850’li numaralardan bıktık# Gündem

24 saatlik nöbetten çıkıyoruz, Biraz dinlenelim diyorsun ; ama saçma sapan reklam aramaları yüzünden psikolojin bozuluyor... Ticaret Bakanlığı bakıyor bu konuya, Ruhsar Pekcan zamanında kaç kere yazı yazdım ancak sonuç hep hüsran, gördüğüm en vasat bakandı.

 o toplu mesajları gönderen mesaj sonundaki B... kodlu şirketlere aldıkları paranın 100 katı ceza yazarsan, bir daha izinsiz mesaj gönderebiliyorlar mı bakalım. Aynı şirketten değişik konularda gelen belki 100 mesaj şikayet ettim ama, 1 2 tanesine cezai işlem uygulandı.

Sair zamanlarda ve milli bayramlarda kutlama mesajı yazmayıp kandillerde ve dini bayramlarda mesaj gönderen Belediye Başkanları ve milletvekillerinden de bıktık, usandık. 

Defalarca arama sonrasinda, size yetki vermedim neden ariyorsunuz diyorum, Sistemden Silin numarami diyorum, kadin yilisik yilisik, “Numaranizi Degistirin Efendim” diyor:))

Ben truecaller  diye bir program kullanıyorum. Harika bir program. Çoğu numarayı otomatik olarak engelliyor. Çoğu şirketinde ismi çıkıyor. Apk olarak indirilip kurulabiliyor. Devletimiz güvenliğimizi düşündüğü için play store dan kaldırmıştı bu tür uygulamaları !! 

Bütün firmalar KVK kanunu delmek için, bütün sözleşme ve dijital sözleşmelerde "bilgilerinizin işlenmesi ve diğer kurum ve firmalarımızla paylaşılması" diye bir ön şart dayatıyorlar. Bu sözleşme ve ikonları kabul ettiğimizde, otomatikman bütün bilgilerimizi alıp satıyorlar!

Vallahi ben de bıktım, araç kullanırken, toplantıda veya herhangi bir yerde her gün en az 1 defa aranıyorum. Cimer’e şikayet açtım sonuç yok. Digitürk veya TT en çok arayanlar. Bir de su arıtma. Manyak bunlar, Telekom veya digitürk almak istesem de almam çünkü iğrendim artık.

Ortada kanuna ve kurala uygun devlet yönetimi ve yeterli kadrosu yok ki! Bir gecede KHK çıkaran bir zihniyet var. Onunda yüksek ödemeler yaptığı o kadar danışmanla ve 2-3-4-5 maaş verdiği liyakatsız ve eğtimsiz bürokratı ile yaptığı/yapabildiği ortada!

Samsunglarda smart call uygulaması yüklü geliyor. Bir çoğu bloklu. Yeni numara gelirse de siz blokluyorsunuz. Bloklanan nolar diğer kullanıcılar ile paylaşılıyor. Community işi anlayacağınız.

Kesinlikle haklısınız.. Artık kim arıyor diye açmadan hepsini engelliyorum. Önemli-onemsiz hepsini gözden çıkarmak zorunda kaldım. Tabi bitmiyor ama en azından azaldı. Ayrıca, sms olayı da devam ediyor. Kime ait olduğu belirlenmeyen Kişisel numaralardan SMS de geliyor.

  • «
  • 1 (current)
  • 2
  • »