koliva bilgisayar# Bilim ve Teknoloji

Geçenlerde bir bilgisayar götürdüm, menteşeleri atmıştı, başka bir bilgisayarcı bu yapılamaz böyle kullan demişti, koliva bilgisayar nasıl yaptı etti bilmiyorum ilk günkü gibi oldu. şaka gibi..

Sadece işini yapan amma çok iyi yapan, Beştepe içinde canını hiç düşünmeden verecek olan esnaf abiniz. 

Merhaba arkadaşlar size geçen hafta yaptığım efsane bir alışverişi anlatayım. Benim emektar laptop yine arıza verdi. Ekranda zaten piksel hatası vardı bir de üzerine renkler tuhaflaşmaya başladı. Zaten pil sorunu da yaşıyordum bir süredir. Ümraniye’ye yakın laptop alan yerler araştırmaya başladım, koliva bilgisayarı buldum. Önce telefonla aradım tamir için de fiyat istedim. Benden birkaç fotoğraf istediler. Bana güzel de bir fiyat verdiler. Tamir için Cuma günü gelin 2 saatte yaparız dediler. Ama tamir mi ettirsem satıp yenisini mi alsam kararsızdım. Laptopu kaça alırsınız diye sordum, benden birkaç fotoğraf istediler. Marka falan istedikleri bilgileri whatsapptan yolladım. Anında fiyatı söylediler. Bu arada verdikleri fiyat çok iyi ama dedim cumaya kadar araştırayım, başka laptop alan yerler var mı diye. Çok yer var aslında ama cihazı görmemiz lazım falan diyorlar, hepsine tek tek gitmek mümkün değil. Telefonda fiyat vermiyorlar verenler de ölü fiyat veriyor. Laptopu satma koy dolaba kalsın yani. Zaten siteleri falan da çok güvenilir gelmedi. Neyse Koliva bana hem tamir hem satış için fiyat verince cuma günü otobüse atladım gittim, bu arada yerleri de çok iyi, otobüsten indim 5 dakika yürümedim diyebilirim. Neyse, tamir için bilgisayarı bırakacakken orada ikinci el laptopları gördüm. Benim laptoptan çok daha iyi olanlar da vardı. Dedim siz benim laptopu bi inceleyin de ben şu laptoplara bir bakayım. Tamir ettirmektense satıp yenisini almak daha mantıklı geldi. Dedim bu laptopu bu haliyle whatsapp ta söylediğiniz fiyata alacak mısınız? Görevli tabi dedi biz ne dediysek o siz almak istediğiniz laptopu söyleyin hallederiz. Benim evin hemen iki sokak arkasında da laptop alan yerler vardı geçerken görüyordum ama koliva bilgisayar bu işi bayağı profesyonel yapıyor açıkçası. Teknik servis kısımları falan da bayağı iyi, satış kısmında da her türlü yedek parça falan var. Kablo kulaklık mause ne dersen her markada var. Kullanılmış olanları da var ve inanılmaz uygun fiyata. Hatta bi tane oyuncu kulaklığı buldum laptoplara bakarken, piyasa fiyatının yarısına resmen. Az kullanılmış çizik bile yok. Bi tane laptop beğendim ama hemen almak istemedim, dedim eve gider araştırırım. Siz benim laptopu alın dedim. Adamlar bana bi çay söyledi, ben daha çayımı bitirmeden laptopu incelediler ve para hesabıma yattı. Şehir dışından falan da kargo ile laptop alıyorlarmış. Bu hızda hizmet almayalı çok olmuştu. Bi tane oyuncu kulaklığı alıp çıktım. Cumartesi günü arkadaşımla geri gittik, ben beğendiğim bir laptopu aldım, arkadaşım da kendi laptopunu tamir ettirdi. İki de iki mükemmel hizmet. Laptop alan yerler arayışınız varsa düşünmeden koliva bilgisayara sorun derim. Daha iyi fiyat verenini de bu kadar güvenilir iş yapanını da bulmak zor.

Fiyatları ortalamanın biraz üstünde,  satılık bir bilgisayarınız vs varsa direkt ölü fiyat açar. Letgodan satmanız daha akıllıca olabilir.

Ümraniyenin en eski bilgisayarcılarından biri, yedek parça ve bilgisayar tamirinde ileri seviyede uzman olduklarını düşünüyorum. beylikdüzünden bile müşterisi var :) gerisini siz hesap edin