bir kalemim olsa ama sanal olsa yani yazı yazsam ama kalem tutmasam# Bilim ve Teknoloji

Kalem yazı yazmak için olmaz ise olmaz icatlardan bir tanesi, düne kadar okullarda kara  kalem olmadan defterlerimize bir şey yazamazken zaman ve dönem öyle bir değişti ki yetişmek nerede ise namümkün.

İşte bu konu ile ilgili olarak yakın zamanda yayımlanan bir yazıyı keyifle okuyalım.

Wacom VR Pen sanal gerçeklik kalemi baskı hassasiyetini algılayarak havada yaptığınız çizimleri aynı şekilde dijital ortama aktarabiliyor. Kalemin testleri yakında başlayacak. 

Sanal gerçeklik sektörü henüz istenen yaygınlığa ulaşamadı ancak kurumsal tarafta yavaş yavaş benimseniyor. Wacom; sanal gerçeklik ile ilgilenen tasarım profesyonelleri için özel bir ekran kalemi duyurdu.

Wacom VR Pen neler sunuyor?

Wacom VR Pen bir tablet veya kağıt üzerine yazıyormuş tecrübesi yaşatmak için tasarlandı. Uç kısımda yer alan tuşa uyguladığınız basınç çizimlerin kalınlığını belirliyor. Yine gövde üzerinde bulunan tuşlar ile farklı kontroller sağlayabiliyorsunuz. 

Havada yapılan her türlü çizimi akıcı bir şekilde bilgisayara aktaran Wacom VR için kask sistemlerine bir entegrasyon gerekiyor. Önümüzdeki dönemde bu entegrasyonu sağlayan sanal gerçeklik kaskları olacak.

Wacom VR Pen standart grafik tabletler üzerine de yazı yazabiliyor ancak yapısı itibariyle kullanımı biraz zor olabilir. 3D ortamdan 2D ortama geçiş oldukça akıcı. Wacom VR kısa süre içerisinde ortakları ile test sürecine başlayacak.

Kaynak:

https://www.donanimhaber.com/wacom-sanal-gerceklik-kalemini-duyurdu--127443