türk telekomun saçmalıkları bitmez# Şikayetler

Bu ülkeye ve insanına ihanet etmek için siyaset yapmaya gerek yok. Bu memlekette bir şekilde devletin gömleğini üzerine giyen veya devletle ilişkisi olan her kişi ve kurum bu memleket insanına ihanet etmekte ve sömürmekte yarışıyor. 

Türk Telekom diye bir kurum var ve bu kurumdan internet hizmeti alıyorum. şuana kadar kullandığım tarifenin taahhüdü 5-6 ay kadar önce süresi dolmuş ama eski uygulama devam etmiş ve aylık olarak aynı ücreti ödemeye devam etmiştim. 

Bir nakil, yani taşınma durumu söz konusu olduğundan kurumu aradım ve taşındığımız için nakil talebinde bulundum. Ama çağrı merkezindeki arkadaş tanımlı bir paketimiz olmadığını ve nakili yapamayacağını söyledi. ve bana daha yüksek ücretli bir tarife tanımlamak istedi ben daha uygun ve ekonomik bir paket talebinde bulundum ama daha uygun bir öneri yapamayacağını mutlaka daha yüksek ücretli bir plan seçmem gerektiğini veya bir şubeye giderek oradan bilgi almamı onların daha farklı kampanyalarının olabileceğini iletti. 

Tüm dünyanın yaşadığı ağır salgın ve pandemi koşullarında zaten ekonomik olarak çok büyük zorluklar yaşayan bir toplumun mensubu olarak devletin vatandaşlarını değişik alanlarda desteklemesi gerekirken bu şekilde insafsızca ve vicdansızca ve dahi ahlaksızca resmen her kuruşa göz koyarak sömürmeye çalışması bana çok ağır geldi. Eğer benim devletim bile bana bunu yapıyorsa, düşman adlettiğimiz ülkeler bize ne yapsa az. yazıklar olsun haram zıkkım olsun emeklerimize göz koyan bu anlayışa. 

Ben 2016 da işten ayrıldığım bir kurum olan Bilgisayar Müh. Odası'nda odanın yeni yönetimi ile beraber başladım ve istanbul ofisinin elektrik telefon internet vs. işlemleri için 2 yıl süre ile vekaletle yetki vermişlerdi. ve tabi o işlemlerde benim bilgilerim kullanıldı, odadan ayrıldıktan sonra Türk Telekom defalarca beni oda yetkilisi sıfatı ile aradı bende kendilerine yetkili olmadığımı ve odadan atyıldığımı ilettim ve hatta bu konu ile ilgili üsküdar telekom müdürlüğüne dilekçe verdim. ama 2016 dan bu yana muhtemelen en az 25 kere arandım ve bu durum her defasında anlattım ama bunca söze ve o dilekçeye rağmen bilgilerim silinmedi. Türkiye'nin bu en büyük kurumu bile böyle abuk subuk yönetiliyorsa memleket yanmış demektir. şu pratikliği bile gösteremiyorsak vay halimize, neymiş odayı arayacakmış, lanet ettim yaa şu kurumdan..