altılı masa'da seçimin kaybedilmesine sebep olabilecek 3 temel sorun ne olabilir.# Politika

RTE dipten geliyor , kendisi tam bir seçim kampanyası üstadı. Yeterli toparlanmayı sağladığını düşündüğü anda vitesi artıracaktır.muhalefetin durumu istanbul fetih edilirken meleklerin cinsiyetini tartışan Bizans din adamlarına benziyor.

Kazanmamak için uğraşıyorlar, sussalar tek başına enflasyon seçim sonucu için yeterli ama. Susmuyorlar, susmayacaklar, saçmalayacaklar, sonra da biz nerde hata yaptık diyecekler.

imamoğlu aday olursa,  hdp de destek verir seçim kazanılır, yavaş aday olursa hdp nin desteği olmadan da seçim kazanılır. yani seçimin kaybedilmesine sebep olacak tek sorun kılıçdaroğlunun kendisidir 


Temel sorunlar sadece bunlar değil ki; masanın en güçlü aktörü olarak görülen kişi, muhtarlara yardımcı verilince işsizlik sorununun biticeğini düşünüyor mesela. Sonra da milleti neden ikna edemiyoruz, acaba neden ?

Tabanlardaki kitlenin içinde bulunulan durumun ciddiyetini fark edemeyip, kendilerini haklı, doğru kabul etmesi ve ısrarı seçimi kaybettirebilir. Yoksa Kılıçdaroğluyla, HDP'siz ve küçük partilerinde dahil olduğu bir senaryo, alternatiflerinden daha başarılı olabilir. 

Temel sorun Türkiye’deki hiçbir partide, parti içi demokrasi olmayışı. CHP’nin başında, şu anda seçim kaybetmemiş güçlü bir genel başkan olsaydı, bu sorunların hiçbiri yaşanmıyor olurdu

Hepsi yanlış. Bu kadar yanlışı bir araya getirebilmeniz ise büyük bir başarı. İyi bir siyaset bilimci, muhalefetin içinde Türkiye'yi yönetebilecek bilgi, deneyim ve devlet ahlakına sahip tek liderin Kılıçdaroğlu olduğunu bilir. 

Kılıçdaroğlu'nun adaylık hevesi ve ısrarı birinci etken. İYİ Parti'nin HDP'yi sürekli dışlaması ve küçük partilerin Masa'da oylarıyla orantısız güç elde etme çabası. Şunu unutmamak gerekir. Bu seçim Türkiyenin son 50 yıl da ki en önemli seçimi.