karanlıkların lordu inan kıraç# Gündem

Türkiyenin yakın tarihinde medyanın dizayn edilmesinde baş aktör olur kendisi....

İnan Kıraç ne ise Galatasaray da o dur. İnan Kıraç demek, Bedrettin Dalan demektir,  İlhan Selçuk demektir. Aydın Doğan demektir. Ercüment Karaca demektir. Cumhuriyet Gazetesi demektir, Koç Holding demektir. inan Kıraç demek Türkiye demektir. 

İnan Kıraç 1995 de Tansu Çilleri MHP ile koalisyondan vazgeçiren kişidir. 

 İnan Kıraç, Deniz Baykal'a kaset komplosundan yaklaşık üç ay önce CHP Genel Merkezi'nde Baykal'ı ziyaret ederek, "Önder Sav, Onur Öymen ve Mustafa Özyürek'i listeye alma" dediği haberlere konu olmuş. vay be

bana göre Türkiye'nin 1970 den sonra ki tüm siyasi geçmişin de inan kıraçın izleri var, her ne kadar ön de görünmese de arka plan da hep ayakta. 

Galatasaray Lisesi'nin 530'uncu kuruluş yıldönümü ve Galatasaray Eğitim Vakfı'nın 30'uncu yaş günü kutlamalarında İnan Kıraç'a "Legion d'Honneur Commandeur" nişanı verilmiş. karşısında saygıyla eğiliyorum... 

Galatasaray Eğitim Vakfı, Alliance Galatasaray, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Darülaceze Vakfı, Galatasaray Spor Kulübü, TEVDAK, TEMA, Yeditepe Üniversitesi, Coşkunöz Eğitim Vakfı ve daha fazlası KIRAÇ'ın ne kadar azimli ve başarılı olduğunu ortaya koyuyor bence. peki sedat peker sende ne var !!!

kim ne derse desin arkadaş, Galatasaray da  başkan seçilecek kişilerin son onay makamı inan kıraçtır. biline 

Şu sıralar sedat peker isminden çok bahsediyor. şahsen ben ismini bir galatasaraylı olmam hasebiyle duymuştum lakin karanlıkların lordu olduğunu ilk kez duyuyorum. Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanlığında uzun yıllar görev yapmış, 1998 tarihinde emekliye ayrılıncaya kadar bu görevde kalmış başarılı bir isim. fakat Vehbi koç dışında, koç grubuyla pek arası iyi değil diye duymuştum.