dünyada kaç tane kripto para var# Ekonomi

Her pazar  gecesi #Bitcoin  e satış geliyor. 

ABD li kapitalistler,Merkeziyetsiz dünya düzeni isteyen Çinli Sosyalistlere  kırmızı piyasayı teslim ediyor.


Bence yakın zamanda işlerliği ya azalacak ya da form değiştirecek. çünkü korkunç bir kaynak tüketimi ve israf söz konusu. Enerji tüketimi ve elektronik piyasayı resmen alt üst etti. mutlaka başka bir forma girmeli. kaldı ki çok spekülatif ve kaynağın belirsizliği fıkhı açıdan sorun teşkil ediyor. 

Kısaca "HARAM" olduğu kanaati çok yaygın. 

128 milyar dolar kaç bitcoin ediyor:)

Sorun bu konuyu yanlış algılamanızda. Her bir coini bir şirket gibi düşünün, her birinin başarmak istediği ( sözde ) kendi projeleri var. Ancak %98'i çöp kesinlikle.

Altın neden enflasyona bağlı artar ? Artan işcilik artan enerji maliyetleri ve kullandığınız hammadelerin artışı üretimde kullandığınız makina ve ekipman yatırımlarının fiyat artışı.  En sonunda artan fiyatlara bağlı altın ons çıkarım maliyetinin artmasıyla fiyatlara yansır.

O zaman kumarcıları nereye yönlendirmiş olduk coinlere yada zombi şirket hisselerine.. Her köşe başına bir kumar aleti koyup yasal kılsalar eminim coinler çökerdi :)

Kimse ödeme aracı olduğuna inanmıyor inanmayacakta. Niye türkiye ilk sıralarda çünkü kumar oynamak yasak :)

Hergün yenileri çıkıyor, %98 i çöp bence.  Altın ile kripto para arasında fark yoktur ikiside ödeme aracıdır diyen uzmanları anlamak mümkün değil. Değeri günde %200 çıkan düşen bir ödeme aracı olamaz.

1 milyar dolar ve üzerinde değere sahip 100 kripto para var. Lakin Toplamda 5 bin civarı var. Bunu kim akıl etmişse yüzyılın icadı diyebilirim.