ali babacan'dan# Biyografiler

İstanbul Sözleşmesi‘nin sözde fesih kararı, değerli yazar Berrin Sönmez‘in de vurguladığı gibi, yoksulluğun perdesi değil sebebidir. Hem demokrasimizi güçlendirmenin hem de ekonomik sorunlarımızı azaltmanın yolu kadın haklarına ve hukukun üstünlüğüne saygı duymaktan geçiyor.

Avrupa Büyükler Tekvando Şampiyonası’nda toplamda 5 madalya kazanan Hakan Reçber, Zeliha Ağrıs, Hatice Kübra İlgün, İrem Yaman, Nur Tatar ile Avrupa Halter Şampiyonası’nda Büyükler Avrupa Üçüncüsü olan Melike Günal’ı tebrik ediyorum.

Fahrettin Koca: “Vakaların artmasının sebebi hepimiziz. 84 Milyon.”  : Yok, 83.999.999'dur o. Bir kişi hiçbir başarısızlığının sorumluluğunu üstlenmiyor.

Lise-üniversite çağındaki gençler, Cumhurbaşkanı’na yaptıkları ufak tefek eleştiriler nedeniyle cezalandırılıyor. Üstelik yurtta kalma hakları çiğneniyor. ’Muhalif gençlere yatacak yatak yok’ zihniyetiyle bir yere varamazsınız. Olmaz öyle şey. Eleştiriye tahammül etmeyi öğrenin.

Kendimi hükûmeti uyarmak zorunda hissediyorum. Sakın kısa vadeli hevesler peşine düşüp Karadeniz‘in jeopolitik dengelerini bozmayın. Ülkemizin güvenliği için Montrö‘den taviz vermeyin.

Bir seneyi aşkın süredir pandemiye bağlı olarak ağır şartlarda yaşayan ve desteksiz bırakılan sanatçılarımız başta olmak üzere tüm ülkemizin Dünya Sanat Günü'nü kutluyorum.

Bir bilmecem var. Kasa tamtakır kuru bakır. Bir proje isteniyor: Kamu maliyesini çökertir, özel sektörün maliyetini artırır.  Bütçeyi batırır, vergiyi tırmandırır. Acaba bu projenin adı nedir?

Politika faizini %2 artıran Merkez Bankası Başkanı’nın görevden alınması ve eş zamanlı bir hukuk ihlali, ülkemizi 531 Milyar TL zarara soktu.  Ancak, yeni başkan da politika faizini indirmedi.  O halde halkımız bir gece yarısı durduk yere neden 531 Milyar TL zarara uğratıldı?

Merkez Bankası’nın tam 130 milyar dolarını tükettiniz. Yetmedi; Merkez Bankası’nı 60 milyar dolar borca batırdınız. Açıklamak zorundasınız: Ne yaptınız?


“İstikrar gelecek” dediler, kalmadı. “Yetkiyi verin faiz ve enflasyon düşecek” dediler, ikisi de yükseldi. “Demokrasi güçlenecek” dediler, zayıfladı. 4 yıl önce bugün değişen anayasa ile gelen sistemin sonucu: Zarar, Zarar, Zarar. Çözüm açık: Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem