Neler oluyor

sedat peker'in yakalanması iddiaları# Gündem

Normal bir ülkede iktidar mafyayı çökertir, bizde mafya iktidarı çökertmeye çalışıyor. Yetmiyor, gazetecinin mafyayı ifşa etmesi gerekirken; mafya gazeteci ifşa ediyor.

Öyle bir hale geldik ki. SUÇ örgütü lideri için endişeleniyoruz. Nasıl kötüsünüz ki bu adamı sevebildik biz. Nasıl bir denize düştük ki yılana sarıldık. Onu öldürebilirsiniz, ama biz susmayacağız. Sorduğu soruların cevabını bize vereceksiniz.

Gezi olayında bir fidana zarar geldi diye ayaklanan bu halk, her ne olursa olsun bu ülkenin öz evladı olan SEDAT PEKER gibi bir vatanseverin ülke dışında suikaste uğratıldığını duyarsa ayaklanma çıkar.

sedat pekerin yakalanması bence imkansız. bulunduğu ülkedeki istihbarat ekipleriyle işbirliği yapılmadan mümkün değil. 

Öleceğim aklıma gelirdi ama Sedat Peker'in hayatından endişe edeceğim aklımın ucundan bile geçmezdi

Gereken her şeyi gereken herkes öğrenir" yanıtını aldım. Emre Olur, Peker hakkında Türkiye tarafından 10 kez Interpol başvurusu yapıldığını ve bu başvuruların "Peker'in açıklamaları siyasi" olduğu gerekçesiyle reddedildiğini de iddia etti

Emre Olur, Sedat Peker'in gözaltına alınması ya da öldürülmesi dahil endişeli olduklarını söyledi. Böyle bir durumda yayınlanmak üzere bir belge ya da kayıt bıraktı mı diye sordum.

TSİ 22:16'da gelen bu görüşme sayesinde Sedat Peker'in hala konuta dönmediği bilgisini aldık. Nerede olduğu ve ne zaman döneceği ailesi tarafından bilinmiyor

Peker'in tek gelmesini ve üzerine bir elektronik cihaz almamasını istiyorlar. Sedat Peker bu "daveti" kabul ediyor. Telefonla görüştüğümüz sırada konuttan Emre Olur'a bir telefon geldi..

Sedat Peker'in "basın danışmanı" Emre Olur ile görüşen gazeteci Alişer Delek;  Peker'in, Dubai'de kaldığı konuta BAE polisleri TSİ 12'de geliyor. Kendisini bir yere davet ediyorlar.