erdemliyolcu neler yazmış

Yazar takip için üye girişi yap. Bu yazarı 2 kişi takip ediyor

Aylar önce bir randevu krizi vardı biraz aşıldı gibi, ancak yaklaşık 2 aydır ortopedi  bölümünden randevu alamıyorum. Aman kolunuz bacağınız kırılmasın. Yada ağrımasın 

Sabah aç karna bu kahveleri tüketmek kalp atışlarını hızlandırır, bu sayede vücutta yağ ve şeker yakımı sağlanır ve sabah aç karna kahve içmek metabolizmayı hızlandırması sebebi ile kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Fazla kahve tüketmek doyma hissi verir. Bunun en büyük belirtilerinden biri iştahsızlıktır. Bu nedenle Türk kahvesinin yemekten önce ve aç karnına içilmemesi tavsiye ediliyor. 

Türk kahvesi kalp dostudur. Aynı zamanda kalori içerikleri bakımından da yoğun olmayan kahve, bir yandan tokluk hissini yeterince tatmamıza bir yandan da kilo almamızı engelleyici özellikleriyle ortaya çıkar.

Ayrıca çok güçlü antioksidanlar içerir ve kanser önleyici bir yanı da vardır. Domatesten 100 kat fazla antioksidan barındırır. Artan telvesini sulandırın ve saksılarınızı sulayın. Son olarak uyarıcı özelliği ile sınavlardan önce içilmesi önerilir.

Geçen yıl tam da bu zamanda benzinin 30 tl olacağı hiç aklımıza gelir miydi. Dolar yıl sonu bir ara çok inip çıkınca hani aklıma gelmedi değil. 

Tabi kızamıyorum malum avrupada 2 euro olunca benzin tl hesabına göre şuna 36 tl olmalı. (1 euro=18 tl) 

Mayıs 2022 de 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 19.602 liraya yükseldi. Açlık sınırı ise 6.017 lirayla asgari ücretin 1.764 TL üzerine tırmandı. Mayısta bekar bir çalışanın ‘yaşama maliyeti’ ise aylık 7.836 TL’ye yükseldi.

Ölek mi? 

Bu ülkede ‘yabancı medya organları’ algı operasyonu yapma amaçlı kurulmuştur.
örnek haberlerin içeriğinde, İngiltere'de Aileyi toparla!, Türkiye'de Aileyi dinamitle! mesajları veriliyor.

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6939688710560985089/


Bir suda iki balık kavga ediyorsa oradan beş dakika önce uzun bacaklı bir İngiliz geçmiştir.

(Kızılderili Atasözü)

ABD, Kızılderililerle savaşırken
Kızılderilileri açlıktan öldürmek için,
hayvanlarının hepsini öldürdüler
ve onlar açlıktan öldüler..


Çocuklar dahil her Kızılderili başı
getirene 5 dolar verdiler.
Resmî kurumlar, binalar Kızılderili başı ile doldu, İnsan başından tepeler oldu..


Yine de Kızılderililerle başa çıkamadılar.
Anlaşma yoluna gideceklerini,
çekileceklerini söyleyerek, iyi niyet
göstergesi hediye olarak battaniye verdiler.
Verilen battaniyelere bulaşıcı hastalık
bulaştırılarak verildiğinden.. 70 milyona yakın Kızılderili, genci,
çocuğu, yaşlısı, hamile kadınları bulaşıcı hastalıktan acı çekerek hepsi öldü..


Kalan Kızılderilileri de Kanada'ya sürdüler ve sadece devlet olarak (sanırım 2010 da ) özür dilediler o kadar. Kafa derisi yüzmek de Kızılderililere ait değil. İnsanları kovboy filmleri ile kandırdılar yıllarca.


ABD, bize ermeni soykırımı dediğinde onlara lütfen bu vahşet hatırlatılsın.
Okuduğunuz için teşekkürler.


Saygılar..

Dünya Çevre Günü, İsveç’in Stockholm kentinde 1972 yılında düzenlenen Birleşmiş Milletler Çevre Konferansından bu yana, her yıl 5 Haziran tarihinde, çevrenin korunması konusunda dünya çapında farkındalık yaratılması ve eylemde bulunulması amacıyla kutlanmaktadır.

 

2018 Dünya Çevre Gününün sloganı “Plastik Kirliliğiyle Mücadele Et (Beat Plastic Pollution)” olarak belirlenmiştir. Plastik atıkların doğa, çevre ve insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılması doğrultusunda insanların günlük hayatlarında değişiklikler yapması çağrısında bulunulmaktadır.

 

Dünyada bir dakikada 1 milyon plastik su şişesi satın alınmakta ve her yıl 5 trilyon tek kullanımlık poşet tüketilmektedir. Kullandığımız plastik ürünlerin %50’sini tek kullanımlık ürünler oluşturmaktadır. Okyanuslarda bir yılda biriken plastik dünyanın etrafını dört kez dönebilecek miktarda olup, tamamen çözülmesi 1000 yıl sürmektedir. Plastikler insan bedenine de doğrudan zarar vermekte olup,  olumsuz etkileriyle kanserojen olan mikro plastikler aracılığıyla insanların su ve gıdalarına kadar ulaşabilmektedir. Bu da her yıl milyonlarca yeni hasta ve hastalığa yol açmaktadır. 


Çevreni ve Geleceğini korumak senin elinde.

Tarih öğrencisiyim ama Osmanlıcadan durmadan kalıyorum. Muhtemelen özel ders almam gerekecek. 

O belediyeden bir de ben istiyorum.. ama rota değişsin. Almanya değilde İsveç olsun ne olur. 

Ulan memlekette hakikaten böyle çooook üstün nitelikte 5 adam olsa, aynı anda ABD, ÇİN ve RUSYA YA kafa tutarık. 

Bence gayet iyi yaşıyordur, aynı hareketi şimdi yaptığını düşünsenize, adamı anında gladyocu yada ocu bucu diye hayatını bitirirler. Lan yoksa seni bizi kıskanan Almanya mı gönderdi diye işkence ederler adama. 

Yıllar önce bende bir meslek odasında çalıştım. İki farklı yönetim gördüm, özellikle ikincisinin durumu içler acısı idi. Bu bahsettiğim yönetim 3. dönem idi ve ilk dönem anlayışının devamı idi. 

Bana kalırsa devlete karşı olanların sistematik olarak birileri tarafından özellikle yerleştirildiği örgütlenmelerdir. Tabi ki hepsinin günahını alamam, aralarında sadece işini yapan emekçi kardeşlerde vardır mutlaka.

Kendimden örnek verecek olursam sözüm ona bir meslek kuruluşu olan ve çalışanların haklarını savunmak için var olan bu yapı :) ilk olarak kendilerinden olmayan ben gibi bir emekçiyi harcadılar. 

Şimdi esas konuya gelecek olursak, esnaf sanatkarlar odası, esnaf kardeşim için piyasa şartlarından daha uygun koşullarda kredi imkanı sağladı. Bunun için oda tüzüğünde olmayan bir faaliyet alanında bulunduğu için ve tabi sömürü düzenine dahil edilmesi için kardeşimi hemen tüzükleri doğrultusunda bir faaliyet alanına dahil olması için bir NACİ kodu verdiler ve bunu git muhasebecin dilekçe versin ve vergi levhana işletsin dediler. Sonra 800 tl kadar oda üyelik parası ve hiç hakları olmadığı halde ki haram zıkkım olsun, 300 tl de dosya ücreti aldılar, ne dosyasıysa. Sonra bizi "ilgili dosya" ile Halk bank şubesine gönderdiler, tabi uygun oranda kredi kullandırıldığı için, zorunlu olarak BES, KREDİ KARTI VE KREDİ SİĞORTASI yaptırdılar, hadi sigortayı anladık da kredi kartı ve BES nedir be kansızlar. nasıl bir ahlaksız kara düzendir böyle. 

Dünya için "SİL BAŞTAN" bir düzen lazım. herşeyin yıkılıp tekrar imar edilmesi lazım yoksa bu şerefsizler dünyasında yaşamak normal insanlar için artık zul olmuştur. 

Artık aşı konusunda büyük resmi görebiliyorum. Tüm dünyada dikkat edin özellikle büyük ülkelerde mikrobiyologları pek konuşturmuyorlar, halbuki aşı yani mikroplar ve virüsler konusunda en çok konuşabilecek veya fikri alınabilecek bilim insanları ve bunlardan biri diyor ki bir aşı en az 3 faz geçirmeden ve son fazda en az 100bin insan denek kullanılmadan ve uzun süreli yan etkileri gözlemlenmeden alelacele onay verilmeye zorlandı. 

Ve gelecekte dünyayı istediği gibi şekillendirmek isteyen kişi ve kurumlara gün doğdu, malum bunlardan biri Bill Gates in destekçisi olduğu fonlar, hatta malum virüsün çıktığı Vuhan'da ki araştırma laboratuvarın destekçilerinden biri kendisi. şimdi bu aşı bahanesini kullanıp insanlara istediklerini enjekte edebilecekler ki bu sunni süreci bence çoooook büyük kanıtları da var, tek sorumlusu onlar. yaa adam bize sunni yani yapar sentetik et yiyip diyor. tam asalak yaa. 

Ama tabi ki sade bir vatandaş olarak ne yapılabilir ki, dünyada ki tüm devletler öyle kurumlar haline geldi ki kendi insanları için bile terör örgütleri gibi baskıcı unsurlar halini aldı ve enin de sonunda o aşıyı olmak zorunluluk halini alacak veya olmayanlar evlerinden çıkamayacak. 

Allah sonumuzu hayreylesin. 

Muhteşem bir hakim duruş. Hakikaten ortaya çıkan gerginlik, memleketim insanını mafyaya özendiriyor ve daha radikal hale getiriyor. sinirlerimize hakim olalım ağalar.. 


memleketimin de ondan pek farkı kalmadı. Yazık Türkiye'me

Getir Mart 2021 de 2.6 milyar dolar değerleme ile 300 milyon dolar yatırım aldı. Getir geçen yılda 128 milyon dolar yatırım almıştı. 

Yukarıda ki değerleme ile Getir Türkiye'nin en değerli start-up'ı oldu. 

İnsan fıtratı genel olarak canlı teması ve iletişimi ister ama son zamanda mesafeler arası zorlukları aşmak adına dijital imkanları kullanmakta çok geleneksel hale geldi ama hiç bir zaman canlı ve birebir iletişimin yerini almaz.. 

Uzaktan eğitim öğretmenler açısından hem rahatlık hem de zor bence ama ne iş yaparsa yapsın işini hakkıyla yapan herkesin ellerinden öpmek gerek.. bu pandemi de özellikle sağlıkçılar ve öğretmenleri kutluyorum.. 

Muhteşem bir ilham kaynağı, 

Stephen Hawking gibi bir dahi olacak inş. 

Ahmet Davutoğlu 26 Şubat 1959'da Konya'da doğdu.  

İstanbul Erkek Lisesi'ni bitirdikten sonra, 1983-84 eğitim öğretim yılında Boğaziçi Üniversitesi'nin ekonomi ile siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümlerini çift ana dal programıyla bitirdi. Aynı üniversitenin kamu yönetimibölümünde yüksek lisans, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünde de doktora yaptı.

Ahmet bey uluslararası ilişkiler uzmanı ve akademisyen, eskiDışişleri Bakanı, eski Başbakan Vekili, AKP'nin 2. genel başkanı ve Türkiye'nin 26. Başbakanıdır.

Ak Partiden 22 Mayıs 2016 tarihinde istifa eden Ahmet Davutoğlu Gelecek Partisi'nin (GP) kurucu Genel Başkanı

2014–2016 yılları arasında AK Parti genel başkanlığı ve Başbakanlık görevini sürdürdü. Bu görevinden önce 2009–2014 yılları arasında Recep Tayyip Erdoğan tarafından kurulan 60. Türkiye Hükûmeti ve 61. Türkiye Hükûmeti'nde Dışişleri Bakanı olarak yer almıştır. 

2003–2009 yılları arasında o dönem başbakanlık yapan Erdoğan'ın ve Abdullah Gül'ün dış politika danışmanlığını yapmıştır. 2011, Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde AK Parti Konya milletvekili olarak meclise girmiştir. Başbakanlık görevinden 22 Mayıs 2016 tarihinde istifa etmiştir.

Yeni normalleşme başlıyor..

Hafta sonu kısıtlaması kalkıyor, ancak yüksek riskli illerde pazar günleri devam edecek. 

Kafe ve restoranlar 07:00 - 19:00 arası açık

65 yaş üstü ve 20 yaş altı, düşük ve orta riskli illerde kısıtlama kaldırıldı. 

Müslüman Uygurlar meselesinde Çin'e atar gider yapacak. farklı yaptırımlar bekliyoruz. 

Önümüzdeki 10 yıl içinde 10bin personel alacakmış.. kim? Türkiye Uzay Ajansı

Hatta ilk 6 kişilik ilanı da vermiş. 2 temizlik personeli, 4 garson hizmet personeli.. alımlar işkur üzerinden yapılacak.. 

Haydi Bismillah diyelim, rast gelsin

"Dünya hassas kalpler için cehennem gibidir"

Hakikaten bu dünya hiç benlik bir yer değilmiş yeni yeni anlıyorum.

E doğru söz ne hacet, 

Facebook, twitter, instagram, whatsapp hatta çin malı tiktok neden hep ücretsiz uygulamalar.. çünkü senin verini kaydediyor ve sonra işliyorlar.. bu uygulamalardan uzak dur veya minimum düzeyde kullan.. 

Yahu okunuşu ne zormuş.. esprili bir uzakdoğu ismi olmuş.. acaba ne amaçla kurulucak.. işlevi ne olacak merakla bekliyorum.. 

Tatava da yazmam dolayısı ile bu platformu yapanlar sanırım bu tür projelerini paylaşıyor ve çokça duyuru alıyoruz, darısı diğer start-up ların başına.. 

Aslında her projeyi tanıtan bir proje döngüsü ve amacı şeklinde paylaşırsa insanlar daha iyi tanımış olur ve ilgi gösterirler.. kim bilir belki ileride bir tatava kullanıcısı melek yatırımcı bu projelerden birine yatırım yapmak ister..

2 3 410