fırat çakıcı# Biyografiler

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Lisans, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde ise Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Fırat Çakıcı, iletişim sektörüne danışmanlık şirketlerinde çalışarak başladı. Profesyonel iş hayatında iletişim sektörünün farklı disiplinlerinde çalıştı.

Türkiye’nin en iyi PR Ajansı seçilen Excel Hill&Knowlton Danışmanlık Şirketi’ndeki deneyiminin ardından İletişim danışmanlığı ajansları ve özel şirketlerde Medya İlişkileri, Satış ve Pazarlama, Kurumsal İletişim gibi alanlarda uzman ve yönetici olarak çalıştı.

Ardından İletişim ve Satış alanlarında Danışman ve Eğitmen olarak hizmet vermeye başladı.

Cacharel, Greyder, Prontotour, İstanbul Üniv., Arel Üniv., Beykent Üniv., Gelişim Üniv., Sürtaş A.Ş., Karmod, Tebaş Enerji, Arma Kontrol Sistemleri, Derinlikler Sanat Merkezi, Favori Basım, MDM Mimarlık, Yardımeli Derneği, TOFD, İstanbul Yapı gibi marka ve kurumlara danışmanlık&eğitimler verdi, çeşitli projeler yürüttü.

İletişim Fakültesi son sınıf öğrencilerinin sektöre hazırlanmalarına yönelik İstanbul İletişim Akademisi’ni kurdu. Son sınıf lisans öğrencileri için, ikna, müşteri ilişkileri ve iletişim eğitimlerini de içeren bir çok atölye ve eğitim programı hazırladı, programları İstanbul Üniversitesi başta olmak üzere bir çok farklı üniversitede uyguladı.

Üye olduğu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı(TEGV), Türk Kızılay'ı ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nde gönüllü çalışmalar yaptı.

Öğretim Görevlisi olarak Pazarlama, Satış, Halkla İlişkiler ve İletişim eğitimleri de içeren dersler verdi. İletişim&Satış Eğitmeni ve Satış Danışmanı olarak markaların algı, imaj, iletişim ve satış performanslarını geliştirmeye devam ediyor.

Uzmanlık alanları: Pazarlama, Satış Yönetimi, Kurumsal İletişim, Yönetici İletişimi, İtibar Yönetimi ve Kurum İçi İletişim'dir.