schubertinserenadi neler yazmış

Yazar takip için üye girişi yap. Bu yazarı 0 kişi takip ediyor

izleyince kendimi the revenant filmini yaşıyormuşum gibi hissettim. çok fena parçalamış. fake diyenler için hemen paylaşalım yorumlarda atışma olmasın.

adamın suratı düzeltilip nasıl o hale getirildi bilmiyorum. ama çok kötü olay.

Ülke genelinde corona ile mücadele her noktada sürerken, belediyeler de virüsle ilgili ciddi önlemler alıyor. nevşehir belediyesi'nin 'foşur foşur yıkadık' notuyla paylaştığı video, en çok konuşulan videolardan oldu.

videoda dj ferdi özkan'ın şizofren şarkısı kullanılmış :D

şişli belediyesinin cevabı da güldürmedi değil :D

ordu büyükşehir belediyesi başkanı mehmet hilmi güler in paylaştığı bir tünel sistemi.

kişi tünelin içine girdiğinde otomatik algılayan sensörler devreye giriyor ve kıyafetlerdeki bakterileri temizliyor.

adını AİRCOR52 DEZENFEKTE TÜNELİ koymuşlar. fikir harika. dışarıda mecburen çıkan ve çalışmak zorunda kalan herkes için muhteşem olmuş. karadeniz zekasını öperim.

 insan sağlığına hiçbir zararlı etkisi bulunmuyor.

niğde belediyesinin coronavirüs önlemleri nedeniyle şehri temizlediği ve dezenfekte işlemlerini duyurduğu video için yazdığı yazıdır.

müzik seçimi muhteşem olmuş. ülkedeki mizah seviyesi harika.

videoyu izlemek isteyenler buradan ulaşabilir.

istanbul'da acıbadem international hastanesi'nde çalışan 33 yaşındaki dilek tahtalı, 10 mart 2020 tarihinde yakalandığı koronavirüs salgını için tedavi gördüğü bakırköy dr. sadi konuk eğitim araştırma hastanesi'nde hastalığa yenik düştü. 

33 yaşında. sadece yaşlılar değil, biz de risk yaşıyoruz. herkes için önemli bir hastalık bu. can herkese can, genci yaşlısı yok bunun. herkes risk altında, kimse çıkmasın diyemiyor musunuz gerçekten anlayamıyorum. 

çok iyi yönetiyorsunuz süreci evet. son tiviti de buydu.

doğru bir önerme olmasının yanı sıra, süreci düşünerek hareket etmek ve süreç yönetiminin ne kadar önemli olduğunu anlatmış. güzel anlatmış.

şu sıra üniversite öğrencilerinin yök'ün bugün aldığı karardan ötürü türkiye twitter gündeminde birinci sırada bulunan hashtag.

şu sebeplerden dolayı istenmiyor.

arkadaşlar siz aptal mısınız? salgın sürekli gen değiştiriyor ve hala aşı bulunabilmiş değil (tam anlamıyla) gerçekten soruyorum aptal mısınız? dışarıya çıkan yaşlılara kızıp ahkam kesen bir çok kişinin de bu konuda olumlu görüş bildirdiğine şahit oldum. cehalet okumakla da aşılabilmiş şey değil.

açık konuşmak gerekirse rahatsız etmese de korkutucu bence. "neden önlem almak yerine dua ediyoruz?" demiyorum. takıldığım nokta başka. selaların okunması, dua ve şükrederek atlatırız denmesi sadece insanların daha az önlem almasını sağlayacak diye korkutuyor. açıkçası bilime inancı yüksek birisi olarak önce bilimin ışığında hareket etmeli, sonra da elimizden gelen her şeyi yaptıysak işi allaha bırakmalıyız. eğer inanıyorsak.

korona virüsü kurulu bilim üyesi prof. dr. mehmet ceyhan'ın anlattıkları hem doğru hem kişiye göre bakış açısı farklılıklarını da ortaya koyuyor. ilk açıklaması ve ikinci açıklaması arasında da oldukça farklılıklar bulunuyor.

şahsen insani açıdan günlerdir paylaştıkları hepimize ışık oldu ve olmaya da devam ediyor. bu virüs illeti sürecinde paylaştıkları için minnettarım şahsen.

ikinci açıklamasına da gelince, insanlar yaşı ilerledikçe dini inancı daha baskın hale gelebiliyor. olayları bu şekilde irdeliyor olmasını ben normal buluyorum.

ilk 3 ayda yaşadıklarımızı katlayarak arttırıyorum, daha ne olabilir diyorum? gerçi son yıllarda ülke gündeminden dolayı hepimiz gazi sayılırız ama. yine de haklı bir istek.

spontanlıkta gerekli ve bir çok terapi yöntemi var. neden psikodrama? psikodrama için eylemin yöntemi deniliyor.

saçma anlarda gelmesi komik duruma düşürebilir. zira benim çok komik duruma düşmüşlüğüm yok ama yaşadığım zamanlar da genelde en komik an oluyor.

iletişim çabalarınızı karşılıksız bırakıyorsa, keyfi olarak karşılık vermiyorsa, samimiyetsizse. beklediğiniz şey dürüstlükse ve o tam tersini yapıyorsa. ve senden beklediği şeylerin tam tersini yapması.

kadınım olabilir. hatta duygularımın tümünü ismine bile yükleyip öyle hitap etmeyi tercih ederim.  

maraton ve daha önce 5000 metre koşularında yarışan Kenyalı bir uzun mesafe koşucusudur. 

2016 Olimpiyatları'nda maraton yarışını kazanan Eliud, 16 Eylül 2018'de 2018 Berlin Maratonu'nda maraton dünya rekorunu 2:01:39'luk süresi ile kırmıştır. Bu süre önceki dünya rekorundan 1 dakika 18 saniye daha hızlıdır ve 1967'den bu yana maraton dünyasında yaşanan en büyük gelişme olmuştur. 

12 Ekim 2019'da Kipchoge, Viyana'da özel bir parkurda gerçekleştirdiği maraton koşusunu 1:59:40 ile tamamlamıştır. 

maraton, atletizmde uzun mesafeli (42,195 m), sert tabanlı yollarda yapılan mukavemet koşusudur. Adı eski Yunanistan'daki Marathon Savaşı'nda Maraton Ovası'ndan Atina'ya koşarak gelen bir ulaktan esinlenerek verilmiştir. İlk kez 1896'da düzenlenen Atina Olimpiyat Oyunları'nda koşuldu, 1924 yılında 42,195 m olması benimsendi. Uluslararası amatör atletizm federasyonu 1992 yılından itibaren 21,100 m'de yarı maraton dünya şampiyonası düzenlemeye başladı. Maraton parkurları aynı nitelikte olmadığı için dünya rekoru kaydı tutulmaz, sadece en iyi derece vardır.

kendisini geliştirmek için çok çalışıyorsa, iyi yerlere gelebilir. çalıştığı şirket, ekip yöneticisi, insan kaynakları politikası da elverişli ise çok çok yükselebilir.

ilk işi ofisboyluk olan biri olarak çöp temizleyip, tuvalet siliyordum. o yetmiyordu sonra depoya inip kargo çıkışı yapıyordum. ama gönderdiğim her şeyi okuyordum. oku, araştır, öğren, dene. çalış, çabala ki, ilham kaynağı olabilesin. 

sonuçta her kariyerin bir başlangıcı vardır.

eski adı istanbul menkul kıymetler borsasıdır.

24.03.2020 de 89 bin üzeri kapanış yapmıştır.

bu ülkede yetişmiş en büyük popstar. kalitesi tartışılmazdır. dünyada şarkıları türkçe ezberleten adam.

bir çok efsanevi şarkı arasında en özlediğimiz anları vurgulayan şarkı ile başlığı açıyorum.

değiliz. ama entry deki -de -da ayrımı gözlerimi kanattı. konuya odaklanamadım.

imparator. türk futbolunun efsane teknik adamı. kurt hoca. 

gündemimiz olan ve özelliklere yaşlıları öldüren bu lanet virüse yakalandığını duyurmuştur.

tüm dünyada yankı bulmuştur.

''Hocam sen nerelerden döndün, döndürdün'' 

hep birlikte başaracağız. seni seviyoruz imparator.

2