duraktainecekvar neler yazmış

Yazar takip için üye girişi yap. Bu yazarı 2 kişi takip ediyor

Oda bişey mi? arkamızda kocaman ukrayna var.. oradan fazla turist beklentisi var..  

Hep yerleşmeyi istediğim ülkelerden biri olmuştur ama kolay kolay vatandaşlık vermeyen bir ülke ve sadece siyasi sığınma taleplerine cevap veriyor diye biliyorum..

Burnu hava da bir millet o yüzden soğukturlar.

Dünyanın en yüksek asgari ücretini alıyorlar ama hayatta ona göre bayağı pahallı.

Son olarak İslam karşıtı bir karar geçti meclislerinden.. peçe takan kadınlar kamusala alanda yüzlerini açmak zorundalar, bakalım ne gibi sonuçları olacak. 

Bence dünyada nefret edilmesi gereken ülkeler

En başta Çin-ABD ve İsrail..

Sonrasında Hindistan ve İngiltere olmalı idi. belki sonrasında da Fransa ve Rusya olmalı idi.. onun dışındakiler tamamıyla lokal nefretler.. 

Nusret bu işletmesi için işletme müdürüne yıllık 850bin dolar maaş verecekmiş

Ekrem İmamoğlu'nun da adı çok konuşuluyor ama sanırım Mansur Yavaş daha büyük bir aday gibi. Kendisi Ankara da yaşayan yurttaşlara karşı giriştiği sosyal yardım ve desteklerden dolayı iyi puan aldığını biliyoruz. 

Hollanda meclisinde karar çıktı. Konuyu araştıracaklar.

Ayrıca Belçika devleti de Çin'li firmalara ek yaptırımlar uygulayacak ve Çin'in ticari şantajlarına boyun eğmeyeceğini iletti. 

Hadi sıra gardaş ülke Türkiye'de.. azıcık duyarlılık talep ediyoruz. hani yerli ve milliyiz ya ondan ;) 

Çin de en çok tüketilen çaydır.

O yüzden kanser vakası az ve çok ürüyorlar, yeşil çayın bir etkisi olabilir mi?

diye merak ediyorum..

bende her gün içmeye çalışıyorum.. ama nedenim sağlıklı olmak ve biraz zayıflamak ;)

Çin'in uyguladığı soykırımı bir ülke daha kabul etti

Kanada Parlamentosu, Çin'in Uygur Türklerine yönelik uygulamalarını "soykırım" olarak tanıdığını yasa ile onayladı.

Bir proje fikri temel olarak 2 aşamadır..

Öncelikle neyi amaçladığı ve hangi boşluğu doldurduğu veya tamamladığı iyice analiz edilir, proje yapım aşamasına geçerse tüm detayları ile süreçleri en başta planlanarak bir iş akış süreci belirlenir.. tüm sözleşmeler hazırlanır..  projenin finansman ve bütçe planlaması yapılır ve artıya geçeceği süreç hesaplanır.

ikinci olaraktan, proje tüm detayları ile kullanıcı deneyimine hazır hale getirildikten sonra test süreci başlar( çok önemli), eksikler veya geliştirilmesi gereken unsurlar tespit edilir ve bu eksikler giderildikten sonra pazarlama sürecine hazır hale getirildikten sonra, pazara açılır..

Yıllardır var olan bir talk show.. Biraz cinsiyetçi yapısından dolayı Beyaz'a çok kızmışımdır.. hatta çoğu zaman görünce kanal değiştiririm.. sonra komik anlar olursa youtube den izlerim.. ama daha genel bir yaklaşımla bu tür programları insanlık için zaman kaybı olarak görüyorum..

Suppose (sappoz)  = Farz etmek   /   Suppose today is tuesday ( farzet, bugün günlerden salı) 

Realize ( realayz) = Farkına varmak   /   I realized too late ( çok geç farkına vardım )

Ve beklenen açıklama geldi.. 

2021 Asgari ücret 2.825 TL olarak açıklandı..

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklanan asgari ücret ile Avrupanın en iyi satınalma gücüne kavuştuk dedi.. 

Diğer bir bakan da artık asgari ücret ile fazladan 15 kg et alınabilirmiş.. tabi et ve balık kurumundan.. yani mahalle kasabından alırsan en fazla 7-8 kg alırısın.. 

Kadir 40 yaşında idi ve 3 çocuğu vardı! 

Lenfoma tedavisi gören sağlık çalışanı personel eksikliğinden dolayı yoğun bakım ünitesinde çalıştırıldı. Ama birileri orada bu adamın ne işi var diye soracak muhtemelen.. Gerekli Personel istihdamı karşılanmadığı için yaşandı bu olay.. bu pandemi koşullarında mevcut personeli köle gibi çalıştırmak hangi vicdana sığar? 

Yani kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez mi?

Mülakatınız olumlu neticelendi.. pazartesi işe başlaya bilirsiniz. 

Avrupa Birliği, Pfizer-BioNTech ortaklığında geliştirilen Covid-19 aşısı için doz başına 15.50 avro, ödemeyi kabul etti. 

Ayrıca AB yürüttüğü gizli görüşmelerle ABD'nin 100milyon doz aşı için  doz başı 19.50 dolar ödemeyi kabul ettiği aşı için 15.50 dolara anlaşma sağladığı bilgisi paylaşıldı. 

O değil de aşı çalışmaları sürerken ABD dahil tüm ülkeler ücretsiz aşı yapılacağını ilan etmişlerdi.. Umarım kimseden ücret almadan yaparlar, yoksa bizimkiler kişi başı 500 TL'den kapıyı açar ve hatta kara borsası olur ve 3-5bin TL'ye kadar çıkar fiyatları... malum can tatlı, kapitalistlerde  (özellikler hükümetler)  bunu bildiği için kullana bildikleri kadar kullanırlar bu kozu.. 

İngiltere sağlık bakanlığının açıklamasına göre, yeni tip covid-19 virüsü mutasyona uğradı ve bulaşıcılığı %70 oranında arttı.. Gel de çık işin içinden..

Tüm devletler Çin'e dava açmalı.. Tabi arkasında gizli bir gündem yoksa!!!


Bu en kısa gündüz de akşamın hakkını vermek gerek. 

Evrende nasıl bir nizam varsa, günlerin sürelerinin farklı olmasının, mevsimlerin oluşumu, dünyanın eğik ekseni ve hatta dünyanın kendi şeklinin (kutuplardan basık ekvatordan şişik) bile bir nedeni vardır... 

Bu nizam ve intizam karşısında hayran olmamak ve iman etmemek için kör olmak gerek. Dünyada ki tüm canlıların yaşamı için bu dengelerin her biri bir nedene dayandırılarak insanlık için sonsuz şekilde nimetlendirilmiş. 

Bir sonbahar akşamı hiç bu kadar parlak ve güzel olmamıştı. 

Amazon, Apple, Facebook, Google,  veya Microsoft gibi ülke ekonomisi büyüklüğünde ki firmalar tek başına tüm dünyaya meydan okuyabilecek dev şirketlere dönüştüler ve bu durum yıllardır ABD'ki daha küçük işletmeleri ve ABD kongresini endişelendirmeye başladı.

Bu büyüklük karşısında ABD'li dev teknoloji firmalarının küçük firmalara bölünmesi konusunu siyasetçiler dile getirmeye başladı. Teknoloji şirketlerinin tekel piyasa kurduğu iddiasını araştıran Adalet Bakanlığı komisyonunda çok çarpıcı bir rapor yayınlandı. Demokrat parti üyelerinin kaleme aldığı 449 sayfalık raporda, Apple, Google, Facebook, Amazon, Microsoft gibi dev teknoloji şirketlerinin küçük şirketlere bölünmesi için baskı yapılması tavsiyesi yer aldı. Bu gibi büyük firmaların CEO'ları kendilerini kanundan üstün görerek bir çok kanunu görmezden gelme eğilimindeler.. 

Şirketlerin bu denli büyümesi nasıl bir sorun doğurabilir ki diye düşünebilirsiniz. Bu dev şirketler zamanla hükumetlere ve hatta devletlere hükmeden büyük güç odaklarına dönüşebiliyor. 

Ayrıca dev bir şirketin beklenmedik şekilde ekonomik krize girmesi halinde milyonlarca çalışanı ve altındaki sayısız küçük tedarikçisiyle, sosyal bir çöküş yaşanmasına neden olabiliyorlar. Ve bu çöküş ulusal bazda sınırlı kalmayıp tüm dünyaya dalga dalga yayılabiliyor. Daha önce dev petrol şirketi ExxonMobil’in batması nedeniyle dünya ekonomisi bu olumsuzluktan 10 yıl boyunca etkilendi.. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dönemde dilinde olan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un koronavirüs testi pozitif çıktı. Böylece dünya liderleri arasında koronavirüse yakalanan son isim Macron oldu.

Açıklamada Macron'un 7 gün boyunca kendini izole edeceği ve bu süre zarfında çalışmaya devam edeceği bildirildi. 

Fransız liderin hafif semptomlar gösterdiği açıklandı. Son olarak Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fransız lidere acil şifalar diledi.

Dışişleri bakanı çavuşoğlu'nun açıklamasına göre Irak ile karşılıklı olarak vizeleri kaldırmak için bir yol haritası belirlenmeye çalışılıyor..

Irak'ın Türkiye'ye vize uyguladığına mı üzülürsün yoksa Irak'la vizelerin kalkmasına mı, karar veremedim. 

Meyse, büyük bir devlet olmuşuz bu da iyi, baksanıza ırak'la bile vizeleri kaldırıyoruz :) Alman Dışişleri bakanlığı şimdi kıskançlığından ölüyordur..

Japonya'da hükümet, Fukuşima-Daiiçi nükleer santralinden 1 milyon tondan fazla kirli suyu denize bırakmaya karar verdi. 1000’den fazla tankta depolanan suyu serbest bırakma çalışmalarının en erken 2022’de başlayacağı ve tamamlanmasının on yıllar alacağı belirtildi. 

Fukuşima bölgesinden deniz ürünleri ithalatı yapmanın halen yasak olduğu Güney Kore, suyun boşaltılmasının deniz ortamı için ‘büyük tehdit’ oluşturduğunu savunup endişelerini tekrar tekrar dile getirirken çevre grupları da karara karşı çıktı.

Hükümete tavsiyelerde bulunan bir uzman heyeti ise bu yılın başlarında, suyu okyanusa bırakmanın en ‘gerçekçi seçenekler’ arasında olduğunu söyledi.

2 3 47