süper lig# Spor

Virüsün fayda sağladığı nadir alanlardan biri olabilir. Böylelikle ne kadar gereksiz bir fanatizmin içinde debelendiğimizi anlamış oluruz hep birlikte

iptal edilmeli. farkında olmadan bir çok hayata dokunuyoruz, ve maalesef böyle salgınların da çığ gibi yayıldığını da gördük defalarca. bu riske girmenin anlamı yok. gereği de yok. futbol seyirciyle güzel. seyircisiz oynanmamalı.

Gol atınca sevimeyen futbolcular görmek istiyorsanız izlemeye devam edebileceğiniz tiyatro ama seyircisiz olanından. 

Bence de devam etmesi gerek insanlar evlerinde vakit geçirmeleri için bir bahanesi olur. çok gezip tozmak malum riski arttırıyor. Ayrıca bazı teknik adamlar karşı da olsa sporcuların bağışıklıkları çok güçlü ve bu kural herkese eşit olarak uygulandığından kimse şikayet etmesin.. milyon dolarlar kazanan insanlar asgari ücret ile geçinen insanlardan daha değerli değil ama değersizde değil. can candır ve gerektiği kadar tedbir almak elzem ve yeterlidir.. liglerin devam etmesini destekliyorum ancak daha alt liglerde daha kısıtlı imkanları olan takımlar desteklenmeli ve bazı uzak maçları ertelenebilir..

Corona'dan dolayı iptal edileceği konuşuluyordu. Bu haftanın hakemleri belli olmuş. Devam etmesi doğru karar. Her ne kadar seyircisiz maçın tadı olmasa da yine de moral verici bir etkinlik olacağını düşünüyorum.