Neler oluyor

kontrollü açlık# Hobi Yeme ve İçme

Azerbaycan atasözü imiş ama yanlış biliyormuşum. doğrusu şu şekilde  "Az yiyerem hekimle işim olmaz, düz giderem hakimle işim olmaz."

Az yerim hekimle işim olmaz, az konuşurum hakimle işim olmaz:)

Aidin Salih in kitaplarını okudum kadın açlığın şifasından bahsediyor akla mantığa uygun geliyor, adamakıllı uygulayabilsek şifayı bulucaz da nefsimize zor geliyor işte. gerçi kadın yıllarca aç durdu da ne oldu:) öldü gitti işte. normal şartlarda 100 yıl yaşaması gerekirdi.

Kesinlikle aralıklı oruç sağlıktır. Mide rahatsızlığım olduğu halde hiçbir sıkıntı yaşamadım hatta hayatımdan kahvaltı çıkınca daha mutlu ve sağlıklı oldum.. 15 günden sonra kendinizde ki değişimi hissediyorsunuz. 

benim kanımdaki enfeksiyon miktarı yüksekti. Bu yöntemle neredeyse kurtuldum bu illetten. 41 den 38e düştü. Otofaji diye araştırırsanız oldukça fazla sayıda araştırma örnekleri okursunuz. vucudun 17 saatte kendisini onarması gibi bir sey bu. ramazan orucuna benziyor  

Ben de akşam 19'de bırakıyorum ve ertesi gün 12'de ilk öğünüm oluyor, yeni başladım , ama saat 12 olmuyor bir türlüAçık ağızlı ve soğuk ter ile gülümseyen yüzumarım yakında alışırım

Hiç zorlanmadan 17, 18 saat uygulanabilecek bir sistem bu. En güzel tarafı 17 saatin yarısından fazlasının uykuda geçiyor olması.  Akşam 8 den sonra açlığa başlayıp kahvaltınızı öğle yarısında yapabilirsiniz.

Kontrollü açlık öldürmez güçlendirir.. Neden mi? Yoğun Egzersiz ve 12-24 saatlik açlık hücrelerdeki toksitlerin temizlenmesini sağlıyor.