çin'den alınan sinovac aşısı neden yapılmamalı# Sağlık

Artık aşı konusunda büyük resmi görebiliyorum. Tüm dünyada dikkat edin özellikle büyük ülkelerde mikrobiyologları pek konuşturmuyorlar, halbuki aşı yani mikroplar ve virüsler konusunda en çok konuşabilecek veya fikri alınabilecek bilim insanları ve bunlardan biri diyor ki bir aşı en az 3 faz geçirmeden ve son fazda en az 100bin insan denek kullanılmadan ve uzun süreli yan etkileri gözlemlenmeden alelacele onay verilmeye zorlandı. 

Ve gelecekte dünyayı istediği gibi şekillendirmek isteyen kişi ve kurumlara gün doğdu, malum bunlardan biri Bill Gates in destekçisi olduğu fonlar, hatta malum virüsün çıktığı Vuhan'da ki araştırma laboratuvarın destekçilerinden biri kendisi. şimdi bu aşı bahanesini kullanıp insanlara istediklerini enjekte edebilecekler ki bu sunni süreci bence çoooook büyük kanıtları da var, tek sorumlusu onlar. yaa adam bize sunni yani yapar sentetik et yiyip diyor. tam asalak yaa. 

Ama tabi ki sade bir vatandaş olarak ne yapılabilir ki, dünyada ki tüm devletler öyle kurumlar haline geldi ki kendi insanları için bile terör örgütleri gibi baskıcı unsurlar halini aldı ve enin de sonunda o aşıyı olmak zorunluluk halini alacak veya olmayanlar evlerinden çıkamayacak. 

Allah sonumuzu hayreylesin. 

İçeriğinin ne olduğunu bilmediğimiz bir aşıyı kullanmak tedavi için ne kadar ciddi olabilir, ve Covid 19 için aşı konusunda bitirilen prototip çalışmalar ne zaman açıklanacak kamu oyuna 

Prof. Dr. Serdar Savaş'a göre, saydığı kişilerin kesinlikle Çin'den alınan Sinovac aşısını yaptırmamaları gerektiğini söyledi.

Serdar Savaş, "Çin, kendi vatandaşlarına Sinovac aşısı yaptırıyor mu?" sorusuna "Hayır, çünkü henüz Çin'de yasal değil. Çin Sinovac aşısı kullanmıyor ancak farklı aşılar kullanıyor." dedi.

Dünyada şu an Sinovac uygulayan hiçbir ülke olmadığını söyleyen Savaş "Çin aşısı bizi öldürür. Hayır Çin aşısı sizi öldürmez. Neden öldürür, sen aşı oldum hastalıktan korunuyorum zannedersin ama koruması yoktur hastalanır ölürsün. 

Çin aşısı korur mu bilmiyoruz, 60 yaş üstünü korur mu yoksa zarar mı verir onu hiç bilmiyoruz.

Sinovac aşıları kesinlikle 60 yaş üstüne yapılmamalı. Benim önerim şu, eğer birisi size Sinovac aşısını getiriyorsa ve yaşınız 60'ın üstündeyse yere yatın, debelenin, bağırın, çağırın ama o aşıyı yaptırmayın.

Devlete, hükumete, Sağlık Bakanı'na bir görev düşüyor; 60 yaş üzerini, özellikle 70'ten başlayarak 60'a gerileyecek şekilde mutlaka Biontech aşısı vurdurun. Çünkü bunlar yaşlılar üzerinde denenmiştir, en azından etkilerinin ne olduğunu biliyoruz.

Eğer kanser hastasıysanız, kalp hastasıysanız, ileri derecede şeker hastasıysanız Sinovac aşısını görünce kaçın ve bu aşıyı yaptırmayın. Çünkü kronik hastalığı olanlarda bu aşılar denenmedi. Moderna, Biontech ve Astrazeneca denendi.

Birçok bilim insanının görüşüne göre, 65 yaş üstü, kanserliler, ileri derecede diyabet, ileri derecede kalp hastalığı, ileri derecede şeker hastalığı ve immun sistemi baskılayan hastalıklara sahip olanlar kesinlikle Sinovac aşısı vurdurmamalı. Bunları yaptırmak halkı çok büyük bir riske atmaktadır.