weble gelsin zetta# Bilim ve Teknoloji

Dikkatimi ceken bir sey var. Firma bir tane bilgisayari 20 farkli kombinasyonla ilan cikiyor. Burdan sunu anliyoruz bilgisayarlari acip parcalari degistiriyorlar, uretici de takilan parcalara garanti vermez. Mudahale edildigi icin. Ornegin 256GB ve 8GB ramli satilan bir laptopu ; 16/512 , 16/1tb , 32/1tb , 32/2tb , 64/4tb vsvs seklinde ilan cikmislar , akilli adam gorur, hb yonetimi niye sessiz cunku isin ucunda kapital var

Hepsiburada uzerinde rant inşa ettigini gordugumuz sirket. Bir urun satarken sonuna flash bellek yaziyor, baskasinda ayni urun varsa ve ilan cikiyorsa ilan kapattiriyor. Akla zarar bir durum. Turkiye de esi benzeri yok. 

Bu firma başımın belası, mağazamdan belki 10 kere ürün aldı, eften püften sebeplerle iade etti, etik kuralları olmayan hatta ve hatta esnafa esnafça bakmayan bir firma, gönderdiğim laptopun güvenlik bandı kargoda ezilmiş, firma tabi iade oluşturmuş, hemen bu firmanın patronunun cebini aramaya başladım neyse bir dostum eskiden alışveriş yaptım patron çok kibirli biri ara ama dikkat et dedi, patronu aradım durumu anlattım, hatta bekle dedi, aradı elemanlarla görüştü elamanın ifadesi firma açılmış ürün göndermiş, patron beni azarlamaya başladı sen kim oluyorsun bize kutusu açık ürün gönderiyorsun vs. neyse elemanları dedi ki ben müşterimizi ikna ederim ama 5bin tl ödeme yapmanız gerek, ben düşüneyim derken bir baktım ürünü kargoya verdiler. ve daha da kötüsü bu zetta weble gelsin denen marka öyle bir yorum bıraktı ki dillere destan, hemen mağazayı aradım durumu anlattım personel yazmış çok ama çok özür dileriz dediler. bu firmaya yaklaşmayın diyorum sadece.

Hepsiburada com da kendi kendine takılan şirket, açtığı ilanlarda çanta hediye ettiği yazıyor fakat HB o kadar amatör ki, ürün başlığının sonunda zetta çanta yazıyor. aynı ürünü stoğunda bulunduran başka bir firma ürünü seçip ilan çıktığında weble gelsin firması ilanı kapattırıyor. yani bunu amazon kabul etmez mesela. işte neden her konuda geriye gittiğimize bir örnek. yapılması gereken basit aslında, ilanın yayınlandığı sayfada firmanın gönderdiği hediyeler için bir tablo açarsın, çanta hediyeli yazar olur biter. ben buradan şunu anlıyorum bu firma HB üzerinde lobi kurmuş. başka bir örneği var mı henüz görmedim.