koronayı hafife alan cahil cuhela# Gündem

sadece dua ve şükür ile kurtulacağını düşünenlerdir.

En güzel tedbir 60 yaş üzeri kişiler ve örgün okuyup ve şuan okulu kapalı olan öğrenciler için sokağa çıkma yasağı uygulanmalı.. 

hakkaten eğitilemez olduğumuz doğru, her şeyi ben bilirimcilik genimize işlemiş. 

Az önce bir video da Elezığlı bir dayımız bizim imanımız güçlü virüs diye bişey yok. varsa da allah gönderdi. yapacak bişey yok diyor.. daha ne diim.. 

bir çok insanın eğitimsiz olduğunu hatta eğitilemez seviyede bilgisiz ve donanımsız olduğunu gözler önüne sermiştir gerçekten. algısı yok. algılayamıyorlar. elbette inancımız olacak, ama tedbiri de inanca bağlamak?

Evet yaa az önce tv de gördüm, o gerizekalı kitle kalkmış tatile gitmiş. Herkesin evine kapandığı bu zamanda bu şekilde şehirden şehire nasıl gidip gelir ve bunu nasıl tatile çevirir anlamıyorum.. millet işe gidemezken bu gereksizler tatile gitmiş. o zaman giden gelmeyip orada kalsın..

Havaların kısmen iyi olduğu ege bölgelerine giden tatilciler varmış. Abi nasıl aptal bir nesil olduk biz böyle, Dünya ve ülke yangın yeri herkes herşeyden kaçıyor bir kitle toplanmış çoluk çocuk tatile gitmiş...

Bölgenin belediye başkanları isyanda.. yeter artık gelmeyin diyorlar... Büyük şehirlerde vaka sayıları muhtemelen açıklanandan fazla olduğundan bölgede yaşayanlar kimsenin olduğu yerden başka bir yere gitmesini istemiyor hele büyük şehirlerden kimse çıkmasın isteniyor.. çünkü virüs en çok bu şekilde dağalıyor..

Hatırlayın İtalya'da tedbir kapsamında okullar kapanınca aileler bunu tatil zannedip o virüsün bulaştığı çocuk ve yetişkinler italyanın her yerine dağıldı ve sonuç korkunç boyutlara ulaştı..