ali babacan# Biyografiler

 2019’da AKP'den ayrılmış birini övmek için çok değişik bir kafa lazım. DEVA maalesef deva olamayacak. 

Ve bu kadar değerli bir beyin, yıllarca siyasal İslam şemsiyesi altında siyaset yaptı. Böyle değerli insanlarımızı çocuk yaşta bunlara kaptırmamamız gerekiyor.

AKP’nin ılımlı isimlerinden biriydi her zaman. Defalarca yazdık, RTE ülkeyi ele geçirmeden önce akp’yi ele geçirdi. Partideki demokrat isimlerin yetkilerini gasp etti, doğrudan ya da dolaylı. AKP’nin 20 yılının 20’si de ayrı değerlendirilmeli.

Tüm bunların yanında  diploması dahi şaibeli biriyle siyaset yaptı. Aynı zamanda AKP kendi pisliğinde boğazına kadar batmışken orada siyaset yaptı. Çok abartmayalım bence.

Aynı zamanda hem muhafazakar kesimin içinde yetişmiş, hem batıyı bilen tanıyan birisi ve ne muhafazakarların ne sekülerlerin aşırılıklarını taşımayan bir karakter. Gerçekten hayal gibi.

Zaten 6 lı masanın tek şansı ali babacan ya da emek ve özgürlük ittifakının adayına tam kapasite destek vererek seçime gitmesi.  Ama zannetmiyorum 6 lı masa cb koltuğunu tıpış tıpış teslim eder

İnsan hem bu kadar zeki bilgili hem saygılı egodan eser yok nasıl bir yetisme tarzıdır hayran kalmamak mümkün değil inşallah kıymet bilinir 

O yüzdendir ki ilk defa siyasete kendisi ile girdim ! Bu ülke onu hakkediyor! Artık demokrasi, bilim , ahlak , liyakat ülkemin hakkı !

Babacan iyi bir lider olabilir ama hitap ettiği halk türkiye'de mevcut değil. Türk halkı şatafat sever, itibardan tasarruf etmeyi sevmez.

Ali Babacan gerçek olamayacak kadar iyi bir lider. Hem bilime saygısı olan okumuş etmiş bir insan, hem de reel sektör tecrübesi olan icradan anlayan biri. Gelecek liderin bu iki zaviyeye de sahip olması gerekli. Şu basit gerçeği görmek o kadar zor değil.  • «
  • 1 (current)
  • 2
  • »