karnesini öğretmeninin önünde yırtan öğrenci kimin eseri# Gündem

Sistemin bütün hatasını, ailelerin sorumsuzluğunu, okul basıp öğretmenleri derdest etmelerini, TV'lerdeki  öğrenci dizilerindeki pespayeliği, mafya dizilerini ve bunun gibi pek çok faktörü bir kenara bırakın, bütün suçu öğretmenin basiretsizliğine bağlayın. Ne kolay.

Sınıfta kalmak yok. Disiplin cezası yok. Birazcık sert bakarak uyarmak yok çünkü gençlerin psikolojisi bozuluyormuş. Gelecek kaygısı yok. Okul veli ve öğretmen otoritesi yok. Herkesi doldur okula. Sonuç bu işte. Hiçbir yaptırım olmayan bir eğitim sistemi olur mu.

Bu şekilde arsız bir soytarıyı baz alarak tüm gençliği aynı kefeye koymak doğru değildir. Bu kişi ailesinin verdiği terbiyeyi yansıtmış buraya. Bunun gibi örnekler elbet bulunabilir. Ben 23 yıllık eğitimciyim. Yeni nesil de çok güzel gençlerimizde var. Saygılı efendi ve çalışkan.

5 yıl sonranın sokak serserisi, uyuşturucu ve sigara müptelası, trafik canavarı ve magandasını görmektesiniz. Çok yazık. Zavallı komik olduğunu zannediyor.

Öğretmenin o bakışı durumu özetliyor. herkesin elinde bir telefon var en ufak bir şeyi hemen internete düşürüyorlar o yüzden eğitimciler bence çok münakaşaya girmek istemiyor öğrencilerle. Her şeyden soyutlanmış duyarsız, saygısız, kafasına göre davranan bir gençlik yetişiyor.

sinifta ogretmen var bunlar ayakta geziyor, video cekiyor, karne yirtiyor ne bu saygisizlik? karne gunu sirana oturur insan gibi beklersin hoca cagirinca gider karneni alirsin. su cocuk karnesini benim okudugum lisede yirtsa mudur yardimcisi okul okul diye ağlatırdı bunu  

Biz okula giderken makyaj yapmamiza kizarlardi etek boyumuza kizarlardi okula telefon götürmek yasaktı. Saygısızlk yapmak bir yana dursun hocalarimizin dersine besmele ile girerdik .Çağdaş eğitim anlayışının hep yanlış tarafini almışız .herkes biraz düşünsün nerede yanlış yapıyrz

Eğitim içi boşaltıldı.İyi ve sağlıklı gıdayı paramızla bile alamıyoruz.Çukur vs dizilerle, saçma sapan YouTube tiktok videolarıyla zaten beyni çalışmayan çocuklar iyice salakça tavırlara özendi

Oğlum olsa evlatlıktan red ederim . Bu kadar. Daha ne söyleyeyim. Geri zekalı olmak için bu kadar çaba sarf etmek niye arkadaş yaaaa.

Bu çocuğu illaki okutup sınıf geçirip mezun edeceksin diyen sistemin eserini izliyoruz. Yeni nesil artık öğretmenlerin değil, bu ucube sistemin ve bu sistemi dayatanlarındır.