brokoli ve yoğurdu birlikte yemek bağırsak kanserini önlüyor# Sağlık

İçine biraz sarımsakta ekleyebilirsiniz, malum çok güçlü bir antioksidan ve doğal antibiyotik.. 

Ama arkadaşlar eğer kanserden korunmaksa niyetiniz, şekerden ve yanmış ürünlerden uzak durun, direk kanseri besleyen ürünlerdir..

Ev yapımı yoğurtla ne tüketirsen tüket, yoğurdun içine azıcık zerdeçal ve öğütülmüş çörekotu ekleyin, bin derde deva inşaallah..

Brokoli ve yoğurdu birlikte yemek bağırsak kanserini önlüyor hatta tedavi ediyor. Brokoli, kanserle mücadele eden sülforan maddesini içeriyor. Yoğurt ise içerdiği probiyotikler ile mide ve bağırsaktaki bakterileri önlemeye yardımcı oluyor.

Araştırmalara göre, brokoli ve yoğurdu birlikte tüketmek kanseri önlemede ve tümörlerin cerrahi olarak çıkarılmasından sonra kalan hücrelerden kurtulmak için kullanılabilecek en iyi tedavi yöntemidir.

Uluslararası Singapur Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, düşük maliyetli bu besinler ile zararlı bakterilerden kurtulmak mümkün. Yoğurt bağırsak kanseri hücrelerinin yüzeyine yapışarak probiyotik hale gelir. Brokolide bulunan anti kanser maddelerini hücrelere enzim olarak salgılar. Sonuç olarak yoğurt ve brokoli kombinasyonu tümörlerin %75’ini yakalayarak kanseri tedavi eder.

Brokoli ve yoğurt karışımı göğüs ve mide kanseri gibi diğer kanser türlerinden kaynaklanan hücreleri de yok eder.

Uzmanlara göre bağırsak hastalıklarının genellikle yağ oranı yüksek ve lif oranı düşük besinler tüketilmesinden kaynaklı olduğunu söylüyor. Obezite, kırmızı et, alkol, tütün kullanımı ve fiziksel egzersiz eksikliği de kolon kanseri riskinde artış gösterir. Bağırsaklardaki bakterilerden kurtulmak için günde ufak bir porsiyon brokoli ve yoğurt tüketebilirsiniz..

Son olarak uzakdoğu da en çok tüketilen zencefili de yoğurt ile beraber tüketebilirsiniz ve zencefil her türlü kanserin tedavisinde başarılı bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir..