bankaların kart ücreti alması# Ekonomi

Bankamız ile olan çalışmalarınız ve kredi kartı kullanımlarınız doğrultusunda, kredi kart(lar)ınıza son 90 gün içinde yansımış 142,00 TL yıllık üyelik ücret(ler)inin 71,00 TL'si iptal edilmiştir. Yıllık üyelik ücreti yansımamış olan kredi kart(lar)ınız için ise, yansıma döneminde yıllık üyelik ücreti %50 oranında iptal edilecektir.

Kartlarınızı iyi günlerde kullanmanızı dileriz.

Saygılarımızla,

YAPI ve KREDİ BANKASI A.Ş.


Bankayı aramazsan 142, ararsan duruma göre indirim. 

YKB 142 TL kart ücreti yazmış. Yani kredi kartı için aylık 11.83  TL kart ücreti ödüyorum. Bir insanın Kredi kartına sahip olmasının bedeli bu. 

İptal ettireceğim dedim. 3 iş günü içinde arkadaşlarımız sizi arayacak dediler. Bekliyoruz bakalım ne olacak.

2014 te çıkan kanun bankalar kart ücretini tüketiciye bilgisini vermek koşulu ile alabilir diyor ancak tüketici talep etmesi durumunda kart ücreti olmayan bir kart sunmak zorunda ve tabi kimse ödemek istemeyeceğinden bankalar bu durumu suistimal edip kanunu yok sayıyor.

Türkiye'de yaklaşık 67 milyon kart var ve bunlardan yıllık olarak yaklaşık 6 milyar tl nin üzerinde gelir elde eden bankalar bu pastayı kaybetmek istemiyor, BDDK tarafından bu konuda sıkı denetimler yapılmadığından bankalar bu boşluğu kullanıp vatandaşı madur ediyor..