde 67'si AB pazarında (Birleşik Krallık hariç) satıldı.

Hollanda'nın en büyük beşinci ihracat pazarı ise Çin oldu. Çin'e tarım ihracatı 2019'da 3,8 milyar dolar iken 2020'de özellikle domuz eti ve bebek süt tozu ihracatındaki artışın etkisiyle yüzde 24 yükselerek 4,6 milyar dolara çıktı.

Hollanda, ABD'den sonra dünyanın en büyük ikinci tarımsal ihracatçısı konumunda yer alıyor. 

Bu arada Hollanda Türkiye'nin yüzölçümü olarak 14'te 1 kadar bir ülke.. kahrolası geliyor insanın 

Rizeli delikanlı.. adam çoştu valla.. haklı mı? ee iğne kime batarsa o haklı ama her zaman bir AMA vardır

Öyle bir küsüp gidişin vardı ki,

Seni insafsız, vicdansız, kitapsız 


Yeşil çay kanser olma, kalp damar rahatsızlıkları, felç ve inme riskine karşı yaklaşık %60 daha koruyucu. Mutlaka her gün içilmesi şiddetle tavsiye ediliyor.

Bitcoin ile ilgili gelişmeler ve yararlı makaleler var.. gözüme çarptı  kimoki.net

Bu ne arkadaş, millet yatırım yapacak güvenilir limanlar ararken altın ve döviz durmadan düşüyor, :) oh ne güzel.. dolar 5 tl nin altına düşse, Altın da 300 tl nin altına düşse harika olur dimi.. gerçi altın için çok endişeleniyorum ama doların düşmesi ucuzluk getirir inş. diye düşsün istiyorum

Sadece 90'lı yıllarda doğu ve güney doğuda JİTEM kaynaklı örgüt ve mit destekli zannımca binlerce ki on binin üzerinde olduğu raporlara yansımış durumda, faili meçhul cinayet işlendi. bunların bir çoğu bir gün evlerinden alınmış ve götürülüp sorgulandıktan sonra asit kuyularına atılmış. 

Bizim gibi 2. 3. sınıf ülkelerde sık rastlanan bir durum.. faili meçhullerin en büyük nedenleri de etnik ve dini kavgalar, siyaseten muhalefet yapanlar ve ekonomik savaşlar.

Şu meslek odalarının bir çoğu ülkemizdeki işleyişi ile çok gereksiz kurumlar.

Ben geçmiş zamanda bir oda da çalıştığımdan ne kadar iş bilmez ve farklı amaçlarla bir araya gelmiş ama niyetleri sadece devleti ve sistemi bozmaya çalışmak olduğunu gördüm.. İşçi partisi ekolünden gelen bir marksist sol fraksiyonda insanlar.

Oda üyelerinden binlerce tl aidat toplar ve sadece sazlı sözlü etkinlik düzenleyip sızarlar. 

Halbuki doğru işletile bilse meslek standartları ve meslek sahipleri adına yapılacak onca iş var ki ama memleketi yönetenler gibi anca tribüne oynarlar.. 

Kısacası şuan baktığımız noktada çooook gereksiz kurumlardır.

Paranoyak Çin kominist partisi Clubhouse'yi yasakladı.. bakın neden yasaklandı. 

Çince konuşan kullanıcıların Çin-Tayvan ilişkileri ve Uygur Müslümanlarına yönelik soykırımı gibi konular konuşulmaya  başlamasından sonra geldi. Paranoyak Çin hükümeti ise Clubhouse’un politikaları gereği uygulamayı yasaklama kararı aldı.

Çin’de yasaklı bir konu olan 1989 demokrasi yanlısı Tiananmen protestosunu tartışan bir oda, yasaktan önce maksimum katılımcı sayısına ulaşmıştı. Aynı konuyu konuşan başka bir oda da ise 2.000’den fazla kullanıcı bulunuyordu.

Çin devleti işine gelmeyen bir uygulamayı hemen yasaklaya bilirken biz çinli uygulamalar üzerinden neden çine eleştirilerde bulunamıyoruz.. yasakçı zihniyeti hiç sevmem ama çin uygulamaları bence yasaklana bilir hatta yasaklanmalı da

Tesla sadece son iki yılda değerini yaklaşık 3  4 kat arttırdı..

Şuan dünyada ki en büyük 7  8  otomobil firmasının toplam piyasa değeri yaklaşık 600 milyar dolar ama geçen ay itibari ile Tesla'nın piyasa değeri 650 milyar doları geçmiş durumda. 

Corona da son durum..

Türkiye’de toplam vaka sayısı 2.524.786’ya, toplam can kaybı ise 26.685’e yükseldi! 

Bunca tedbir neden işe yaramıyor anlamak mümkün değil..

Ya Rab şu illeti uzaklaştır dünyadan.

Heyecanla bekliyoruz. bakalım sonuç ne olacak..

Fenerbahçe her zamanki gibi favori ama biz yine de tahminleri alabiliriz..

ben 2-1 veya 3-2 diyorum.. Fenerbahçe lehine

2 3 410