haluk pekşen'in göz göre göre ölüme gidişi# Gündem

Sn Haluk PEKŞEN ülkemizin çok önemli bir değeriydi. Hepimizin başı sağ olsun. Ben de çok büyük bir hastanenin doktoru tarafından karaciğer naklinin köşesinden döndüm. Sonra kocuniversity ‘nin çok kıymetli bir doktoru beni kurtardı. Mekanı cennet olsun

Şimdi üzüntüm daha da katlanarak arttı. Hastanelerimiz 5 yıldızlı otel gibi, her türlü teknolojik imkan var ama bilimsel yönden aynı standarta sahip değil maalesef. Bir insan hayatının böylesine saçma bir ihmal sonucu sönmesine çok öfkeliyim.

Ruhu şad mekanı cennet olsun. Yiğit abim diyorum. Çünkü içim acıyor her türlü hakkınızı arayın

Size anjiyo yapalım” demek yerine “size endoskopi yapalım” dedeydi BODRUM ACIBADEM doktorları , şuan Haluk Pekşen aslanlar gibi yanımızda olacaktı. NUR içinde yat. 

Bir süre sonra “iyileştin” diye taburcu ettikleri Pekşen, daha da kötüleşiyor ve uçak ambulansla Ankara Güven Hastanesi’ne götürülüyor.  Doktorlar yemek borusunun 32.cm’nde kalp hizasında delik olduğunu fark ediyorlar . Bu açılan delik enfeksiyon kapıyor,  enfeksiyon kalp zarına yol yapıyor, ve uygulanan yanlış tedavi sebebiyle bağışıklık sistemi çöküyor.  Doktorlar ellerinden geleni yapsalar da 22 gün dayanabildi haluk bey.  

Haluk bey belki anlayan çıkar diye odaya gelen tüm doktorlara “göğsümde yanma var yatınca artıyor, yemek yiyince artıyor. Reflüm var ondan olabilir mi” diye anlatıyor . Ama “ne olacak bu memleketin hali” diye babama dert yanan o kişilerin aklına “size bir endoskopi yapalım demek gelmiyor. 

Çarşamba günü tüm değerleri yükselmiş,  vücutta enfeksiyon oluşmuş. Pekşen'in sorumlu doktoru gastrolog imiş. Covid, zatürre başlangıcı vs vs türlü tahminlerde bulunmuş fakat bir türlü teşhis koyamamış. 

Ağrı kesici verip eve göndermişler. Fakat acısı tüm gece devam etmiş ve sabah erken saatte yeniden “beni hastaneye götürün” diyor. Doktorlar yine her şeyin normal olduğunu belirtseler de pekşen hastaneye yatmak istiyor. O gece tansiyonu yükselip alçalmaya ve ateşi çıkmaya başlıyor. Türkiye'nin en iyi hastanesine bakar mısın:)

15 Ağustos 2022 akşam yemek yerken rahatsızlanması üzerine Bodrum Acıbadem Hastanesi ACİL e gidiyor. “Göğsünde bir yanma hissettiğini, bu acının yemek esnasında başladığını” ifade ediyor. Yapılan tahlil sonucunda kan değerleri referans aralıkları içerisinde çıkıyor. EKG de temiz çıkıyor.