hologram neler yazmış

Yazar takip için üye girişi yap. Bu yazarı 2 kişi takip ediyor

Babacan'ın dediği gibi tüm reformların temelinde hukuk var, eğer memlekette adaleti sağlayamazsan istediğin kadar reform yap N-A-F-İ-L-E

Bize de en az 3 adet lazım.. Birer tane Akdeniz, Ege ve Karadeniz'de olmalı.. tercihen Marmara'ya da koyalım, İstanbul'u korumak için. 

Bunun dışında arada birer il boşluk kalabilecek şekilde sınır illerine de hava savunma ve füze sistemeleri yerleştirilmeli.. 

Neden mi, Doğu Akdeniz meselesinde Yunan, Fransız ve AB-ABD öyle kolay atar gider yapamazdı. 

Şuan sadece ağlamak istiyorum.. terki dünya günah mı olurdu?.. 

Kadın için çooook üzüldüüm.. yerde baygınken bile nasıl vuruyor kansız köpek, ama o çocuk yokmu yüreğimi dağladı resmen.. bir de baksan adam sanacaklar şerefsizi, bayrağın önünde resimler çekmiş. sen o bayrağın gölgesine kurban ol haysiyetsiz.

Az önce haber kaynağını inceledim. ve içeriğinide şöyle kısaca bir araştırdım.. dünyadaki kağıt banknotlar için her yıl dünyada muazzam derecede ağaç kesiliyor.. Bence günümüz dünyasının en önemli sorunlarından olan çevreye karşı daha duyarlı olmak adına kağıt tüketimini de azaltmak için kağıt paralar yenine türev malzemeleri kullanmalıyız.. sentetik malzemeler ne kadar sağlıklı bilmiyorum ama geri dönüşüm malzemeleri bence bu alanda kullanılabilir. 

Yaptığı yorumlar nedeniyle kripto para piyasasında büyük yükselişlere neden olan Elon Musk, hafta sonu 58 bin doları aşan Bitcoin için fiyatının 'yüksek' olduğunu söyleyerek yine piyasayı duman etti. 

Bitcoin fiyatı 50 bin dolar altına geriledi. 

Bilançosuna 1.5 milyar dolar Bitcoin varlık ekleyen kurucusu olduğu otomobil şirketi Tesla hisseleri de yüzde 8.6 düştü. 

Tesla hisselerindeki düşüş Elon Musk'ın servetinden 15 milyar doları silerken, dünyanın en zengini unvanı yeniden Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'a kaptırdı.

Adamın hayali uzaymış ama. şuan emeğinin büyük çoğunluğunu "Blue Origin" şirketine harcıyor. 

Milyar dolarlar aktarıyor bu alana ancak Tesla'nın sahibi Elon Musk ile ciddi bir yarış halinde ve biraz geriden geliyor desek yanılmış olmam sanırım

Elon sen nasıl bir adamsın.. sayende adamların yüzü güldü...

Gerçi artık seni de sevmiyorum.. Güney Amerika'da bir ülkede olan darbeden sonra yaptığın paylaşım senin ve ülkenin zihniyetinin dışa vurumu olmuştu.. 

Pekiii Cuma namazı her müslümana farzdır.. ancak cuma için bazı şartlar var diye biliyorum yalnışsam düzeltin lütfen.. 

Savaş hali gibi zaruri durumları saymıyorum ama efendimiz döneminde savaşta dahi namaz kılınmış biliyoruz.. Peki cuma günleri belli bir merkez camiinde toplanmak gerektiğiyle alakalı bir şeyler okumuştum bunun bir gerçekliği var mıdır.. yani cuma her camide değil de bir ilçenin veya mahallenin merkez camiinde müslümanlar toplanıp her birlikte namaz kılmaları tavsiye ediliyor.. böyle bir kural var mı merak ediyorum.. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün açıklamasına göre İstanbul yarından itibaren Sibirya üzerinden gelecek olan soğuk hava dalgasının etkisine girecek.

Soğuk hava ile birlikte İstanbulluların aylardır beklediği kar yağışının da etkili olması bekleniyor. Cuma günü öğleden sonra başlaması beklenen kar yağışı Pazartesi günü akşam saatlerine kadar devam edecek. İstanbul’da yarın ise hava sıcaklıkları 7 derece birden düşecek.

Susuzluk sorunu ile boğuşan mega kentimiz için bu kar yağışı tam manası ile ilaç gibi gelecek.. 

Serbest piyasa deyip küçük esnafı bu kadar hor gören ve yok sayan bir anlayış olamaz.. bu zincir marketlerin bir çok şubesi kapanmalı... 

Bu hikaye Kölelikten kaçmak için kendisini bir kutu içinde Virginia'dan, Philadelphia'ya kargolayan cesur insan Henry Box Brown'un hikayesi. 

Henry Brown 1816'da virginia'da hermitage adlı bir plantasyonda köle olarak doğdu. 15 yaşına kadar burada ailesi ile yaşadı ancak 15 yaşında iken richmond'a bir tütün fabrikasına çalışmaya gönderildi. Burada kendi gibi köle olan nancy adında bir kız ile evlendi ancak köle olduklarından evlilikleri yasal olarak tanınmadı. Bu evlilikten 3 çocukları oldu.

Henry Brown, sahibine ailesini bir başkasına köle olarak satmaması için onların parasını da ödüyordu.

Ancak sahibi Henry'e ihanet ederek 4. çocuğa hamile karısı nancy'i ve 3 çocuğunu bir başka köle sahibine sattı. Bunu kaldıramayan Henry sefaletinden kaçmak için bir plan yaptı ve kendisini bir kutu içinde özgürlüğe postalayacaktı.

Döneminin en sansasyonel köle kaçışlarından biri olan plan, Samuel Smith isimli bir adamın da yardımıyla gerçekleşti. Boyutları 91x81x61 cm olan kutunun içine girdi. kutunun ufak delikleri haricinde başka hava alan kısmı yoktu.

Yolculuk 29 mart 1849 tarihinde başladı ve yaklaşık 27 saat sürdü. 

"dikkatli taşı" ve "bu tarafı üst kısımdır" gibi talimatlara rağmen, kargo elemanları kutuyu baş aşağı yerleştirdi. Yolculuk sırasında oldukça zorlanan Henry, 30 mart 1849'da onurlu bir insan olarak özgürlüğüne kavuştu.

Henry Brown, kölelik karşıtı toplum için tanınmış bir isim ve aktivist oldu. Mayıs 1849'da boston anti-slavery kongresi'nde isminin yanına "box" kelimesi eklendi ve daha sonra Henry Box Brown adını kullanmaya başladı. 

Kaçtığı yıl sonrası Henry'e, karısının yeni sahibi, ailesini kendisine satmayı teklif etti ancak brown bu teklifi reddetti. Nedenini bilmiyoruz.. 

Bu arada kendisine kaçması sırasında yardımcı olan Samuel Smith, bu kutu yoluyla başka köleleri özgürlüğe gönderirken fark edildi ve tutuklandı. 1850 tarihli kaçak kölelik yasası'nın kabul edilmesinden sonra Henry Box Brown , ingiltere'ye taşındı. İngiltere'de iken brown, 1855'te jane floyd isimli bir kadınla evlendi ve yeni bir aile kurdu. Henry Box Brown 15 haziran 1897'de Toronto'da öldü.

Bu kadar saçma bu kadar abzürt, geçersiz ve insanlara 3-5 konu dışında adam gibi yardımcı olmayan bir sistem.. aynı devlete benzemiş.. sistemsizlik ve her türlü saçma düzeni içinde barındırıyor.. 

Kardeşim iş yeri kira desteği için e-devlete girdi, maum TC numarasının son hanesine göre hafta içi başvuru alınıyor, hafta sonu ise herkes girebiliyor.. Biz hafta sonu denedik ama hiiiç giremedik her defasında hata verdi.. bugün kardeşimin başvuru günü idi ve sabahtan beri hiç denenmediyse 20 kez farklı zamanlarda sisteme girilmeye çalışıldı ama hepsinde de sistem cvp vermedi..  günün dönmesine 10 dk kala tekrar bakayım dedim sistem açıldı. ama bu seferde ailedeki herkesi tek tek bilgilerini istedi ve girmek gerekti ama biz girene kadar zaman geçti ve sistem başvuruyu kabul etmedi.. 

Yani öyle saçma bir düzende yaşıyoruz ki devlet bile beni ve ailemi tanımıyor kendi sisteminden bana soruyor.. her birinin sigorta dökümünden otomatik bilgi çeker ve kimin çalıştığını veya çalışmadığını.. gelir durumlarını, evlimi bekar mı vs. hepsini görebilir ama beni bu işkenceye sokup birde kabul etmiyor.. sonra gel bu devlete dua et..  

Saçma sapan aptal bir düzende yaşıyoruz diyim siz asıl kalbimden geçenleri anlayın.. 

Birkaç yöntemi var ama en kolayı SMS ile almak.

SMS ile HES kodu almak için sırasıyla aralarında boşluk bırakarak, HES /boşluk/ T.C. No /boşluk/ T.C. kimlik seri no son 4 hanesi yaz ve 2023'e SMS olarak atılır. 

ÖR: HES 36*****4558 0633  

Ve Beşiktaş'ım 4-0 kazandı..

İlk yarı resmen kıştı ama ikici yarı yazı yaşadık desek yalan olmaz..

Son zamanlarda sık gördüğüm ama garip bir kurgusu olduğunu düşündüğüm için hiç izlemedim ama çok gündem oldu. 

Kısa bir özet belki izlerim..

Ama hayatı ne kadar ekrana yansıtırsan yansıt aynısı olmaz.. mutlaka çok derin psikolojiler var.. ve çok davranış anlamlandırılamıyor.. 

Bence bu toplumun şuan ki önceliği kendisine değer katacak ve toplumu olumlu yönde pozitif etki edecek yapımlar çekilmeli..

Kendi sahasında bir türlü başarı yakalayamayan ve deplasmanda daha başarılı olan Fenerbahçe bu kez gelen avantajı kullanamadı demek.  hadi bastır Beşiktaş'ım, yol senin

Gaziantep şehrimizde sabah 4:30 civarı covid-19 hastalarının tedavi gördüğü bir serviste, ilk söylenenlere göre oksijen tüpünün patlaması sonucu şuana kadar 9 hasta yaşamını yitirdi. servisteki diğer hastalar yakında ki diğer hastanelere sevk edildi. 

La cimbom 2-1 yenilmiş ya la.. :)) hiç güleceğem yoktu.. 

Demek bir kadının bir kadına düşmanlığı bu boyutlara gelebiliyormuş.. yazık.. insanlığa sığmayacak ve onur kırıcı bir davranış.. sanırım ilgili doktor tam bir mozoşistmiş. 

İş insanı Hacı Sabancı, dünyaca ünlü bir markanın 2016 yılında çıkardığı özel seri bir saati 3 milyon 150 bin TL'ye satın aldı.

Türkiye'de örneği olmayan ve şuana kadar dünyada 700 adet üretilen saat için Hacı Sabancı'nın yaklaşık 400 bin dolar ödediği ve güncel kurla 3 milyon 150 bin TL değerinde olduğu öğrenildi. 

Ayrıca Hacı Sabanca iyi bir saat koleksiyoneriymiş.                                                                                                                       

Desene köy yumurtası veya organik yumurta olsa en az 50-60 tl olur.. ki zaten lüx semtlerde bu fiyatlara yumurta var..

Türkeş Türk çocuğu, Ecevit halk çocuğu, Erbakan Müslüman çocuğu, biz o... çocuğu muyuz?   

                                                                                   Made in ; Süleyman Demirel :))

Kimoki ile kendimi japoya'da hissetim bak.. heyecanla bekliyorum..

Ordan uzaktan bir ses geldi.. ADALET'mi biri adalet'mi dedi.. yanlış duyduk herhalde bi yükselmedik değil hani özlemiştik bee 

ADALET en kısa zaman da bekleniyorsun.. yeter bu topluma küstüğün, neredeysen çık gel artık..

2 3 4 5