Neler oluyor

kod 29# Gündem

Migros depo calisanlarini işten atan US Grupun CEO su Veysel Cingöz, 87 Migros direnişinin öncülerindendi. Daha sonra Tez Koop İş' in başkan yardimcisi oluyor. Boşuna dememişler, Her ağacın kurdu özündendir.

SGK kod 29 uygulamasını değiştirdi. Yeni durumda işveren, işten çıkardığı işçinin hangi ahlaka ve iyi niyete aykırı davranışı nedeniyle fesih yaptığını açıkça kodlayıp, feshin haklılığını ve/veya geçerliliğini kanıtlamak zorunda olacak. 

İnsanların ekmeğiyle, onuruyla oynamak bu kadar kolay olmamalı, kod 29 saçmalığı son bulana kadar  Migrostan su bile almayacağım, insanlıktan yanayım, en azından safımız belli olsun

Migros u boykot edip ,A101 le BIM i zengin edip. Ora da ki çalışanların canını zaten çıkarıyorlar.  En mantıklısı mahalle bakkalıdır.  Ora da emek hırsızlığı yapılmıyor.

Depo işçileri sendikalı oldukları için işten atılmış. Avrupa da özellikle Almanya'da sendikalı işçilerin işten çıkartılması neredeyse imkansız iken, çalışanlar; patron Tuncay Özilhan'ın evinin önünde işkenceyle gözaltına alınıyor.

 Kod-29 bahane edilerek işten atılan, meşru direnişlerini sürdürürken işkenceyle gözaltına alınan Migros işçilerinin yanındayız. Gördüğünüze inanın

Yüzlerce Migros çalışanı KOD-29 dan işten çıkartıldı. 

ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan çalışanların işveren tarafından tek taraflı işten çıkartılması ve SGK ya KOD-29 şeklinde raporlanması olayı. Türk işi.