okullar açılsın mı?# Gündem

Bu kadar çocuk ve ailesinin vebali milli eğitim bakanı ve CB'nda ama istenen bir karar çıkmaz.. boşuna beklemeyin..

Ben olmaz çocuğum bir sene geri kalsın ama göndermem.. uzak eğitim ile evde verilebilecek en iyi eğitimi almasını sağlarım.. 

özel okullara verilen onca ücret yerine, üniversiteli bir genç tutup ona uygun bir maaş verip burs vermiş gibi destek olup çocuğunuzun da geri kalmamasını sağlaya bilirsiniz. 

Devlet özel okul işleten yandaşları için okulların açılacağını duyurdu ve tamda bu hafta vaka sayıları patladı.. bakalım nasıl bir çözüm bulacak devlet...  merakla izliyorum.. şimdi insanlar özel okullara verdiği paraları geri istemeye başladı ama nafile.. emek hırsızı bunlar, haram lokmadan ne anlarlar

Eğer sadece özel okullar kayıt alsınlar diye okulları açıp kapatacaklarsa ki çok güçlü ihtimal. Bu büyük bir sorumluluktur. Keşke şimdiden "açılmayacak" kararı alsalar da insanlar kendilerini ona göre hazırlasalar.

Bence zor ve bir yandan da hayatın devamı için önemli bir karar.. evet eğitim yılı başlasın ama fiziki ortam kullanımı şart değil.. kesinlikle uzaktana eğitim olmalı, belki öğretmenleri sınıfları bölerek sadece sınavları okulda yapabilirler.. sınıflar bölünerek tabiki.. yada tamamiyle online ilerlenebilir.. zaten yeni bir dünya düzeni oluşturulmaya çalışılıyor ve buna alışıp adapte olmakta fayda var..

Bir şekilde alışmalıyız bu virüs işine. 

bence yok :)))covit bakmaz tatile uzaktan eğitime bulaşır geçer valla :))

önce şu soruya cevap vermek lazım; 3 gün örgün 2 gün uzaktan eğitim kararından Covid-19 un haberi var mı? Hangi günler mesai yapacak hangi günler yapmayacak biliyor mu?